News

Sensacyjne! Superman mógł trafić do MCU, a gwiazda Dawida Corensweta była o krok od zdobycia wielkiej roli

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska22.04.20243 min.
Sensacyjne! Superman mógł trafić do MCU, a gwiazda Dawida Corensweta była o krok od zdobycia wielkiej roli

Wyobrażacie sobie Davida Corensweta w roli Supermana z uniwersum Marvela? Trudno w to uwierzyć, ale ten aktor był bardzo blisko dołączenia do obsady Strażników Galaktyki 3 Jamesa Gunna. Miał zagrać potężnego kosmitę Adama Warlocka, ale ostatecznie rolę otrzymał Will Poulter. Na szczęście dla Corensweta wszystko potoczyło się dobrze, ponieważ teraz wcieli się w tytułowego superbohatera nowego uniwersum DC, Supermana.

Corenswet starał się o rolę Adama Warlocka w MCU

Wiemy już, że David Corenswet wcieli się w rolę tytułowego Supermana w nowym uniwersum DC. Jednak okazuje się, że ten utalentowany aktor był bardzo bliski występu w zupełnie innym, kultowym komiksowym świecie - Marvela. Corenswet starał się bowiem o rolę potężnego kosmity Adama Warlocka w Strażnikach Galaktyki 3 Jamesa Gunna.

Warlock to niezwykle ważna postać w komiksach Marvela. Jego historia obfituje w zwroty akcji, a on sam dysponuje szeregiem niesamowitych umiejętności. Gdyby Corenswetowi udało się zdobyć tę rolę, moglibyśmy oglądać jego występ w jednej z najbardziej wyczekiwanych produkcji MCU.

Niestety, nie wiemy, jak daleko zaszedł w przesłuchaniach do tej roli. Choć Corenswet potwierdził, że ubiegał się o tę rolę, to sam James Gunn przyznał, że nie pamięta tego procesu castingowego w przypadku tego aktora.

Gunn nie pamięta przesłuchań Corensweta do MCU

Niewykluczone, że David Corenswet nie zaszedł zbyt daleko w przesłuchaniach do roli Adama Warlocka w Strażnikach Galaktyki 3. Wszystko przez to, że reżyser filmu, James Gunn, w ogóle nie pamięta, by ten aktor ubiegał się o miejsce w obsadzie.

  • Gunn potwierdził to na Threads: "Zapytałem go o to i on mi potwierdził. Wierzę mu, ale kompletnie tego nie pamiętam."
  • Tak więc wydaje się, że Corenswet szybko odpadł z wyścigu o rolę MCU, skoro jego kandydatura nie zapisała się w pamięci Gunna.

Ostatecznie tę rolę otrzymał Will Poulter, który już wcześniej pracował z Jamesem Gunnem przy innych projektach Marvela. Musimy jednak przyznać, że Corenswet mógłby być świetnym Adamem Warlockiem.

Czytaj więcej: Pan i Pani Smith - Donald Glover poprosił Brada Pitta o radę. Świetnie sobie poradzisz, dzieciaku

Aktor zagra teraz nowego Supermana w nowym uniwersum DC

Zdjęcie Sensacyjne! Superman mógł trafić do MCU, a gwiazda Dawida Corensweta była o krok od zdobycia wielkiej roli

Choć David Corenswet nie pojawi się w MCU jako Adam Warlock, na szczęście nie musiał długo czekać na wielką szansę. Aktor bowiem zagra tytułowego Supermana w nowym filmie z uniwersum DC. Wszystko dzięki temu, że twórca Strażników Galaktyki 3, James Gunn, został także szefem nowego DC Universe.

  • To właśnie Gunn zdecydował o obsadzeniu Corensweta w roli Człowieka ze Stali.
  • Wiemy już, że ten nowy Superman będzie starał się godzić swoje dziedzictwo z ludzkim wychowaniem.

Choć odrzucenie w przesłuchaniu do MCU zapewne nieco zabolało, teraz Corenswet ma przed sobą szansę na stworzenie własnej, wyjątkowej interpretacji jednego z najpopularniejszych superbohaterów na świecie. Pozostaje nam tylko śledzić rozwój jego kariery!

Najczęstsze pytania

Adam Warlock to potężny kosmita z komiksów Marvela. Został stworzony jako broń, ale stał się obrońcą pokoju i równowagi wszechświata. Dysponuje niezwykłymi mocami, w tym zdolnością wskrzeszania. Odegrał ważną rolę w wielu komiksowych wydarzeniach, takich jak Wojna Nieskończoności.

Choć Corenswet starał się o rolę Adama Warlocka w filmie Marvela, ostatecznie nie został obsadzony. Reżyser James Gunn, który prowadził casting, nie pamięta nawet, by Corenswet przesłuchiwał się do tej roli. Teraz jednak, w ramach nowego uniwersum DC, Gunn wybrał tego aktora na Supermana.

Nowy film o Supermanie, w którym główną rolę zagra David Corenswet, trafi do kin 11 lipca 2025 roku. Będzie to pierwszy obraz o Człowieku ze Stali w nowym uniwersum DC, tworzonego przez Jamesa Gunna i Petera Safrana.

Według dostępnych informacji, w nowym filmie Superman będzie próbował pogodzić swoje kosmiczne dziedzictwo z ludzkim wychowaniem. Postać miałaby być ucieleśnieniem prawdy, sprawiedliwości i amerykańskiego stylu życia w świecie, który kwestionuje tradycyjne wartości.

Choć na razie brak konkretnych informacji, niewykluczone, że w nowym filmie o Supermanie Superman zmierzy się z innymi potężnymi postaciami z uniwersum DC. Możemy spodziewać się pojawienia bohaterów pokroju Doktora Fate'a, Czarnej Kanarii czy Zobaczenia. Ich obecność wzmocniłaby epicką skalę filmu.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Barbie, Ryan Gosling i America Ferrera reagują na brak nominacji dla Grety Gerwig i Margot Robbie
  2. Orville - czy nadchodzi 4. sezon? Seth MacFarlane rozwiewa wątpliwości
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Komedia Rodzina - Najlepsze Filmy Familijne Komedie
  5. Miliard dolarów na szali: dramatyczna walka w tle japońskiego Oppenheimera
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły