News

Superman: Nowy film - Lois Lane nosi okulary? Aktorka wyjaśnia

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska09.01.20245 min.
Superman: Nowy film - Lois Lane nosi okulary? Aktorka wyjaśnia

Rachel Brosnahan, która wciela się w rolę Lois Lane w nadchodzącym filmie "Superman: Legacy", została zapytana przez dziennikarzy, czy jej bohaterka będzie nosić charakterystyczne okulary. Aktorka nie potwierdziła jednoznacznie, ale stwierdziła, że być może tak będzie. Reżyser produkcji, James Gunn, pracuje obecnie nad ostatecznym kształtem postaci, więc na razie trudno przesądzać o takich szczegółach. Brosnahan dodała, że ona i David Corenswet, odtwórca tytułowej roli, prowadzą owocne rozmowy z Gunnem na temat tego, jak ukazać kanon Supermana w nowym świetle.

Rachel Brosnahan jako Lois Lane

Rachel Brosnahan została obsadzona w roli Lois Lane w nadchodzącym filmie Superman: Legacy. Aktorka, znana między innymi z serialu „The Marvelous Mrs. Maisel”, wcieli się w jedną z najbardziej ikonicznych postaci uniwersum DC Comics. Będzie partnerką Davida Corensweta, który zastąpi Henry'ego Cavilla w roli Tytułowego bohatera.

Podczas wywiadu na czerwonym dywanie Złotych Globów, Brosnahan została zapytana, czy jej Lois Lane będzie nosiła charakterystyczne okulary, kojarzone z tą postacią. Aktorka stwierdziła, że na razie trudno powiedzieć, bo zespół filmowy nie dotarł jeszcze do etapu pracy nad kostiumami.

Praca nad postacią Lois Lane

Brosnahan zdradziła, że prowadziła „wiele świetnych rozmów” z reżyserem filmu Jamesem Gunnem na temat tego, jak ukazać postać Lois Lane i wpisać ją w dotychczasowy kanon opowieści o Supermanie. Ma nadzieję, że uda im się „odcisnąć swoje piętno na legendzie” Supermana.

Aktorka wydaje się podekscytowana współpracą z Gunnem i szansą wcielenia się w tak kultową postać jak Lois. Na pewno dołoży wszelkich starań, by jej interpretacja dorównała tym znanym z wcześniejszych filmów i seriali o Człowieku ze Stali.

James Gunn reżyseruje Superman: LegacySuperman: Legacy

Za kamerą filmu Superman: Legacy stanie James Gunn, reżyser m.in. Strażników Galaktyki i Legionu Samobójców dla wytwórni Marvel. Teraz przenosi się on do konkurencyjnego DC, by zekranizować historię Supermana. Gunn zapewnił, że jego film skupi się bardziej na pokazaniu walki Clarka Kenta o pogodzenie ziemskiego wychowania z kryptoniańskim pochodzeniem i mocami.

Nowe spojrzenie na Supermana

Według reżysera, jego Superman będzie uosabiał prawdę, sprawiedliwość i dobroć, które dla wielu ludzi stały się już przestarzałe. Brzmi to na nowoczesne i świeże spojrzenie na tę postać. Gunn na pewno nie zawiedzie i dostarczy fanom DC świetnego filmu z ich ulubionym bohaterem.

Czytaj więcej: Obejrzyj odcinek poświęcony 20-tej rocznicy premiery Oldboya w naszym programie na żywo

Obsada i data premiery Superman: LegacySuperman: Legacy

Oprócz wspomnianych już Rachel Brosnahan i Davida Corensweta, w filmie zobaczymy plejadę gwiazd. W roli złoczyńcy Lexa Luthora wystąpi Nicholas Hoult, a inżynierkę znaną jako Engineer zagra María Gabriela de Faría. Pojawią się także m.in. Skyler Gisondo, Sara Sampaio, Sean Gunn, Anthony Carrigan i Nathan Fillion.

Data premiery 11 lipca 2025
Główni bohaterowie Superman / Clark Kent - David CorenswetLois Lane - Rachel Brosnahan
Reżyseria James Gunn

Premiera Superman: Legacy została zaplanowana na 11 lipca 2025 roku. Pięcioletni okres oczekiwania na nowego Człowieka ze Stali wydaje się wiecznością. Trudno się nie zniecierpliwić, patrząc na tak obsadę i reżysera. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie to film roku 2025.

Kanon Supermana w nowym filmie

Superman: Nowy film - Lois Lane nosi okulary? Aktorka wyjaśnia

James Gunn podkreślał, że choć jego film po części wprowadzi widzów w kanon Supermana, nie będzie to klasyczna „historia początków”. Reżyser nie chce się skupiać na genezie bohatera, ale ukazać jego walkę o godzenie ludzkiego wychowania z kosmiczną naturą.

Będzie także ucieleśnieniem prawdy, sprawiedliwości i dobroci, którą inni postrzegają za przestarzałą.

Takie słowa Gunna sugerują nieco mroczniejsze i bardziej realistyczne podejście niż w dotychczasowych filmach o Supermanie. Ciekawostką jest też nietypowa obsada. Zdecydowana większość aktorów nie jest kojarzona z filmami superbohaterskimi, a raczej z produkcjami obyczajowymi czy komediami. Być może połączenie klasycznej postaci z nowymi twarzami i stylem reżyserskim Gunna okaże się strzałem w dziesiątkę.

Podsumowanie

W powyższym artykule przedstawiłem najważniejsze informacje na temat nadchodzącego filmu „Superman: Legacy” w reżyserii Jamesa Gunna. Przede wszystkim skupiłem się na postaci Lois Lane, w którą wcieli się Rachel Brosnahan. Aktorka wyznała, że prowadzi owocne rozmowy z reżyserem na temat tego, jak ukazać tę kultową bohaterkę komiksów i filmów. Nie potwierdziła jednoznacznie, czy Lois Lane będzie nosiła charakterystyczne okulary.

Następnie omówiłem reżyserskie plany Jamesa Gunna, który chce pokazać walkę Supermana o pogodzenie ziemskiego pochodzenia z kosmiczną naturą. Ma to być nowoczesne spojrzenie na ikonicznego herosa. Przedstawiłem obszerną obsadę filmu z Davidem Corenswetem i Nicholasem Houltem na czele. Podsumowałem też najważniejsze informacje dotyczące daty premiery i fabuły „Superman: Legacy”.

Mam nadzieję, że przekazałem najciekawsze detale na temat tej niezwykle wyczekiwanej produkcji DC Comics. Jeśli podobał Ci się mój artykuł, koniecznie śledź na bieżąco nowości ze świata Supermana. Postaram się informować o wszystkich ważnych aktualizacjach dotyczących tego tytułu.

Dziękuję za uwagę i do następnego artykułu na łamach naszego serwisu poświęconego popkulturze i komiksom!

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły