News

Superman: Legacy – aktorki ze Strażników Galaktyki w obsadzie? James Gunn komentuje doniesienia

Autor Kornel Lis
Kornel Lis16.12.20235 min.
Superman: Legacy – aktorki ze Strażników Galaktyki w obsadzie? James Gunn komentuje doniesienia

Plotki o obsadzie Superman: Legacy z udziałem Pom Klementieff i Miriam Shor obiegły media. Jednak reżyser James Gunn szybko zdementował te informacje. Stwierdził, że są one w 100% nieprawdziwe. Pomimo sympatii do Pom, nie została ona nawet brana pod uwagę do obsady. Gunn nie wyklucza jednak w przyszłości zaangażowania Miriam w jakiś projekt osadzony w DCU. Reżyser zdradził także, że muzyka do filmu jest już ukończona.

James Gunn dementuje plotki o obsadzie Superman: Legacy

James Gunn, reżyser filmu Superman: Legacy, szybko zdementował informacje podane przez The Hollywood Reporter na temat obsady. Stwierdził, że doniesienia o zaangażowaniu Pom Klementieff i Miriam Shor do obsady są w 100% nieprawdziwe.

Gunn wyjaśnił, że Pom Klementieff, mimo iż jest jedną z jego ulubionych aktorek, to nie tylko nie została obsadzona w filmie, ale nawet jej kandydatura nie była brana pod uwagę. Reżyser nie ma też pomysłu, jaką rolę mogłaby w ogóle grać.

Co do Miriam Shor, Gunn nie wyklucza możliwości obsadzenia jej w przyszłości w jakimś innym projekcie osadzonym w DCU, ale na razie również nie otrzymała żadnej roli w Superman: Legacy.

Większość muzyki do filmu Superman: Legacy już gotowa

James Gunn ujawnił również, że zdecydowana większość muzyki do filmu Superman: Legacy została już skomponowana. Nie zdradził jednak, kto jest autorem ścieżki dźwiękowej. Powiedział natomiast, że lubi mieć muzykę gotową jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć, aby móc ją odtwarzać aktorom na planie podczas kręcenia kluczowych scen.

Dzięki temu aktorzy mogą lepiej wczuć się w klimat sceny i odpowiednio zareagować. Jest to zatem bardzo pomocne narzędzie dla reżysera podczas budowania nastroju konkretnych ujęć i całych sekwencji filmu.

Fabuła Superman: Legacy skupia się na postaci Clarka Kenta

Superman: Legacy opowie historię Supermana, który próbuje pogodzić swoje kryptońskie pochodzenie i moce z ziemską tożsamością Clarka Kenta z Smallville. Jest on uosobieniem prawdy, sprawiedliwości i amerykańskiego stylu życia, kierującego się życzliwością, choć otaczający go świat uważa życzliwość za przestarzałą.

Film skupi się zatem na rozterkach bohatera i jego próbach odnalezienia się oraz zaakceptowania jako Superman i Clark Kent jednocześnie. Widzowie zobaczą ewolucję postaci od młodego chłopaka z prowincji do potężnego obrońcy Ziemi, a także jego zmagania z przystosowaniem się do nowego otoczenia.

Data premiery Superman: Legacy

Superman: Legacy trafi do kin 11 lipca 2025 roku, czyli w samym środku sezonu letniego blockbusterów. Według reżysera Jamesa Gunna będzie to początek zupełnie nowej ery filmów o superbohaterach z uniwersum DC.

Chcemy pokazać nowoczesną interpretację tej kultowej postaci, która porwie widzów i zainspiruje kolejne pokolenia - powiedział Gunn.

Wszystko wskazuje zatem na to, że Superman: Legacy może być jednym z najważniejszych i najgłośniejszych filmów 2025 roku.

Czytaj więcej: Ridley Scott chciał przywrócić Maximusa w Gladiator 2: Russell Crowe w najbardziej niezwykłych walkach

Inne zapowiedzi filmów osadzonych w DCU

Oprócz Superman: Legacy, studio Warner Bros. pracuje obecnie nad kilkoma innymi produkcjami, które mają rozszerzyć uniwersum DC Comics.

Do tej pory potwierdzono już realizację takich filmów jak Batgirl z Leslie Grace w roli tytułowej, Blue Beetle z Xolo Maridueña czy solowy film o Supergirl. W przygotowaniu mają być także projekty o Flashu, Zielonej Latarni, Wonder Woman i Aquamanie.

Tytuł Bohater Data premiery
The Flash Flash / Barry Allen 23 czerwca 2023
Aquaman and the Lost Kingdom Aquaman / Arthur Curry 25 grudnia 2023
Shazam! Fury of the Gods Shazam / Billy Batson 21 marca 2023

Szczegóły fabuł większości tych produkcji nie są na razie znane. Wiadomo jednak, że mają one ze sobą ściśle współpracować i łączyć się fabularnie tak jak filmy MCU.

Podsumowanie

Superman: Legacy – aktorki ze Strażników Galaktyki w obsadzie? James Gunn komentuje doniesienia

W moim artykule omówiłem kwestię obsady filmu Superman: Legacy. Przytoczyłem wypowiedź reżysera Jamesa Gunna, który zdementował plotki na temat zaangażowania Pom Klementieff i Miriam Shor. Wyjaśniłem, że Gunn uznał te doniesienia za całkowicie nieprawdziwe. Nie wykluczył jednak w przyszłości obsadzenia Miriam Shor w innym projekcie osadzonym w DCU.

Następnie podałem nowe informacje ujawnione przez Gunna na temat muzyki do Superman: Legacy. Zdradził on, że większość ścieżki dźwiękowej została już skomponowana, choć autor pozostaje nieznany. Wyjaśniłem, jakie znaczenie ma muzyka filmowa dla aktorów i reżysera podczas kręcenia konkretnych scen.

Ponadto streściłem fabułę filmu, skupiającą się na postaci Clarka Kenta i jego rozterkach związanych z pochodzeniem. Omówiłem też datę premiery oraz oczekiwania Jamesa Gunna, który chce stworzyć nowoczesną i inspirującą interpretację Supermana.

Na koniec wspomniałem o innych projektach filmowych osadzonych w DCU, nad którymi pracuje obecnie studio Warner Bros. Wymieniłem tytuły kilku zapowiedzianych produkcji oraz superbohaterów, którzy będą ich głównymi gwiazdami.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
  2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
  5. Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.