News

SkyShowtime: Nowy serial kryminalny Śleboda kręcony w Polsce

Autor Kornel Lis
Kornel Lis15.02.20244 min.
SkyShowtime: Nowy serial kryminalny Śleboda kręcony w Polsce

SkyShowtime ogłosił produkcję nowego polskiego serialu kryminalnego zatytułowanego „Śleboda”. Będzie to adaptacja popularnej serii książek autorstwa Małgorzaty Fugiel-Kuźmińskiej i Michała Kuźmińskiego. Za reżyserię odpowiada Michał Gazda, twórca takich hitów jak „Znachor” i „Wataha”. Serial opowie historię młodej antropolożki, która trafia na trop tajemniczych mordów w Tatrach. Zdjęcia będą kręcone w polskich górach. To kolejny sygnał, że SkyShowtime zamierza mocno inwestować w rodzime produkcje.

Polski serial kryminalny Śleboda na SkyShowtime

Platforma streamingowa SkyShowtime ogłosiła, że rozpoczyna produkcję pierwszego polskiego serialu kryminalnego zatytułowanego „Śleboda”. Będzie to adaptacja popularnej serii książek autorstwa Małgorzaty Fugiel-Kuźmińskiej i Michała Kuźmińskiego. Serial opowie o serii tajemniczych morderstw w Tatrach i młodej antropolożce, która postanawia rozwikłać zagadkę.

Jak podkreślają przedstawiciele SkyShowtime, „Śleboda” to bardzo ważny projekt, który pokazuje zaangażowanie platformy w produkcję wysokiej jakości lokalnych treści dla polskich widzów. Po sukcesie serialu „Warszawianka”, „Śleboda” będzie kolejną polską produkcją wyprodukowaną specjalnie na zamówienia serwisu.

Fabuła serialu Śleboda

Fabuła „Ślebody” opiera się na pierwszej części popularnych powieści autorstwa Małgorzaty Fugiel-Kuźmińskiej i Michała Kuźmińskiego. Główną bohaterką jest Anka Serafin, młoda doktor antropologii z Krakowa. Kobieta przyjeżdża w Tatry, aby odnaleźć własną tożsamość.

W Dolinie Suchej Wody Anka natrafia jednak na makabryczne odkrycie - zwłoki starego górala Jana Ślebody. Okazuje się, że mężczyzna został brutalnie zamordowany. Zaczyna się seria tajemniczych zbrodni, które wydają się karą za dawne grzechy mieszkańców Podhala.

Anka postanawia rozwikłać zagadkę morderstw, w czym pomaga jej tabloidowy dziennikarz Sebastian Strzygoń. Razem próbują odkryć, kto i dlaczego zabija mieszkańców górskiej miejscowości Murzasichle.

Reżyser serialu Śleboda

Reżyserem serialu „Śleboda” będzie Michał Gazda, który ma na swoim koncie takie serialowe hity jak „Znachor” i „Wataha”. Producentką została Magdalena Szwedkowicz. To gwarancja wysokiej jakości i napięcia akcji godnego najlepszych thrillerów kryminalnych.

Michał Gazda zapowiada, że „Śleboda” to projekt jego marzeń: - Oparte na znakomitej literaturze etno-kryminale ma w sobie mroczny klimat, trzymającą w napięciu intrygę kryminalną i barwne postaci. Wierzę, że wraz z doskonałą obsadą aktorską uda nam się stworzyć serial, który porwie widzów i zostanie z nimi na długo po obejrzeniu ostatniego odcinka.

Sam reżyser od dawna był fanem książek o przygodach Anki Serafin i detektywa Strzygonia. Klimat górskiej wioski Murzasichle, w której rozgrywa się akcja, od zawsze go fascynował. Stąd pomysł, by przenieść fabułę na ekran.

Aktorzy w obsadzie Ślebody

Obsada aktorska serialu „Śleboda” na razie owiana jest tajemnicą. Twórcy obiecują jednak, że będą to znane nazwiska polskiego kina i telewizji. Pierwsze ogłoszenia w tej sprawie mają pojawić się wkrótce.

Wiemy natomiast, że zdjęcia do serialu będą kręcone w scenerii polskich Tatr. Widzowie zobaczą zatem malownicze tatrzańskie krajobrazy. Ma to dodać serialowi autentyczności i oddać specyficzny klimat podhalańskiej prowincji.

Czytaj więcej: Kung Fu Panda 4: niespodziewany sukces oglądalności wśród widzów różnych grup wiekowych

Inwestycje SkyShowtime w polskie produkcje

Serial „Śleboda” to kolejny sygnał, że platforma streamingowa SkyShowtime poważnie myśli o inwestycjach w polskim sektorze filmowo-serialowym. W zeszłym roku serwis wyprodukował serial „Warszawianka” na podstawie scenariusza Xawerego Żuławskiego.

„Wierzymy, że lokalne treści wysokiej jakości przyciągną polskich subskrybentów” – mówi Kai Finke z SkyShowtime.

Teraz przyszła pora na „Ślebodę” - pierwszy serial wyprodukowany na zamówienie platformy. Nie można też wykluczyć, że w planach są kolejne tego typu projekty. SkyShowtime intensywnie rozwija swoją ofertę na polskim rynku, stąd zapotrzebowanie na rodzime filmy i seriale.

2021 Serial "Warszawianka"
2023 Serial "Śleboda"

Polscy twórcy z pewnością przyjmują te sygnały z entuzjazmem. Współpraca z globalnym gigantem streamingowym to dla nich ogromna szansa na dotarcie do szerokiej widowni na całym świecie. A dla polskich widzów to gwarancja seriali najwyższej jakości godnych HBO czy Netfliksa.

Podsumowanie

SkyShowtime: Nowy serial kryminalny Śleboda kręcony w Polsce

Platforma SkyShowtime zainwestowała w produkcję polskiego serialu kryminalnego „Śleboda”. Jest to ekranizacja popularnych powieści osadzonych w klimacie tatrzańskiej prowincji. Reżyserem serialu został Michał Gazda, twórca takich hitów jak „Znachor”. Serial opowie o młodej antropolożce, która natrafia na trop serii makabrycznych morderstw i postanawia rozwikłać zagadkę zbrodni.

„Śleboda” to kolejny sygnał, że SkyShowtime poważnie angażuje się w produkcję polskich seriali na miarę światowych hitów. Dla polskich twórców to szansa na dotarcie do globalnej widowni, a dla widzów gwarancja rozrywki najwyższej jakości.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Miliard dolarów na szali: dramatyczna walka w tle japońskiego Oppenheimera
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły