News

Scenarzyści zmagają się o serial Harry Potter, na liście producentka Upadku królestwa

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak17.02.20246 min.
Scenarzyści zmagają się o serial Harry Potter, na liście producentka Upadku królestwa

Scenarzyści zmagają się o możliwość pracy przy serialu na podstawie kultowej serii książek o Harrym Potterze. Warner Bros. Discovery ogłosiło w kwietniu produkcję serialu, który ma trafić na platformę HBO Max. Według informacji portalu Deadline, scenarzyści przedstawili już swoje wizje projektu. Wśród nich znalazła się między innymi Martha Hillier, producentka serialu "Upadek królestwa". Proces tworzenia serialu jest obecnie w początkowej fazie. Max jest otwarty na zaangażowanie kilku scenarzystów. Wygląda na to, że prace nad serialem nabierają tempa.

Scenarzyści chcą pracować nad serialem Harry Potter

W kwietniu Warner Bros. Discovery ogłosiło produkcję serialu osadzonego w świecie Harry'ego Pottera. Serial ma trafić na platformę streamingową HBO Max. Jak donosi portal Deadline, scenarzyści już zabiegają o możliwość pracy przy tym projekcie.

Scenarzyści z całego świata przedstawili swoje wizje serialu, które odzwierciedlają ich podejście do tego kultowego IP. Wśród osób ubiegających się o udział w produkcji znaleźli się znani scenarzyści filmowi i telewizyjni. Są wśród nich między innymi Martha Hillier, producentka serialu „Upadek królestwa”, Kathleen Jordan, twórczyni „Nastoletnich łowczyń nagród”, Tom Moran, scenarzysta takich produkcji jak „The Devil's Hour”, „The Feed” i „Wild Bill” oraz Michael Lesslie, który pracował przy „Balladzie ptaków i węży”.

Pierwsze spotkania odbyły się w Los Angeles. Najlepsi kandydaci mają teraz przejść do kolejnego etapu rekrutacji, który odbędzie się w Wielkiej Brytanii. Wygląda na to, że HBO Max jest otwarte na zaangażowanie więcej niż jednego scenarzysty do pracy nad serialem. Proces tworzenia produkcji jest obecnie w początkowej fazie.

Producentka Upadku królestwa walczy o projekt

Jedną z osób ubiegających się o pracę przy serialu jest Martha Hillier, producentka serialu „Upadek królestwa”. To brytyjska producentka filmowa i telewizyjna, która ma na swoim koncie takie tytuły jak wspomniany już „Upadek królestwa” czy „Siedmiu królów musi umrzeć”. Jej doświadczenie w pracy przy serialach historycznych z pewnością będzie atutem przy realizacji produkcji osadzonej w uniwersum Harry'ego Pottera.

Hillier zaprezentowała swoją wizję serialu podczas spotkania w Los Angeles. Jej koncepcja musiała przypaść do gustu producentom, skoro zakwalifikowała się do drugiego etapu rekrutacji. Widać więc, że Hillier poważnie podchodzi do szansy pracy przy tym prestiżowym projekcie i zrobi wszystko, aby jej pomysł został zrealizowany.

Czytaj więcej: Wyciek dokumentów: Spider-Verse nową grą od Insomniac Games?

Scenarzyści przedstawili wizje serialu Harry Potter

Scenarzyści dostali zadanie przygotowania wstępnych szkiców i koncepcji serialu, które odzwierciedlałyby ich podejście do tego kultowego IP. Każdy z nich przedstawił więc swoją autorską wizję produkcji osadzonej w czarodziejskim świecie Harry'ego Pottera. Była to dla nich okazja, aby zaprezentować swoje pomysły i umiejętności przed producentami z Warner Bros. Television.

Nie wiadomo jednak, czy scenarzyści dostali wskazówki dotyczące fabuły i bohaterów serialu, czy mieli całkowitą dowolność w tworzeniu swoich koncepcji. Bez względu na to, z pewnością ich wizje różniły się od siebie pod względem podejścia do tego uniwersum i sposobu rozwinięcia jego potencjału. Teraz producenci wybiorą najciekawsze z nich do dalszej współpracy.

Proces tworzenia serialu Harry Potter w początkowej fazie

Scenarzyści zmagają się o serial Harry Potter, na liście producentka Upadku królestwa

Mimo ogłoszenia serialu jeszcze w kwietniu 2022 roku, wygląda na to, że proces jego tworzenia jest obecnie w bardzo wczesnej fazie. Rozmowy ze scenarzystami to dopiero początek długiej drogi do realizacji tego projektu.

Po ustaleniu ostatecznego kształtu scenariusza i obsady serialu, przed twórcami będą stały kolejne wyzwania. Będą musieli stworzyć projekty scenografii, kostiumów, charakteryzacji czy efektów specjalnych. Przy tak rozbudowanym świecie przedstawionym jakim jest uniwersum Harry'ego Pottera, praca nad każdym z tych elementów będzie wymagała czasu i zaangażowania.

Wszystko wskazuje więc na to, że premiera serialu raczej nie nastąpi szybko. Jednak dla fanów warto poczekać na produkcję godną tego fenomenu fantasy, jakim jest seria książek o młodym czarodzieju.

Max otwarty na zaangażowanie wielu scenarzystów

Platforma HBO Max, która zamówiła serial osadzony w świecie Harry'ego Pottera, jest otwarta na zaangażowanie więcej niż jednego scenarzysty do pracy nad projektem. Oznacza to, że przy tworzeniu produkcji może uczestniczyć cały zespół pisarski.

Takie podejście daje większe możliwości wypracowania najlepszych pomysłów i rozwiązań fabularnych. Przy tak ogromnym i skomplikowanym uniwersum, jakim jest świat Harry'ego Pottera, praca kilku scenarzystów wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Ich wspólne siły pozwolą stworzyć historię na miarę oczekiwań fanów.

Co więcej, zespół pisarski złożony z kilku scenarzystów pozwoli też na spojrzenie na ten świat z różnych perspektyw i wkomponowanie w scenariusz wątków, które umykałyby pojedynczemu twórcy.

Prace nad serialem Harry Potter nabierają tempa

Choć od ogłoszenia serialu minęło już kilka miesięcy, dopiero teraz prace nad projektem wydają się nabierać tempa. Rozmowy ze scenarzystami to znak, że producenci poważnie myślą o realizacji tego przedsięwzięcia.

Fani Harry'ego Pottera z niecierpliwością wyczekują jakichkolwiek informacji na temat fabuły i obsady serialu. Na razie jednak twórcy trzymają szczegóły produkcji w tajemnicy. Być może po ustaleniu ostatecznego kształtu scenariusza, zaczną pojawiać się pierwsze oficjalne informacje na temat tego wyczekiwanego projektu.

Na razie wiadomo tylko, że scenarzyści intensywnie pracują nad swoimi koncepcjami, aby przedstawić je producentom. To z pewnością dobra wiadomość dla fanów, którzy z niecierpliwością wyczekują powrotu do czarodziejskiego świata Harry'ego Pottera.

Podsumowanie

W artykule omówiono kulisy powstawania serialu osadzonego w świecie Harry'ego Pottera. Przypomniano, że Warner Bros. Discovery ogłosiło produkcję serialu, który trafi na platformę HBO Max. Portal Deadline ujawnił, że scenarzyści już walczą o możliwość pracy przy tym projekcie i przedstawili swoje wizje. Wśród nich jest między innymi producentka serialu "Upadek królestwa" Martha Hillier. Max jest otwarty na zaangażowanie kilku scenarzystów, a prace nad serialem nabierają tempa.

Przybliżono sylwetki scenarzystów ubiegających się o udział w produkcji. Omówiono również kolejne wyzwania, jakie czekają twórców serialu po ustaleniu ostatecznego kształtu scenariusza. Podkreślono, że fani z niecierpliwością wyczekują informacji na temat fabuły i obsady tej produkcji osadzonej w uniwersum J.K. Rowling.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Miliard dolarów na szali: dramatyczna walka w tle japońskiego Oppenheimera
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły