News

Sherlock i córka - detektyw i nowy serial CW - kto zagra Holmesa?

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak16.02.20246 min.
Sherlock i córka - detektyw i nowy serial CW - kto zagra Holmesa?

Kultowy detektyw Sherlock Holmes powraca w nowym serialu stacji CW zatytułowanym "Sherlock i córka". Tym razem genialny detektyw nie będzie rozwiązywał zagadek kryminalnych z pomocą dr Watsona, ale ze swoją nastoletnią córką Amelią. W roli Sherlocka zobaczymy Davida Thewlisa, znanego między innymi z serii o Harrym Potterze. Towarzyszyć mu będzie początkująca aktorka Blu Hunt jako tytułowa córka słynnego detektywa. Razem staną przed wyzwaniem rozwikłania mrocznej tajemnicy związanej z rodziną Holmesa.

Nowy serial Sherlock i córka

Stacja CW ogłosiła zamówienie nowego serialu o tytule "Sherlock i córka", który oparty będzie na legendarnym detektywie Sherlocku Holmesie stworzonym przez Sir Arthura Conana Doyle'a. Tym razem kultowy detektyw nie będzie jednak rozwiązywał zagadek kryminalnych u boku swojego wiernego przyjaciela dr. Watsona, ale ze swoją nastoletnią córką Amelią.

Twórcy serialu postanowili pokazać <Sherlocka Holmesa> w nowej odsłonie - jako samotnego ojca usiłującego odnaleźć się w relacji ze swoją amerykańską córką. Amelia przybywa do Londynu po tym, jak jej matka ginie w tajemniczych okolicznościach. Dziewczyna podejrzewa, że jej ojcem może być właśnie słynny brytyjski detektyw.

Współpraca Sherlocka z córką Amelią

Razem staną przed trudnym zadaniem nie tylko odnalezienia mordercy matki Amelii i udowodnienia ich pokrewieństwa, ale także zbudowania relacji mimo dzielących ich różnic. Sherlock Holmes będzie musiał opanować swój trudny charakter i nauczyć się współpracy z nastoletnią dziewczyną wychowaną w zupełnie innym świecie niż on.

Wcielający się w tytułową rolę David Thewlis znany jest między innymi z serii filmów o Harrym Potterze, w której grał profesora Lupina. Aktor ma na koncie także role w takich produkcjach jak "Fargo", "W imię...", "Teoria wszystkiego" czy "Wonder Woman". Thewlis wcieli się w dojrzałego Sherlocka Holmesa mierzącego się z trudną relacją z nastoletnią córką i demonami przeszłości.

Kto zagra tytułowego detektywa?

David Thewlis to brytyjski aktor teatralny i filmowy, laureat wielu nagród, między innymi Satelity Award za rolę profesora Lupina w serii filmów o Harrym Potterze. Ma na swoim koncie role w tak uznanych produkcjach jak "Fargo", "Teoria wszystkiego", "W imię..." czy "Wonder Woman".

Aktor znany jest z kreowania barwnych, charyzmatycznych postaci o skomplikowanych osobowościach. Dlatego wydaje się idealnym kandydatem do roli kultowego detektywa Sherlocka Holmesa, którego cechują nie tylko genialne zdolności dedukcyjne, ale także trudny, ekscentryczny charakter.

Czytaj więcej: Sierota 3: William Brent Bell tworzy nowy horror pełen zwrotów akcji

Córka Sherlocka Holmesa pomaga ojcu

Córkę legendarnego detektywa, Amelię, zagra Blu Hunt - młoda, początkująca aktorka, którą można było do tej pory oglądać w serialach "The Originals" i "Nowi mutanci". Jej bohaterka to silna, niezależna i odważna nastolatka, która postanawia na własną rękę odnaleźć swojego ojca.

Blu Hunt wcieli się w postać córki genialnego detektywa, która dzielnie staje u boku ojca, aby wspólnie rozwiązać rodzinną tajemnicę.

Aktorka z pewnością sprosta wyzwaniu sportretowania młodej, ambitnej dziewczyny, która nie boi się stanąć twarzą w twarz z demonami przeszłości i razem ze swoim nowo odnalezionym ojcem Sherlockiem Holmesem rozwikłać mroczną zagadkę śmierci swojej matki.

Mroczna zagadka morderstwa matki córki

Sherlock i córka - detektyw i nowy serial CW - kto zagra Holmesa?

Kluczowym wątkiem serialu będzie morderstwo matki tytułowej bohaterki, Amelii. To właśnie śledztwo w tej sprawie sprawi, że dziewczyna odnajdzie swojego ojca, legendranego detektywa Sherlocka Holmesa, aby razem zgłębić mroczną tajemnicę z przeszłości i wytropić zabójcę.

Jak donoszą twórcy, będzie to sprawa niebezpieczna, zagrażająca życiu najbliższych Sherlocka. Wymagać będzie nie tylko genialnych zdolności detektywistycznych Holmesa, ale także odwagi i zdecydowania jego córki Amelii. Razem staną przed wyzwaniem rozwikłania światowego spisku sięgającego korzeniami przeszłości.

Kultowy detektyw wraca na mały ekran

Serial "Sherlock i córka" to kolejna ekranizacja przygód kultowego detektywa stworzonego przez Sir Arthura Conana Doyle'a pod koniec XIX wieku. Postać genialnego Sherlocka Holmesa pojawiała się wielokrotnie zarówno w filmach, jak i serialach czy sztukach teatralnych.

  • Basil Rathbone w filmach z lat 30. i 40. XX wieku
  • Jeremy Brett w serialu "Sherlock Holmes" z lat 1984-1994

Teraz sztafetę przejmuje David Thewlis, wcielający się w dojrzałego już Holmesa, który po latach musi zmierzyć się nie tylko z kolejną zagadką kryminalną, ale także z ojcostwem i budowaniem relacji z nastoletnią córką wychowaną za oceanem.

Scott z pewnością świetnie wcieli się w tę ikoniczną postać - jego Moriarty zapowiada się na godnego przeciwnika dla Holmes i jego córki. Będzie zagrażał nie tylko życiu bohaterów, ale także pokojowi na całym świecie. Sherlock i Amelia będą musieli połączyć siły, aby pokrzyżować jego mroczne plany.

Serial "Sherlock i córka" zapowiada się jako wciągająca historia łącząca wątki obyczajowe z kryminalną zagadką. Kultowa postać legendarnego detektywa powraca w nowej odsłonie - tym razem mierząc się nie tylko z przestępstwami, ale także z wychowaniem nastoletniej córki i budowaniem z nią relacji. W rolach głównych zobaczymy uznanych aktorów, a sam serial z pewnością przyciągnie rzesze widzów ceniących sobie dobrą rozrywkę łączącą wątki obyczajowe, kryminalne i familijne.

Podsumowanie

Serial "Sherlock i córka" to kolejna ekranizacja przygód kultowego detektywa Sherlocka Holmesa, tym razem u boku jego nastoletniej córki Amelii. W roli tytułowej ponownie zobaczymy uznanego aktora Davida Thewlisa. Razem rozwiążą zagadkę tajemniczego morderstwa matki dziewczyny. Serial łączy wątki kryminalne z obyczajowymi - przedstawiając relację samotnego ojca z amerykańską córką, którą dopiero co poznał.

Mrocznym antagonistą będzie Moriarty grany przez Dougraya Scotta. Aktor doskonale wcieli się w tę kultową postać genialnego przestępcy, który od lat stanowi godnego przeciwnika dla Sherlocka Holmesa. Serial zapowiada się jako pasjonująca opowieść łącząca elementy kryminału, dramatu obyczajowego i familijnego.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Miliard dolarów na szali: dramatyczna walka w tle japońskiego Oppenheimera
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły