News

Tajemnice nowego Wiedźmina: Co wiemy o szybkim postępie prac?

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska25 maja 20246 min
Tajemnice nowego Wiedźmina: Co wiemy o szybkim postępie prac?

Tajemnice nowego Wiedźmina: Odkąd Netflix ogłosił powstawanie kontynuacji hitu "Wiedźmin", fani na całym świecie z niecierpliwością oczekują na nowe informacje. Choć produkcja owiana jest aurą tajemnicy, to jednak pewne smaczki już wyciekły na światło dzienne. Poznajmy więc, co wiemy o szybkim postępie prac nad nowym sezonem kultowego serialu!

Kluczowe wnioski:
 • Netflix nie zdradza zbyt wielu szczegółów na temat fabuły, ale obserwatorzy donoszą o licznych castingach na nowe role.
 • Według plotek, zastępcą Henry'ego Cavilla w roli Geralta ma być znany już widzom aktor.
 • Zdjęcia kręcone są w malowniczych lokacjach na całym świecie, a prace przebiegają w ekspresowym tempie.
 • Twórcy obiecują bardziej wierne trzymanie się książkowego oryginału w nadchodzącym sezonie.
 • Możemy się spodziewać jeszcze większej dawki mrocznego klimatu oraz charakterystycznej dla Wiedźmina brutalno-humorystycznej mieszanki.

Nowy zwiastun Wiedźmina: Co możemy się spodziewać po kontynuacji?

Kiedy Netflix opublikował pierwszy zwiastun nadchodzącego sezonu Wiedźmina, fani po całym świecie zadrżeli z ekscytacji. Zapowiedź rzuciła snop światła na to, czego możemy się spodziewać po kontynuacji kultowego serialu fantasy. Przede wszystkim ujrzeliśmy jeszcze więcej efektów specjalnych i rozbudowanych scen walk, które od zawsze stanowiły kwintesencję Wiedźmina.

Fabuła zapowiada się równie ekscytująco co poprzednie sezony. Geralt, Ciri i Jaskier ponownie zmierzą się z przerażającymi potworami, intrygami na królewskim dworze oraz siłami nadprzyrodzonymi zagrażającymi całemu Kontynentu. Nie zabraknie jednak także momentów humorystycznej odskoczni, bo jak wiemy - Wiedźmin to mieszanka smaków.

Twórcy zdają się również trzymać wiernie osnowy książkowego pierwowzoru, o czym przekonują sceny z niektórymi kultowymi postaciami i lokacjami znanymi fanom sagi Andrzeja Sapkowskiego. Reżyserzy nie bali się także sięgnąć po odważniejsze i bardziej brutalne sceny, stanowiące cechę charakterystyczną uniwersum Wiedźmina.

Ogółem zwiastun rozniecił w fanach niemałe nadzieje. Wygląda na to, że nadchodzący sezon utrzyma wysoki poziom poprzednich odsłon, a nawet może je przebić pod względem skali, efektów i wierności wobec książkowej historii Geralta z Rivii.

 • Więcej efektów specjalnych i efektownych scen walk w nowym zwiastunie Wiedźmina.
 • Fabuła zapowiada równie emocjonującą przygodę jak w poprzednich sezonach.
 • Twórcy trzymają się wiernie książkowego pierwowzoru Andrzeja Sapkowskiego.
 • Zwiastun nie szczędzi odważnych i brutalnych scen, charakterystycznych dla uniwersum Wiedźmina.
 • Fani mają ogromne nadzieje związane z nadchodzącym sezonem kultowego serialu fantasy.

Obsada Wiedźmina na nowym sezonie: Kto zastąpi Henry'ego Cavilla?

Jedną z najbardziej dyskutowanych kwestii wśród fanów Wiedźmina jest zmiana obsady na kluczową rolę Geralta z Rivii. Jak wiadomo, Henry Cavill po dwóch sezonach w tej roli pożegnał się z serialem, a znalezienie godnego następcy okazało się nie lada wyzwaniem dla producentów.

Ostatecznie, po długich i żmudnych poszukiwaniach, padło na brytyjskiego aktora Liana Glenistera, który wcielał się już w różne role w produkcjach takich jak "Gra o Tron" czy "Peaky Blinders". Choć Glenister nie ma tak masywnej budowy jak Cavill, to jednak według krytyków może on z powodzeniem ucieleśnić charyzmatycznego i bezwzględnego łowcę potworów.

W obsadzie znajdą się również inne znane nazwiska, jak Freya Allan powracająca jako Ciri oraz Joey Batey ponownie wcielający się w rolę nieodłącznego kompana Geralta - Jaskra. Spodziewać się jednak możemy sporej liczby nowych twarzy, zwłaszcza że twórcy zapowiadają wprowadzenie kilku bardzo istotnych postaci z książkowej sagi.

Zmiana głównej obsady na tak kluczową rolę zawsze stanowi spore wyzwanie dla produkcji, ale fani Wiedźmina zdają się dość entuzjastycznie podchodzić do tej roszady. Pozostaje mieć nadzieję, że chemii między Glenisterem a resztą obsady nie zabraknie, a on sam sprosta wymagającej roli Białego Wilka.

Czytaj więcej: Amazon i Tolkien Estate wygrywają z autorem książek inspirowanych Władcą Pierścieni. Pisarz zarzuca plagiat Władzy Pierścieni.

Książki a nowy sezon Wiedźmina: Czego możemy się spodziewać?

Fani oryginału książkowego Andrzeja Sapkowskiego z radością przyjęli zapowiedź, że nadchodzący sezon Wiedźmina będzie mocniej trzymał się fabuły znanych im powieści. Po dwóch sezonach dość swobodnego nawiązywania do różnych wątków, produkcja ma tym razem bardziej wiernie podążać za konkretnymi książkami z cyklu.

Nie jest jednak jasne, którą konkretnie część sagi zobaczymy na ekranie. Pojawiły się spekulacje, że akcja może częściowo opierać się na tomie "Chrzest ognia" lub też wykorzystywać elementy "Czasu pogardy". Twórcy zamierzają w bardziej bezpośredni sposób zaczerpnąć z tych materiałów, wprowadzając całą plejadę nowych, lecz dla fanów bestsellerów Sapkowskiego kultowych już postaci.

Można spodziewać się większego rozwinięcia wątków politycznych i przede wszystkim samej historii królewny Ciri, której losy w książkach odegrały kluczową rolę. Czy zobaczymy nareszcie jej zmagania z przeznaczeniem i rywalizację z tajemniczym, niebezpiecznym Erdo? Tego typu sceny powinny niewątpliwie wzbogacić sagę, nadając jej większej głębi i epickiego rozmachu.

Bliższe nawiązanie do prozy Sapkowskiego to z pewnością dobra wiadomość dla najwierniejszych fanów, którzy od dawna domagali się tego kroku. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy zręcznie przetransponują literacki pierwowzór na język kina i nie zawiodą oczekiwań.

 • Nadchodzący sezon Wiedźmina ma znacznie bliżej nawiązywać do książek Andrzeja Sapkowskiego.
 • Akcja prawdopodobnie będzie bazować na tomie "Chrzest ognia" lub "Czas pogardy".
 • Zobaczymy więcej wątków dotyczących losów Ciri i jej przeznaczenia.
 • Pojawi się cała plejada nowych, lecz dla fanów kultowych już postaci.
 • Większe trzymanie się oryginału cieszy miłośników prozy Sapkowskiego.

Podsumowanie

Zdjęcie Tajemnice nowego Wiedźmina: Co wiemy o szybkim postępie prac?

Jak można się przekonać, twórcy nowego sezonu "Wiedźmina" szykują dla fanów prawdziwą, trzymającą w napięciu petardę. Zarówno zwiastun, jak i przecieki z planu produkcji dowodzą, że będzie więcej akcji, efektów specjalnych, ale także wierności wobec książkowego pierwowzoru. Choć zmiana odtwórcy głównej roli wzbudziła kontrowersje, postawiono na doświadczonego aktora.

Czekają nas również nowe, lecz już kultowe dla miłośników postaci znanej im z sagi Andrzeja Sapkowskiego. Twórcy zamierzają bardziej skupić się na losach Ciri i jej przeznaczeniu, co dla czytelników książek oznacza świetną wiadomość. Ogółem nadchodząca odsłona "Wiedźmina" zwiastuje mieszankę wszystkich czynników, za które fani tak bardzo pokochali tę produkcję.

Najczęstsze pytania

Niestety, Netflix nie zdradził jeszcze konkretnej daty premiery kolejnej części przygód Geralta z Rivii. Jednak biorąc pod uwagę aktualny postęp prac, możemy spodziewać się, że trzeci sezon zadebiutuje prawdopodobnie w drugiej połowie 2024 roku.

Po dwóch sezonach rolę Geralta przejmie brytyjski aktor Liam Glenister, znany m.in. z występów w takich produkcjach jak "Gra o Tron" czy "Peaky Blinders". Choć początkowo zmiana spotkała się z krytyką fanów, Glenister ma już spore doświadczenie w podobnych rolach.

Tak, twórcy zapowiadają, że nadchodzący sezon będzie bardziej wiernie trzymał się fabuły książkowej. Możemy spodziewać się wprowadzenia na ekran całej plejady ważnych, kultowych dla fanów postaci znanych z sagi Andrzeja Sapkowskiego.

Zdecydowanie tak. Twórcy zdają się chcieć bardziej rozwinąć historię księżniczki Ciri i jej przeznaczenia, które w książkach odgrywało kluczową rolę. Zobaczymy więcej aspektów związanych z jej zmaganiami i próbami ucieczki przed złowrogim Erdo.

Chociaż nie ma jeszcze ostatecznej pewności, pojawiły się spekulacje, że akcja może częściowo opierać się na tomie "Chrzest ognia" lub też czerpać wątki z "Czasu pogardy" Andrzeja Sapkowskiego. Niewykluczone jednak, że twórcy wykorzystają elementy z kilku różnych powieści cyklu.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
 2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
 5. Najlepsze amerykańskie filmy i seriale, które musisz obejrzeć
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły