News

Star Trek: Discovery - zapowiedź 5. sezonu z pióra Burnham i potworem w tle

Autor Kornel Lis
Kornel Lis03.12.20237 min.
Star Trek: Discovery - zapowiedź 5. sezonu z pióra Burnham i potworem w tle

Zapowiedź piątego sezonu serialu Star Trek: Discovery z pióra Burnham i potworem w tle zawiera wiele ciekawych informacji dla fanów.

Kluczowe wnioski:
 • Poznaliśmy obsadę i datę premiery finałowego sezonu produkcji.
 • W klipie widać Burnham i tajemnicze potwory, co zwiastuje emocjonującą akcję.
 • Finałowa seria pojawi się dopiero za ponad rok, w kwietniu 2024.
 • Inne seriale Star Trek również powstają z opóźnieniem z powodu strajków.
 • Ostatni sezon zamknie historię załogi Discovery.

Główni bohaterowie z 5. sezonu Star Trek: Discovery

W materiałach promocyjnych do 5. sezonu Star Trek: Discovery, który będzie finałowym, ujawniono obsadę głównych bohaterów. Są to między innymi Sonequa Martin-Green jako Kapitan Burnham czy Doug Jones jako Saru. Pojawią się również Mary Wiseman jako Tilly, Wilson Cruz jako Culber oraz Anthony Rapp jako Stamets. Fani z pewnością cieszą się na powrót dobrze znanych i lubianych postaci.

Można spodziewać się, że losy załogi Discovery zostaną zwieńczone w satysfakcjonujący sposób. Twórcy na pewno zadbają o odpowiednią dawkę akcji i zwrotów akcji z udziałem głównych bohaterów. Będzie to pożegnanie z serialem, więc z pewnością nie zabraknie wzruszających momentów.

Kapitan Burnham u boku Stametsa i reszty załogi

Kapitan Burnham od pierwszego sezonu była kluczową postacią serialu Star Trek: Discovery. W finałowym sezonie na pewno odegra istotną rolę. Po tym jak Saru zrezygnował z funkcji kapitana, to właśnie Burnham przejęła dowodzenie. Jak sobie poradzi z tą odpowiedzialnością i wyzwaniem? Czy koniec końców załoga bezpiecznie dotrze do celu swojej misji?

Kluczowe będzie z pewnością wsparcie tak doświadczonej osoby jak Stamets, a także młodszych członków załogi. Napięte relacje Burnham i Booka z poprzednich sezonów na pewno również odegrają ważną rolę w ostatnich odcinkach serialu.

Poznaliśmy nową datę premiery 5. sezonu serialu

Podczas panelu na CCXP 2022 twórcy Star Trek: Discovery ujawnili wreszcie datę premiery piątego, finałowego sezonu. Odbędzie się ona w kwietniu 2024 roku. Oznacza to, że fani będą musieli uzbroić się w cierpliwość - do rozwiązania pozostaje jeszcze wiele zagadek fabularnych.

Fakt, że nowe odcinki pojawią się dopiero za ponad rok, wynika z opóźnień związanych z pandemią COVID-19. Sytuacja ta miała wpływ na harmonogramy wielu produkcji filmowych i serialowych. Podobne problemy widać także przy innych serialach osadzonych w uniwersum Star Treka.

Strajki scenarzystów i aktorów powodem przesunięć

Poważne przesunięcia premier odnotowują także seriale Star Trek: Strange New Worlds i film Section 31 z Michelle Yeoh. W ich przypadku zdjęcia jeszcze się nie rozpoczęły z powodu niedawnych strajków scenarzystów i aktorów.

Wszystko wskazuje na to, że w 2024 roku gotowe będą tylko nowe sezony Discovery i Lower Decks. Akcja promocyjna piątego sezonu Discovery ruszyła pełną parą, ale najbardziej niecierpliwi fani będą musieli uzbroić się w spokój.

Czytaj więcej: Czy Sebastian Chacon jest napastnikiem? Szokujące doniesienia o brutalnym traktowaniu

Strategia producentów długi czas tajemnicy

Producenci i twórcy Star Trek: Discovery bardzo długo trzymali w tajemnicy konkretną datę premiery finałowego piątego sezonu. Podsycali tym samym napięcie i niepewność wśród fanów odnośnie losów załogi Discovery.

Strategia twórców opłaciła się, bo oczekiwanie na nowe odcinki jeszcze bardziej zwiększyło zainteresowanie i napięcie.

Ujawnienie obsady i daty premiery na CCXP 2022 było swego rodzaju ukoronowaniem wcześniejszych działań. Zostało bardzo ciepło przyjęte przez zebranych fanów, a także osoby śledzące wydarzenie online.

Oczywiście wciąż pozostaje element zaskoczenia co do fabuły serialu oraz tego, jak potoczą się dalsze losy załogi Discovery. Ale przynajmniej konkretny horyzont czasowy został już wyznaczony.

Zagadka potwory widziane z Burnham w klipie

Star Trek: Discovery - zapowiedź 5. sezonu z pióra Burnham i potworem w tle

Oprócz samej daty premiery, na panelu CCXP pokazano również krótki klip z 5. sezonu Star Trek: Discovery. Widać na nim Kapitan Burnham w towarzystwie dziwnych, niepokojących stworzeń. Nie wiadomo jednak, czym one tak naprawdę są i jaką pełnią rolę.

Rodzaj stworzeń Nieznany
Liczba stworzeń Kilka
Ich rola Niejasna

Można przypuszczać, że owe istoty będą kluczowym elementem jednej z misji lub przygód załogi Discovery. Być może stanowią zagrożenie, z którym przyjdzie się zmierzyć bohaterom. A może okażą się sprzymierzeńcami?

Na razie pozostaje to tajemnicą, ale z pewnością w nadchodzących miesiącach pojawią się kolejne materiały promocyjne rzucające więcej światła. Serial Star Trek zawsze obfitował w niezwykłe istoty, więc i tym razem zapewne czekają nas alienacyjne niespodzianki.

Star Trek: Section 31 i Strange New Worlds bez premier

Jak zostało wspomniane wcześniej, problemy ze zdjęciami i pracami na planie mają także inne seriale osadzone w uniwersum Star Treka. Dotyczy to zwłaszcza produkcji Strange New Worlds oraz filmu Section 31.

W ich przypadku z powodu niedawnych strajków scenarzystów i aktorów jeszcze w ogóle nie ruszono z zdjęciami. Te rozpoczną się odpowiednio w połowie grudnia 2022 i pod koniec stycznia 2023. Oznacza to brak szans na premiery w 2024 roku.

 • Zdjęcia do Strange New Worlds wystartują w grudniu 2022
 • Film Section 31 wejdzie na plan pod koniec stycznia 2023

Sytuacja ta kontrastuje z tym, co dzieje się w przypadku piątego sezonu Discovery. Tutaj maszyneria promocyjna ruszyła pełną parą. Nie powinno być żadnych opóźnień związanych z premierą w kwietniu 2024. Oznacza to powrót do dobrej passy dla marki Star Trek po pandemicznych perturbacjach.

Losy załogi Discovery w ostatnim sezonie

Piąty, finałowy sezon Star Trek: Discovery przyniesie zwieńczenie przygód załogi tytułowego statku kosmicznego. Dotąd bohaterowie przeszli długą drogę - od Wojny Federacji i Klingonów, przez podróże w czasie, aż po odległą przyszłość w 31. wieku.

Teraz nadszedł czas na rozwikłanie ostatnich wątków fabularnych i domknięcie historii głównych postaci takich jak Burnham, Saru, Stamets i Culber. Nie wiadomo dokładnie, jak potoczą się ich dalsze losy. Być może zaprowadzą Discovery do bezpiecznej przystani, a być może czekają ich jeszcze liczne turbulencje.

O tym przekonamy się w 2024 roku. Do tego czasu twórcy z pewnością będą podsycać ciekawość fanów kolejnymi materiałami i informacjami. Tak długi serial zasługuje na godne zwieńczenie, więc miejmy nadzieję, że 5 sezon spełni oczekiwania oddanych widzów.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem najnowsze informacje na temat 5., finałowego sezonu serialu Star Trek: Discovery. Przedstawiłem datę premiery ujawnioną podczas panelu CCXP 2022 - będzie to kwiecień 2024 roku. Podzieliłem się również garścią ciekawostek na temat obsady i fabuły na podstawie opublikowanych materiałów promocyjnych.

Zwróciłem uwagę na fakt, że twórcy bardzo długo trzymali w tajemnicy szczegóły dotyczące finałowego sezonu, podsycając tym samym ciekawość i niecierpliwość fanów. Przy okazji wspomniałem o problemach z pracami na planie, które mają wpływ także na inne seriale osadzone w uniwersum Star Treka.

Starałem się przystępnie wyjaśnić przyczyny odnotowywanych opóźnień premier, jak również niejasności związanych z dalszymi losami załogi Discovery. Poruszyłem kwestię domknięcia wątków fabularnych oraz pożegnania z serialem i jego bohaterami.

Mam nadzieję, że artykuł dostarczył interesujących i praktycznych informacji fanom Star Treka wyczekującym finałowego sezonu przygód załogi Discovery. Postarałem się napisać go w przystępny, a zarazem wnikliwy sposób. Zapraszam do lektury i śledzenia na bieżąco nowości ze świata Star Trek!

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
 2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
 5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.