News

Szokująca liczba pracowników nad nową odsłoną gry Wiedźmin - dowiedz się więcej!

Autor Kornel Lis
Kornel Lis23 marca 20244 min
Szokująca liczba pracowników nad nową odsłoną gry Wiedźmin - dowiedz się więcej!

Szokująca liczba 330 pracowników pracuje obecnie nad kolejną odsłoną popularnej gry „Wiedźmin”, znanej roboczo jako „Polaris”, jak ujawnił prezes CD Projektu Adam Kiciński.

Kluczowe wnioski:

  • Na nowego „Wiedźmina” pracuje więcej osób niż nad dalszy rozwój „Cyberpunka 2077”.
  • Dodatek „Widmo Wolności” do „Cyberpunka 2077” sprzedał się w liczbie 4,3 mln egzemplarzy.
  • Nowy „Wiedźmin” jest obecnie najważniejszym projektem dla CD Projektu.
  • W grudniu zadebiutuje „Cyberpunk 2077: Ultimate Edition” z dodatkiem.
  • Przyszłość serii „Wiedźmin” rysuje się w jasnych barwach.

330 osób pracuje nad nową odsłoną gry „Wiedźmin”

Jak ujawnił Adam Kiciński, prezes CD Projektu, nad kolejną odsłoną popularnej serii gier „Wiedźmin” pracuje obecnie aż 330 osób. Projekt nosi roboczą nazwę „Polaris” i jest bardzo istotny dla studia, o czym świadczy duża liczba zaangażowanych pracowników.

Oznacza to, że znacznie więcej osób pracuje obecnie nad nowym „Wiedźminem” niż nad dalszym rozwojem gry „Cyberpunk 2077”. W ostatnich miesiącach proporcje te wyraźnie się zmieniły, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę premierę jedynego fabularnego dodatku do „Cyberpunka 2077” zatytułowanego „Widmo Wolności”, który miał miejsce we wrześniu.

Dodatek do „Cyberpunka 2077” osiągnął znaczącą sprzedaż

CD Projekt opublikował również dane dotyczące sprzedaży dodatku „Widmo Wolności” do gry „Cyberpunk 2077”. Okazuje się, że w ciągu zaledwie tygodnia od premiery trafił on do 3 milionów graczy na platformach PC, PS5 i Xbox Series X/S.

Po upływie 2 miesięcy, liczba sprzedanych egzemplarzy „Widma Wolności” przekroczyła już 4,3 miliona. Jest to znaczący sukces, biorąc pod uwagę problematyczną premierę podstawowej wersji „Cyberpunka 2077” w 2020 roku.

Nowy „Wiedźmin” absolutnym priorytetem CD Projektu

Fakt, że znacznie więcej osób pracuje obecnie nad nową odsłoną „Wiedźmina” niż nad dalszym rozwojem „Cyberpunka 2077” jasno pokazuje, iż ten pierwszy tytuł jest absolutnym priorytetem CD Projektu.

Studio z pewnością nie chce powtórzyć problemów, z jakimi borykał się „Cyberpunk 2077” po premierze i skupia się na solidnym przygotowaniu nowej odsłony przygód Geralta z Rivii.

Nowy „Wiedźmin” ma być wizytówką polskiego studia i przełożyć się na jego globalny sukces na miarę gier z serii „Wiedźmin 3: Dziki Gon” czy „Wiedźmin 2: Zabójcy królów”

Wszystko wskazuje na to, że CD Projekt zamierza postawić na pewny hit i uniknąć powtórkiproblemów, na jakie natrafił „Cyberpunk 2077”. Stąd olbrzymie zaangażowanie znacznych sił do nowego „Wiedźmina”.

Kontynuacja wsparcia dla Cyberpunka 2077

Co prawda obecnie większość zespołu CD Projektu skupia się na nowym „Wiedźminie”, to jednak studio nie zapomina o „Cyberpunku 2077”. Już na początku grudnia zadebiutuje „Cyberpunk 2077: Ultimate Edition”, czyli kompletne wydanie zawierające zarówno podstawową grę, jak i dodatek „Widmo Wolności”.

Oznacza to kontynuację wsparcia dla „Cyberpunka 2077”, choć faktycznie tempo prac jest wolniejsze niż nad nową odsłoną przygód Geralta z Rivii.

Gra Liczba zaangażowanych osób
Nowy „Wiedźmin” („Polaris”) 330
Cyberpunk 2077 Mniej niż 330

Czytaj więcej: Jan Dąbrowski: Portret polskiego sportowca - Czy jest bohaterem?

Jasna przyszłość serii „Wiedźmin”

Mając na uwadze olbrzymie zaangażowanie CD Projektu w prace nad nową odsłoną „Wiedźmina” pod kryptonimem „Polaris”, wydaje się oczywiste, że przyszłość tej serii rysuje się w jasnych barwach.

Polskie studio z pewnością zdaje sobie sprawę z potencjału, jaki drzemie w marki „Wiedźmin”, i wszystko wskazuje na to, że zamierza go w pełni wykorzystać w nadchodzącej produkcji.

Projekt „Polaris” ma szansę zapewnić CD Projektowi kolejny globalny hit na miarę poprzednich odsłon przygód Geralta z Rivii. A skoro angażuje do niego znacznie większe zasoby niż do „Cyberpunka 2077”, to można spodziewać się naprawdę wysokiej jakości.

Podsumowanie

Szokująca liczba pracowników nad nową odsłoną gry Wiedźmin - dowiedz się więcej!

Drogi Czytelniku, w powyższym artykule dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy na temat kulis prac CD Projektu nad nową odsłoną „Wiedźmina” i dalszym wsparciem dla „Cyberpunka 2077”. Kluczową informacją jest zaangażowanie aż 330 osób w projekt „Polaris”, czyli kodową nazwę nowej części przygód Geralta z Rivii.

Wynika z tego jasno, że dla polskiego studia priorytetem jest obecnie praca nad kolejnym hitem na miarę najlepszych odsłon serii „Wiedźmin”. Tym bardziej, że „Cyberpunk 2077”, mimo udanego dodatku „Widmo Wolności”, wciąż boryka się z negatywnym odbiorem podstawowej wersji gry.

CD Projekt nie chce popełnić tych samych błędów przy „Wiedźminie” i inwestuje znaczne środki w nowy projekt, angażując do niego niemal połowę załogi studia. Wszystko po to, aby zapewnić temu tytułowi najwyższą jakość i uniknąć rozczarowania graczy.

Przyszłość serii „Wiedźmin” rysuje się więc w jasnych barwach. CD Projekt stawia na pewny hit, który ma szansę zapewnić mu kolejny globalny sukces. Jeśli Polakom uda się podtrzymać świetną passę z najlepszych odsłon przygód Geralta, marka „Wiedźmin” jeszcze mocniej umocni swoją pozycję na gamingowej mapie świata.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
  2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
  5. Najlepsze amerykańskie filmy i seriale, które musisz obejrzeć
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły