News

Tajemnice nowej edycji Beyond Good & Evil: Zaskakujące zmiany i nowości na screenach

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska29.11.20234 min.
Tajemnice nowej edycji Beyond Good & Evil: Zaskakujące zmiany i nowości na screenach

Pod koniec sierpnia pojawiły się pierwsze informacje na temat specjalnej edycji gry Beyond Good & Evil z okazji jej 20-lecia. Teraz w sklepie Microsoftu przez chwilę były dostępne szczegóły na temat tej wersji, która ma zaoferować szereg usprawnień i nowości.

Kluczowe wnioski:
 • Gra zostanie odświeżona pod względem oprawy graficznej i dźwiękowej, aby sprostać współczesnym standardom.
 • Dodany zostanie tryb speedrun, galeria z materiałami na temat powstawania gry oraz odświeżone osiągnięcia.
 • Poprawie ulegnie sterowanie, pojawią się też nowe opcje jak auto-zapis czy cross-save.
 • Nie podano jeszcze dokładnej daty premiery, ale prawdopodobnie nastąpi to w listopadzie, w 20. rocznicę pierwszego wydania gry.
 • Szczegóły tego wydania specjalnego zapowiadają wiele interesujących zmian i usprawnień.

Poprawiona oprawa graficzna i udźwiękowienie

Jedną z najważniejszych nowości w specjalnej edycji gry Beyond Good & Evil będzie poprawiona oprawa graficzna. Twórcy zadbali o wsparcie dla rozdzielczości 4K oraz płynności na poziomie 60 klatek na sekundę. Dzięki temu gra zyska nowoczesny wygląd, który sprosta oczekiwaniom współczesnych graczy.

Oprócz usprawnień wizualnych, możemy spodziewać się także lepszego udźwiękowienia. Dobry dźwięk to istotny element każdej produkcji i deweloperzy postarali się, aby również pod tym względem gra prezentowała wysoki poziom.

Wrażenia na miarę 2022 roku

Ulepszona oprawa audiowizualna sprawi, że wrażenia płynące z rozgrywki będą znacznie bardziej satysfakcjonujące i staną na poziomie współczesnych standardów. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich fanów oryginalnej gry.

Można powiedzieć, że Beyond Good & Evil doczeka się swojego second-breath i zostanie ponownie odkryte przez nowe pokolenie graczy. A ci, którzy grali w produkcję Ubisoftu w 2003 roku, będą mieli okazję powspominać dawne czasy w odświeżonej odsłonie swojego ulubionego tytułu.

Nowy tryb speedrun i galeria urodzinowa

Oprócz poprawionej oprawy, specjalna edycja gry zaoferuje także dodatkowe tryby rozgrywki i funkcje. Jednym z nich będzie tryb speedrun, w którym będziemy mogli rywalizować o jak najszybsze ukończenie gry lub jej fragmentów.

Speedrunowanie to bardzo popularny nurt wśród fanów gier. Dodanie takiego trybu to strzał w dziesiątkę i na pewno wielu graczy będzie regularnie walczyć o coraz lepsze czasy.

Ciekawostki zza kulis powstawania gry

Oprócz nowego speedruna, dostaniemy również specjalną galerię z okazji 20-lecia gry. Będzie ona zawierać ciekawostki na temat jej powstawania, wycięte lub zmienione fragmenty, dotąd niepublikowane szkice i grafiki koncepcyjne i wiele więcej.

Z pewnością każdy fan Beyond Good & Evil z chęcią zapozna się z tymi unikatowymi materiałami. To świetny bonus, który pozwoli nam spojrzeć na tę kultową produkcję z zupełnie innej perspektywy.

Czytaj więcej: Od zera do Wastelandera. Pięć lat "Fallout 76"

Automatyczny zapis oraz cross-save

Kolejna istotna nowość to wprowadzenie automatycznych zapisów. Gra będzie regularnie zapisywać nasz postęp, dzięki czemu unikniemy ryzyka utraty wielu godzin rozgrywki przez niespodziewane wyłączenie konsoli czy crash gry.

Ponadto Beyond Good & Evil: 20th Anniversary Edition zaoferuje funkcję cross-save. Dzięki temu będziemy mogli kontynuować naszą zabawę na innej platformie, przenosząc zapisane stany rozgrywki między wersjami na PC, Xboxa i PlayStation.

Funkcje automatycznych zapisów i cross-save znacząco poprawią komfort rozgrywki i pozwolą na większą elastyczność.

Większa wygoda i możliwości

Te dwie nowe opcje sprawią, że wracanie do gry Beyond Good & Evil będzie jeszcze przyjemniejsze. Nie będziemy musieli martwić się o utratę osiągnięć, a przy tym zyskamy możliwość zabawy na różnych platformach bez konieczności każdorazowego zaczynania od nowa.

Odświeżone sterowanie i osiągnięcia

Tajemnice nowej edycji Beyond Good & Evil: Zaskakujące zmiany i nowości na screenach

Specjalna edycja Beyond Good & Evil zadba nie tylko o oprawę, ale także o rozgrywkę. Deweloperzy poprawią sterowanie, aby lepiej dostało się do współczesnych standardów. Możemy więc liczyć na większą precyzję i wygodę podczas zabawy.

Oryginalne sterowanie Zmodernizowane sterowanie
Mniejsza precyzja Większa precyzja
Przestarzałe Dopasowane do współczesnych gier

Poza tym do gry dodane zostaną nowe osiągnięcia, które odeślemy, kończąc wyzwania czy odkrywając sekrety w trakcie rozgrywki. To sprawi, że będziemy mieli dodatkową motywację, aby poznać Beyond Good & Evil jeszcze lepiej i dokładniej jej posmakować.

Brakująca data premiery

Póki co jedyne, czego nie ujawniono, to dokładna data premiery odświeżonej wersji gry. Biorąc jednak pod uwagę, że jest to wydanie specjalne na 20-lecie tytułu, który zadebiutował w listopadzie 2003 roku, możemy się spodziewać jego debiutu właśnie w listopadzie tego roku.

 • Najprawdopodobniej doczekamy się zatem premiery Beyond Good & Evil: 20th Anniversary Edition już za kilka tygodni.
 • Warto więc uzbroić się w cierpliwość i trzymać rękę na pulsie, aby nie przegapić tego wyczekiwanego debiutu.

Podsumowując, szczegóły na temat odświeżonej wersji klasycznej gry od Ubisoftu zapowiadają wiele ciekawych nowości. Zmodernizowana oprawa, dodatkowe tryby, usprawnienia w sterowaniu i inne funkcje sprawią, że będzie to świetna okazja, aby przypomnieć sobie ten tytuł lub poznać go po raz pierwszy.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
 2. Scarlet Witch - główna przeciwniczka Marvel Zombies.
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
 5. Najlepsze amerykańskie filmy i seriale, które musisz obejrzeć
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły