News

Tajemnicza Rola Denzela Washingtona w Gladiator 2 - szczegóły od Ridleya Scotta

Autor Kornel Lis
Kornel Lis30.11.20236 min.
Tajemnicza Rola Denzela Washingtona w Gladiator 2 - szczegóły od Ridleya Scotta

Tajemnicza rola Denzela Washingtona w filmie Gladiator 2 wzbudza wiele emocji wśród fanów tej kultowej produkcji.

Kluczowe wnioski:
 • Denzel wcieli się w postać wpływowego handlarza bronią z afrykańskimi korzeniami.
 • Będzie on miał własną stajnię gladiatorów, z których czerpie rozrywkę.
 • Jego bohater ewoluuje od byłego niewolnika do bogacza knującego intrygi polityczne.
 • Postać ma wiele cech wspólnych z Lucjuszem granego przez Paula Mescala.
 • Szczegóły jego tajemniczej roli ujawnił sam Ridley Scott w wywiadzie dla Deadline.

Denzel Washington jako tajemniczy handlarz bronią

Denzel Washington wcieli się w Gladiatorze 2 w postać wpływowego handlarza bronią o afrykańskich korzeniach. Jak zdradził reżyser Ridley Scott, będzie on dostarczać Rzymianom nie tylko broń, ale też konie, wozy i cały ekwipunek potrzebny w podróży. Oprócz tego zajmuje się produkcją oliwy i wina. Ma też swoją prywatną stajnię gladiatorów, z których czerpie rozrywkę, oglądając ich walki.

Postać grane przez Washingtona ewoluuje w filmie od byłego afrykańskiego niewolnika do niezwykle bogatego i wpływowego biznesmena z koneksjami sięgającymi Rzymu. Ukrywa on swoją przeszłość jako gladiator, gdyż teraz doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej pozycji i potencjału. Jego majątek przewyższa majątki wielu senatorów.

Intrygi wymierzone we władców

Bohater granego przez Denzela Washingtona snuje też intrygi mające na celu obalenie szalonych rzymskich władców i samemu przejęcie władzy. Wie, że jego pozycja, pieniądze i wpływy dają mu ku temu olbrzymi potencjał. Postanawia to wykorzystać dla własnych celów politycznych.

Jak twierdzi Ridley Scott, rola Washingtona będzie miała pewne cechy wspólne z postacią Lucjusza granego przez Paula Mescala. Obaj bohaterowie mają bowiem nieco tajemniczą przeszłość i duże ambicje. Ich losy najprawdopodobniej splotą się w trakcie fabuły Gladiatora 2.

Rola podobna do bohatera Paula Mescala

Zdaniem reżysera Ridleya Scotta rola granego przez Denzela Washingtona handlarza bronią będzie miała pewne cechy wspólne z postacią Lucjusza, w którego wciela się Paul Mescal.

To postać paralelna, właściciel firmy, która dostarcza Rzymianom broń (...). Posiada większy majątek niż większość senatorów, ma już swoje przemyślenia i plany dotyczące przejęcia władzy od tych dwóch szalonych książąt.

Podobnie jak Lucjusz, tajemniczy handlarz bronią ma nieco enigmatyczną przeszłość, z której się wybił, by stać się postacią niezwykle wpływową i bogatą. Obaj mają też wielkie ambicje polityczne. Wszystko wskazuje na to, że w trakcie fabuły konfrontują się oni lub nawet nawiązują współpracę dla realizacji swoich celów.

Czytaj więcej: Od zera do Wastelandera. Pięć lat "Fallout 76"

Postać ewoluuje od niewolnika do bogatego

Jak zdradza Ridley Scott, bohater granego przez Denzela Washingtona ma za sobą niezwykłą ewolucję - od byłego afrykańskiego niewolnika poprzez gladiatora do wpływowego milionera:

Niewolnik schwytany w Afryce Północnej Gladiator
Bogaty handlarz bronią i producent win Posiadacz prywatnej stajni gladiatorów

Dzięki swoim talentom udało mu się wybić na pozycję, o jakiej wcześniej mógł jedynie pomarzyć. Stał się kimś w rodzaju Jay Gatsby'ego starożytnego Rzymu - tajemniczym self-made manem o niejasnej przeszłości.

Ukrywa swoją przeszłość jako gladiator

Bohater granego przez Denzela Washingtona skrzętnie ukrywa szczegóły dotyczące jego życia sprzed lat, kiedy był niewolnikiem i gladiatorem. Wie, że mogłoby to zaszkodzić jego obecnej pozycji wpływowego i szanowanego biznesmena:

 • Obawia się, że ujawnienie jego przeszłości nadszarpnęłoby jego reputację i uniemożliwiło zdobycie zaufania elit rzymskich.
 • Martwi się również, że wrogowie mogliby to wykorzystać przeciwko niemu dla własnych korzyści politycznych.

Dlatego robi wszystko, aby ta niechlubna historia pozostała jego słodką tajemnicą.

Ma własną stajnię gladiatorów

Tajemnicza Rola Denzela Washingtona w Gladiator 2 - szczegóły od Ridleya Scotta

Jak podkreśla Ridley Scott, handlarz bronią grany przez Denzela Washingtona prowadzi również prywatną stajnię gladiatorów, z których czerpie rozrywkę. Posiada ich około 30-40 i sam siebie postrzega trochę jako trenera wyścigowych koni:

Swoje hobby prowadzi jak stajnię wyścigową, przy czym zamiast koni posiada gladiatorów, jakichś 30-40. Uwielbia patrzeć, jak ci walczą między sobą.

Z pewnością pomogło mu w tym własne doświadczenie jako były gladiator. Wie, jak ich szkolić i motywować do walki. Zapewne chce także zemścić się na dawnym systemie, który go zniewolił.

Posiada ich około 30-40

Prowadząc własną stajnię, tajemniczy bohater Denzela Washingtona dysponuje szerokim zapleczem gladiatorów. Jak szacuje reżyser, jest ich około 30-40. Oznacza to, że może z łatwością zorganizować widowiskowe walki, zakłady i eventy dla rzymskiej elity. To z kolei przynosi mu rozgłos, pieniądze i wpływy. Posiadanie własnych gladiatorów to świetny biznes!

Kn uje intrygi przeciw władcom Rzymu

Wpływowy handlarz bronią grany przez Denzela Washingtona ma wobec rzymskich władców bardzo konkretny plan, o czym wprost mówi Ridley Scott:

Ma już swoje przemyślenia i plany dotyczące przejęcia władzy od tych dwóch szalonych książąt.

Widzi, do czego doprowadziły rządy obecnych władców i chce to wykorzystać dla własnych celów. Zamierza więc uknąć intrygę mającą na celu ich obalenie. Kto wie, może marzy nawet o koronie cezara...?

Podsumowanie

W nadchodzącym filmie Gladiator 2 Denzel Washington wcieli się w postać tajemniczego handlarza bronią o afrykańskich korzeniach. Będzie on dostarczał Rzymianom broń i inny niezbędny ekwipunek. Ma też własną stajnię gladiatorów, z których czerpie rozrywkę.

Bohater ten ewoluuje od byłego niewolnika do wpływowego biznesmena o ogromnym majątku. Ukrywa swoją przeszłość gladiatora, obawiając się o reputację. Jednocześnie knuje intrygi mające na celu obalenie władców Rzymu i objęcie władzy.

Rola granego przez Washingtona ma pewne cechy wspólne z postacią Lucjusza, w którego wciela się Paul Mescal. Obaj mają tajemniczą przeszłość i wielkie ambicje polityczne. Ich losy zapewne splotą się w trakcie akcji Gladiatora 2.

Szczegóły dotyczące tej nietuzinkowej postaci ujawnił w wywiadzie sam reżyser Ridley Scott. Z pewnością wzbudzi ona spore emocje wśród widzów i krytyków!

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Wiemy kto wyreżyseruje remake Na rauszu
 2. Nowa data premiery Godzilla i Kong: Nowe imperium, Mickey 17 wypada z kalendarza
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Filmy z Jasonem Stathamem - najlepsze produkcje z udziałem aktora
 5. Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły