News

Robert downey jr wypowiada się o najlepszej roli w karierze w MCU

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak13.01.20245 min.
Robert downey jr wypowiada się o najlepszej roli w karierze w MCU

Robert Downey Jr. odegrał kluczową rolę w budowaniu Marvel Cinematic Universe, wcielając się w postać Tony'ego Starka, znanego również jako Iron Man. W wywiadzie dla podcastu aktor ocenił występ w tej roli jako najlepszy w swojej karierze, choć jego zdaniem przeszedł on niezauważony. Downey Jr. zwierza się ze swoich odczuć po zakończeniu 11-letniej przygody z MCU i stwierdza, że stracił pewność siebie, na której budował swoją pozycję. Mimo sentymentu do tej ikonicznej roli, jego powrót wydaje się niemożliwy.

RDJ o roli Iron Mana jako najlepszej w karierze

Robert Downey Jr. odniósł ogromny sukces wcielając się w postać Tony'ego Starka, znanego również jako Iron Man, w filmach Marvel Cinematic Universe. Grał tę rolę przez 11 lat, aż do pożegnania w filmie „Avengers: Koniec gry”. W najnowszym wywiadzie dla podcastu aktor stwierdził, że była to najlepsza rola w jego karierze.

Downey Jr. przyznaje jednak, że odczuwał mieszane uczucia, gdy jego przygoda z MCU dobiegła końca. „Czułem się taki obnażony po czasie, gdy byłem w kokonie Marvela” – wyznał. Z jednej strony gra w filmach Marvela była dla niego ogromnym osiągnięciem aktorskim, z drugiej zaś – ciężko było żegnać się z tą kultową postacią.

Osiągnięcie niedocenione przez gatunek filmowy

Choć rola Iron Mana przyniosła Downeyowi Jr. rozpoznawalność i status supergwiazdy, jego zdaniem to aktorskie osiągnięcie przeszło niezauważone przez świat filmowy. „Myślę, że wykonałem najlepszą robotę, jaką kiedykolwiek zrobię, ale przeszła ona niezauważona z uwagi na gatunek” – stwierdził aktor.

Filmy Marvela zaliczane są bowiem głównie do gatunku filmów akcji i fantasy, podczas gdy dramatyczne role aktorskie często uznawane są przez krytyków za bardziej wartościowe. Tymczasem według Downeya Jr. jego kreacja Tony’ego Starka i Iron Mana zasługuje na najwyższe uznanie.

Utracone bezpieczeństwo i motywacja do rozwoju

Aktor przyznaje, że zakończenie jego udziału w MCU było nie lada wyzwaniem. „Dywan został definitywnie wyrwany mi spod nóg i wszystkie rzeczy, na których się opierałem, wszystko to, co w moim rozumieniu było pewnością siebie i bezpieczeństwem, wyparowało” - powiedział.

Odejście od roli, z którą był utożsamiany przez lata, oznaczało dla niego utratę dotychczasowych punktów oparcia. Jednocześnie stało się motywacją do dalszego rozwoju. „To był okres nauki” – podsumował ten czas Downey Jr.

Powrót RDJ jako Iron Man niemożliwy według planów

Fani Marvela z pewnością chcieliby zobaczyć ponownie Roberta Downeya Jr. w roli Tony’ego Starka. Jednak jak na razie nie ma żadnych oficjalnych planów jego powrotu do MCU w tej kultowej roli.

Twórcy Avengers: Koniec gry celowo zakończyli wątek Iron Mana, a jego śmierć miała ogromne znaczenie fabularne. „Nikt nie chce podważać efektu, który osiągnięto w Avengers: Koniec gry” – czytamy.

Oznacza to, że na razie szanse na come back Roberta Downeya Jr. jako genialnego wynalazcy i superbohatera w zbroi wydają się niewielkie. Aktor skupia się obecnie na nowych wyzwaniach aktorskich, czego dowodem jest m.in. rola w filmie Oppenheimer, za którą zdobył już Złotego Globa i jest faworytem do Oscara.

Czytaj więcej: Odkryj niepokojąco fascynujący pomysł Sony na najnowszy film komiksowy!

Podsumowanie

Robert downey jr wypowiada się o najlepszej roli w karierze w MCU

W powyższym artykule omówiono słowa Roberta Downeya Jr. na temat jego najbardziej kultowej roli - Tony'ego Starka, czyli Iron Mana z filmów Marvel Cinematic Universe. Aktor wziął udział w najnowszym podcaście, gdzie poruszył kwestię swojej 11-letniej przygody z MCU i stwierdził, że była to zdecydowanie najlepsza kreacja w jego karierze.

Downey Jr. przyznaje, że miał mieszane uczucia, żegnając się z tą rolą. Z jednej strony docenia ją jako swoje aktorskie opus magnum, z drugiej - odejście od tej postaci oznaczało dla niego utratę pewnych punktów oparcia. Jak twierdzi, jego kreacja Iron Mana nie została w pełni doceniona przez krytyków filmowych ze względu na przynależność do gatunku filmów superbohaterskich.

Artykuł porusza również kwestię ewentualnego powrotu aktora do roli Iron Mana. Jak na razie twórcy MCU nie planują reaktywować tej postaci, aby nie umniejszać wagi sceny śmierci bohatera w filmie Avengers: Koniec gry. Tym samym na razie niewielkie są szanse, by zobaczyć ponownie Roberta Downeya Jr. w zbroi genialnego wynalazcy.

Podsumowując, artykuł w ciekawy sposób przybliża refleksje aktora na temat jego najsłynniejszej roli filmowej i tego, jak wpłynęła ona zarówno na jego karierę, jak i psychikę. Pozwala też lepiej zrozumieć, dlaczego w najbliższej przyszłości ciężko będzie o powrót Iron Mana w MCU.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły