News

Sebastian Stan w roli młodego Trumpa - zaskakujące informacje o reżyserze

Autor Kornel Lis
Kornel Lis30.11.20236 min.
Sebastian Stan w roli młodego Trumpa - zaskakujące informacje o reżyserze

Sebastian Stan, znany z roli Zimowego Żołnierza w filmach Marvela, wcieli się w postać młodego Donalda Trumpa w nadchodzącym filmie "The Apprentice". Reżyserem produkcji jest Ali Abbasi, twórca kontrowersyjnego thrillera "Holy Spider".

Kluczowe wnioski:
  • Film opowie o początkach kariery Trumpa w biznesie nieruchomościowym w latach 70. i 80.
  • Pokaże również jego relacje z prawnikiem Royem Cohnem, postacią o wątpliwej reputacji.
  • Scenariusz napisał autor książki "The Loudest Voice in the Room", będącej inspiracją dla serialu o Fox News.
  • Rola Trumpa to kolejne aktorskie wyzwanie dla wszechstronnego Sebastiana Stana.
  • Reżyser Ali Abbasi znany jest z kontrowersyjnych i odważnych produkcji.

Opowieść o początkach Trumpa

Nowy film zatytułowany "The Apprentice" opowie o młodych latach Donalda Trumpa i budowaniu przez niego imperium nieruchomościowego w Nowym Jorku. Akcja osadzona będzie w latach 70. i 80. XX wieku. W roli głównej, jako młody Trump, wystąpi Sebastian Stan, znany między innymi z roli Zimowego Żołnierza w filmach Marvela.

Film skupi się na tym, jak Trump zaczynał swój biznes i jakimi metodami się posługiwał. Przedstawione zostaną również jego kontrowersyjne relacje z adwokatem Royem Cohnem. Była to postać budząca wiele kontrowersji, oskarżana o nieetyczne praktyki i powiązania ze światem przestępczym.

Scenariusz na podstawie książki o Fox News

Scenariusz do "The Apprentice" powstał na podstawie książki "The Loudest Voice in the Room". Jest to reporterska książka Gabriela Shermana opisująca kulisy powstawania i funkcjonowania telewizji Fox News. Na jej podstawie powstał później serial "Na cały głos" z Russellem Crowe'em.

Widać więc, że twórcy nowego filmu o Trumpie inspirują się reporterskimi materiałami śledczymi, aby jak najwierniej oddać realia tamtych czasów. Z pewnością pozwoli to lepiej zrozumieć mechanizmy, które ukształtowały późniejszą karierę polityczną Trumpa.

Twórca kontrowersyjnego thrillera reżyserem

Reżyserem "The Apprentice" został Ali Abbasi - irański twórca filmowy, który w 2018 roku zdobył nagrodę za reżyserię na festiwalu w Cannes za swój film "Holy Spider". Jest to mroczny thriller opowiadający historię seryjnego mordercy prostytutek w Iranie.

Wybór Abbasi'ego na reżysera filmu o Trumpie może wydawać się zaskakujący. Jednak jego dotychczasowa twórczość pokazuje, że potrafi wrażliwie portretować złożone postaci i przedstawiać kontrowersyjne tematy. Z pewnością przyda mu się to przy ukazaniu postaci Trumpa i realiów tamtych czasów.

Styl podobny do "Domu z kart"

Można się spodziewać, że styl nowego filmu o Trumpie będzie zbliżony do innych produkcji politycznych, takich jak np. serial "Dom z kart". Podobnie jak tam, zobaczymy tu intrygi, knowania i bezwzględną walkę o władzę młodego Trumpa. Biorąc pod uwagę późniejszą karierę bohatera, z pewnością będzie na co popatrzeć.

Czytaj więcej: Podajemy wyrok po wypadku kaskadera na planie Szybkich i wściekłych 9!

Sebastian Stan jako młody Donald Trump

Rola młodego Trumpa to kolejne ciekawe aktorskie wyzwanie dla Sebastiana Stana. Aktor ma na swoim koncie już wiele znakomitych kreacji, udowadniając swój talent i wszechstronność. Oprócz występów w filmach Marvela, zachwycił widownię w takich produkcjach jak "Ja, Tonya" czy "Pam i Tommy".

Stan uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych aktorów swojego pokolenia.

Wcielenie się w postać Trumpa z pewnością nie będzie dla niego łatwym zadaniem. Jednak jeśli komuś może się to udać, to właśnie jemu. Już nie raz udowodnił, że potrafi budować złożone, wielowymiarowe postaci. Z niecierpliwością czekamy na efekt!

Film pokaże relację Trumpa z R. Cohnem

Sebastian Stan w roli młodego Trumpa - zaskakujące informacje o reżyserze

Istotnym wątkiem fabuły filmu "The Apprentice" będą relacje Donalda Trumpa z kontrowersyjnym prawnikiem Royem Cohnem. Była to postać o wątpliwej reputacji, oskarżana o stosowanie nieetycznych i nielegalnych praktyk.

Cohn znany był jednak ze swoich wpływów i powiązań ze światem polityki i biznesu. Doradzał Trumpowi i ułatwiał mu wejście do elit Nowego Jorku. Ich relacja trwała wiele lat i z pewnością miała kluczowe znaczenie dla rozwoju kariery przyszłego prezydenta.

Prawnik oskarżany o nieetyczne praktyki

Postać Roya Cohna do dziś budzi kontrowersje. Został on w końcu wydalony z adwokatury za defraudacje i malwersacje finansowe. Pojawiały się też zarzuty o jego powiązaniach ze światem przestępczym.

Film z pewnością szczegółowo przyjrzy się tej niejednoznacznej postaci i jej wpływowi na Trumpa. Być może pozwoli to lepiej zrozumieć niektóre decyzje i posunięcia przyszłego prezydenta USA w trakcie jego późniejszej kariery.

Scenarzysta znany z serialu o Fox News

Scenariusz do filmu "The Apprentice" powstał na podstawie książki Gabriela Shermana zatytułowanej "The Loudest Voice in the Room". Jest to reporterska książka będąca kulisami powstawania telewizji Fox News i jej założyciela Rogera Ailesa.

Tytuł książki The Loudest Voice in the Room
Autor Gabriel Sherman
Tematyka Kulisy powstania Fox News

Na podstawie tej pozycji powstał później serial "Na cały głos" z Russellem Crowe'em w roli Ailesa. Sherman ma więc doświadczenie w rzetelnym przedstawianiu świata mediów i polityki. To dobra wróżba przed premierą filmu o Trumpie.

Analogie do świata mediów

Wykorzystanie motywów ze świata telewizji i polityki nadaje filmowi ciekawego kontekstu. Pokazuje, że mechanizmy walki o władzę i wpływy są podobne w polityce i mediach. Niewykluczone, że zobaczymy tu również odniesienia do późniejszej kariery Trumpa jako gwiazdy telewizyjnej.

Podsumowanie

Nowy film "The Apprentice" z Sebastienem Stanem w roli głównej opowie historię młodego Donalda Trumpa. Poznamy kulisy budowania jego imperium nieruchomościowego w Nowym Jorku w latach 70. i 80. Z pewnością wiele emocji wzbudzą przedstawione relacje Trumpa z kontrowersyjnym prawnikiem Royem Cohnem.

Reżyserem produkcji jest Ali Abbasi, twórca mrocznego thrillera "Holy Spider". Jego doświadczenie w budowaniu napięcia na pewno przełoży się na klimat filmu. Scenariusz powstał na podstawie książki o kulisach telewizji Fox News, co dodatkowo nadaje produkcji interesującego kontekstu polityczno-medialnego.

Rola Trumpa to kolejne wymagające wyzwanie aktorskie dla wszechstronnego Sebastiana Stana. Jego talent pozwala wierzyć, że uda mu się w pełni oddać charakter tej niejednoznacznej postaci. Film z pewnością dostarczy wielu emocji i pozwoli lepiej zrozumieć mechanizmy świata polityki i mediów.

Mam nadzieję, że choć w skrócie udało mi się przybliżyć najciekawsze motywy fabuły i kontekst powstania tej obiecującej produkcji. Gorąco zachęcam do obejrzenia filmu i wyrobienia sobie własnej opinii na jego temat.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
  2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
  5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.