News

Tajemnice nowego Wiedźmina: Co wiemy o szybkim postępie prac?

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska29.11.20235 min.
Tajemnice nowego Wiedźmina: Co wiemy o szybkim postępie prac?

Prace nad nowym Wiedźminem pod kryptonimem Polaris toczą się szybciej niż się spodziewano. Poinformował o tym sam prezes CD Projekt Adam Kiciński podczas prezentacji wyników finansowych. Okazuje się, że już 330 osób jest zaangażowanych w ten projekt, a w połowie przyszłego roku liczba ta ma wzrosnąć do 400. Pojawiają się też wieści o sequelem gry Cyberpunk 2077, nad którym równolegle pracuje część zespołu. Czy fani doczekają się kolejnej epickiej gry fabularnej od CD Projekt?

Kluczowe wnioski:

 • Polaris przeszedł do pełnej fazy produkcji, pracuje nad nim 330 osób.
 • Do połowy 2024 roku planowane jest zatrudnienie ponad 400 deweloperów przy Polaris.
 • 220 twórców Cyberpunka 2077 zasili szeregi przy nowym Wiedźminie.
 • Ruszyły też wczesne prace nad sequelem Cyberpunk 2077.
 • Pozostaje czekać na efekty prac CD Projekt nad nowym RPG osadzonym w uniwersum Wiedźmina.

330 osób już pracuje nad nowym Wiedźminem

Prace nad kolejną odsłoną przygód Geralta z Rivii nabierają tempa. Jak poinformował Adam Kiciński, obecnie aż 330 osób zaangażowanych jest w projekt o kryptonimie Polaris osadzony w uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. To prawie połowa całego zespołu deweloperskiego CD Projekt RED.

Oznacza to, że Polaris przeszedł już do fazy pełnej produkcji. Przypomnijmy, że jeszcze na początku 2022 roku był on dopiero w fazie preprodukcji. Nastąpił więc znaczący postęp.

Co więcej, do połowy 2024 roku planowane jest zatrudnienie w zespole pracującym nad nowym Wiedźminem ponad 400 specjalistów. To pokazuje, jak wysoko postawiono sobie poprzeczkę.

CD Projekt RED stawia na nowego Wiedźmina i angażuje do jego produkcji coraz większe zasoby ludzkie. Widać determinację, by stworzyć tytuł przynajmniej tak samo epicki jak trzecia odsłona przygód Geralta.

Czy powtórzy się sukces Wiedźmina 3?

Przypomnijmy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon zebrał same znakomite oceny i uznawany jest za jedną z najlepszych gier RPG w historii. Nic więc dziwnego, że teraz CD Projekt RED chce nawiązać do tego sukcesu.

Pytanie tylko, czy zdoła tego dokonać? Oczekiwania są bardzo wysokie, a projekt nadal owiany jest tajemnicą. Z pewnością jednak twórcy dołożą wszelkich starań, by sprostać wyzwaniu.

Polaris w pełnej fazie produkcji z budżetem na 400 deweloperów

O skali przedsięwzięcia najlepiej świadczy fakt, że do połowy 2024 roku w zespole pracującym nad Polaris ma znaleźć się ponad 400 osób. To gigantyczny budżet jak na produkcję gry wideo.

Tyle specjalistów pochłonie sporą część budżetu CD Projekt RED. Pokazuje to jednak, jak duże nadzieje wiąże się w firmie z marką Wiedźmin i nadchodzącą produkcją osadzoną w tym uniwersum.

Nakłady finansowe i ludzkie świadczą o wadze, jaką CD Projekt RED przykłada do nowego Wiedźmina. Ma to być kolejny przebój na miarę trylogii z Geraltem w roli głównej.

Wszystko wskazuje na to, że Polaris to nie jedyny projekt, nad którym trwają intensywne prace. Równolegle powstaje bowiem sequel gry Cyberpunk 2077, choć na razie z udziałem mniejszego zespołu.

Czytaj więcej: Adam Driver wyzywa widza pytającego o "kiczowate" sceny wypadków w "Ferrari"

220 specjalistów od Cyberpunka przechodzi do prac nad Polaris

Skoro o Cyberpunku 2077 mowa, to właśnie z tego zespołu ma trafić posiłki przy produkcji nowego Wiedźmina. Jak zdradził prezes Kiciński, aż 220 osób pracujących wcześniej nad Cyberpunkiem wkrótce przejdzie do innych projektów.

Zdecydowana większość z nich zasili ekipy deweloperskie przy Polaris. To doskonała wiadomość. Dzięki temu doświadczeni specjaliści CD Projekt RED będą mogli wykorzystać swoją wiedzę przy tworzeniu kolejnej epickiej gry fabularnej osadzonej w uniwersum Andrzeja Sapkowskiego.

Cyberpunk 2077 Polaris
220 specjalistów +400 deweloperów

Jak widać na zestawieniu, to właśnie Polaris pochłonie znacznie większe zasoby ludzkie. Cyberpunk 2077 pozostanie jednak w portfolio CD Projekt RED, choć na sequel tej gry przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Cyberpunk 2077 w początkowej fazie

Co prawda sequel Cyberpunka 2077 również wszedł już w fazę produkcji, jednak prace są dopiero w początkowym stadium. Na razie skupiono się na rozwoju nowego Wiedźmina.

Być może po debiucie Polaris, więcej uwagi zostanie poświęcone kontynuacji przygód w futurystycznym świecie Night City. Na razie jednak priorytetem jest uniwersum wykreowane przez Andrzeja Sapkowskiego w swoich powieściach.

Nowy Wiedźmin ma wyprzedzić sukces trylogii z Geraltem

Tajemnice nowego Wiedźmina: Co wiemy o szybkim postępie prac?

Choć szczegóły fabuły owiane są jeszcze tajemnicą, można przypuszczać, że Polaris będzie osadzony w znanym fanom uniwersum Wiedźmina. Być może po raz kolejny wcielimy się w Geralta z Rivii?

Niezależnie od tego, z pewnością CD Projekt RED chce stworzyć grę jeszcze bardziej epicką niż trzecia odsłona przygód Białego Wilka. Stąd też zaangażowanie tak ogromnych zasobów ludzkich i środków finansowych w ten projekt.

 • Liczba zaangażowanych deweloperów ma wzrosnąć z 330 do ponad 400 osób.
 • Specjaliści od Cyberpunka 2077 wzmocnią zespół przy nowym Wiedźminie swoim doświadczeniem.

Wszystko to pokazuje, że Polaris to absolutny priorytet CD Projekt RED. Gra ma szansę zadowolić nawet najbardziej wymagających fanów i zapewnić studiu kolejny wielki sukces na miarę Dzikiego Gonu.

Adam Kiciński zdradza kulisy rozwoju gry Polaris

O dynamice prac nad nowym Wiedźminem opowiedział sam prezes CD Projekt RED Adam Kiciński. Stało się to przy okazji publikacji najnowszych wyników finansowych firmy.

Dowiedzieliśmy się wtedy o pełnej fazie produkcji, w jakiej znalazł się projekt o roboczej nazwie Polaris i systematycznym zwiększaniu liczebności zaangażowanego w niego zespołu.

Prezes ujawnił też, że część specjalistów z ekipy Cyberpunk 2077 trafi do innych projektów, co przełoży się na jeszcze intensywniejsze prace nad nowym Wiedźminem. Wspomniał również o sequelu Cyberpunka będącym na wczesnym etapie produkcji.

Te szczere wyznania ze strony zarządu CD Projekt RED pokazują, że studio nie ukrywa już tak bardzo kulis swoich działań. Fani mogą liczyć na regularne informacje na temat postępów prac nad Polaris.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
 2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
 5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.