News

Szybcy i wściekli powracają do korzeni w nowym filmie. Czy to pożegnanie Vina Diesela?

Autor Kornel Lis
Kornel Lis15 stycznia 20245 min
Szybcy i wściekli powracają do korzeni w nowym filmie. Czy to pożegnanie Vina Diesela?

Szybcy i wściekli 11 mają być powrotem do korzeni serii z 2001 roku. Podobno fabuła skupi się na jednym, dużym wyścigu zamiast globalnej przygody. To ostatnia misja Domina Toretto, więc być może pożegnanie Vina Diesela z rolą, którą odgrywa od 25 lat. Czy to koniec jego przygody z serią? Sprawdźcie szczegóły.

Szybcy i wściekli 11 jako powrót do korzeni

Według najnowszych plotek, jedenasty film z serii Szybcy i wściekli ma być powrotem do korzeni, czyli do stylu pierwszej części z 2001 roku. Fabuła skupi się na pojedynczym, widowiskowym wyścigu lub skoku samochodowym, zamiast na globalnej przygodzie pokazanej w poprzednich odsłonach.

Producenci chcą tym samym nawiązać do klimatu pierwszego filmu, który skupiał się głównie na nielegalnych wyścigach ulicznych. Być może jest to sposób na pożegnanie z serią, która trwa już prawie ćwierć wieku. Trudno sobie wyobrazić lepszy sposób na zamknięcie sagi niż powrót tam, gdzie wszystko się zaczęło.

Ostatnia jazda Domina Toretto

Jedenasty film ma być ostatnią misją granego od lat przez Vina Diesela - Domina Toretto. Aktor wciela się w tę rolę nieprzerwanie od 25 lat. Powrót do korzeni i skupienie się na widowiskowym, ulicznym wyścigu to idealne zwieńczenie przygody tej kultowej postaci.

Fani z pewnością chętnie obejrzą pożegnalny występ Diesela w roli, która przyniosła mu sławę i uwielbienie widzów. Ostatnia jazda Domina z całą pewnością przejdzie do historii kina akcji.

Pożegnanie Vina Diesela z serią?

Jak donoszą plotki, Szybcy i wściekli 11 mają być ostatnim filmem z udziałem odtwórcy głównej roli - Vina Diesela. Aktor odgrywa postać Domina Toretto od pierwszej części sagi w 2001 roku. Po niemal ćwierćwieczu przyszedł więc czas, by pożegnać się z tą kultową rolą.

Informacje te nie zostały oficjalnie potwierdzone, więc na razie pozostają w sferze plotek. Jednak biorąc pod uwagę fabułę jedenastki, która ma stanowić powrót do korzeni, byłby to odpowiedni moment na odejście Diesela.

Kto zastąpi Vina Diesela?

Jeśli plotki się potwierdzą, Vin Diesel definitywnie zakończy przygodę z serią po 11. części. Kto jednak mógłby go zastąpić w roli charyzmatycznego Domina Toretto?

Na razie trudno wskazać konkretnego aktora. Być może producenci zdecydują się na całkiem nową postać, która poprowadzi serię w kolejnych odsłonach. Sam Diesel będzie niezwykle trudny do zastąpienia.

Czytaj więcej: Melissa Barrera wyrzucona z Krzyk VII za mowę nienawiści, Reżyser odpowiada

Mniejszy budżet na finał sagi

Jedenasty film z serii Szybcy i wściekli ma zamknąć całą sagę, dlatego twórcy chcą nawiązać fabułą do pierwszej części. Na realizację projektu studio Universal przeznaczyło budżet w wysokości 200 milionów dolarów lub mniej.

Kwota ta jest dużo niższa od poprzedniej odsłony, której budżet wyniósł aż 340 milionów. Pomimo tego, 200 milionów wciąż pozwoli na zrealizowanie widowiskowych scen akcji, wyścigów oraz efektów specjalnych godnych finału całej sagi.

Szybcy i wściekli 10 340 milionów USD
Szybcy i wściekli 11 200 milionów USD (lub mniej)

Przyszłość postaci granej przez Jasona Momoę

Szybcy i wściekli powracają do korzeni w nowym filmie. Czy to pożegnanie Vina Diesela?

Wszystko wskazuje na to, że w jedenastej odsłonie Szybcy i wściekli zabraknie postaci Dantego Reyesa granego przez Jasona Momoę. Aktor wcielił się w tę rolę świetnego złoczyńcy w poprzedniej części, więc jego nieobecność byłaby dość zaskakująca.

Być może twórcy zdecydowali się na nowego czarnego charaktera, aby urozmaicić fabułę. Na razie są to jednak tylko plotki. Przekonamy się, czy Momoa faktycznie nie powróci, gdy zobaczymy oficjalne materiały promocyjne 11. części.

Kim będzie nowy czarny charakter?

Jeżeli informacje o odejściu Jasona Momoy potwierdzą się, w jedenastce z pewnością pojawi się nowy czarny charakter. Kim jednak mógłby być?

Być może twórcy sięgną po zupełnie nową postać. Możliwe też, że rolę tę obsadzą gwiazdorem pokroju Momoy, aby godnie zastąpił charyzmatycznego Dantego. Na razie pozostaje nam cierpliwie czekać na oficjalne informacje.

Nowy czarny charakter zamiast Dantego

Według plotek w jedenastym filmie z serii Szybcy i wściekli nie powróci postać Dantego Reyesa granego przez Jasona Momoę. Zamiast niego ma pojawić się nowy, charyzmatyczny czarny charakter.

Informacja ta jest dość zaskakująca, zwłaszcza po niesamowitym finale poprzedniej części. Wygląda jednak na to, że twórcy zdecydowali się na małe porządki w obsadzie i wprowadzenie nowego, ikonicznego złoczyńcy.

Na razie nie wiadomo nic o tym, kto miałby zastąpić Momoę w tej roli. Być może będzie to zupełnie nowa postać lub obsadzony w niej zostanie inny hollywoodzki gwiazdor. Przekonamy się po opublikowaniu oficjalnych informacji na temat fabuły i obsady 11. części Szybkich.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówione zostały najświeższe doniesienia na temat jedenastej części serii Szybcy i wściekli. Dowiedzieliśmy się, że fabuła nowego filmu ma stanowić powrót do korzeni i skupić się na pojedynczym, widowiskowym wyścigu ulicznym w stylu pierwszej odsłony.

Poruszono również kwestię ewentualnego pożegnania Vina Diesela z sagą, który od 25 lat gra główną rolę Domina Toretto. Jedenastka ma być jego ostatnią misją, idealnie zwieńczającą przygodę z tą kultową postacią.

Omówiono także budżet nowego filmu, który wyniesie maksymalnie 200 milionów dolarów. To znacząco mniej niż poprzednia część, co jednak wciąż pozwoli na realizację widowiskowych scen.

Na koniec poruszono kwestię nieobecności Jasona Momoy oraz pojawienia się nowego czarnego charakteru. Te informacje nie zostały oficjalnie potwierdzone, jednak jeśli okażą się prawdziwe, obsada 11. części może mocno zaskoczyć.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły