News

Tajemnicze plany Zacka Snydera z Marvel i DC! Co na to Christopher Nolan?

Autor Kornel Lis
Kornel Lis29.11.20236 min.
Tajemnicze plany Zacka Snydera z Marvel i DC! Co na to Christopher Nolan?

Plany Zacka Snydera dotyczące przyszłej współpracy z Marvel Studios i DC Studios wzbudzają ciekawość fanów komiksowych ekranizacji.

Kluczowe wnioski:
 • Reżyser nie wyklucza powrotu do Batmana, ale pod pewnymi warunkami.
 • Docenia pozytywną reakcję Christophera Nolana na jego Watchmenów.
 • Wciąż chętnie angażowałby Amber Heard do swoich produkcji.
 • Nie planuje reżyserować filmu osadzonego w uniwersum Gwiezdnych Wojen.
 • Życzy powodzenia Jamesowi Gunnowi jako szefowi DC Studios.

Snydera nie zobaczymy w MCU

Zack Snyder, reżyser takich hitów jak 300, Watchmen czy Liga Sprawiedliwości, w najnowszym wywiadzie jednoznacznie stwierdził, że jego przygoda z filmami superbohaterskimi dobiegła końca. Po latach tworzenia produkcji osadzonych w uniwersach DC i Marvel, Snyder jest gotowy na nowe wyzwania.

Filmowiec przyznał, że choć w przeszłości bardzo cenił pracę nad komiksowymi adaptacjami, to obecnie nie widzi dla siebie miejsca w Marvel Cinematic Universe. Studio Marvela ma już dobrze opracowaną wizję na rozwój franczyzy i reżyser nie sądzi, aby mógł wnieść do niej coś nowego. Dlatego Snyder nie planuje reżyserować żadnego filmu osadzonego w MCU.

Reżyser chce powrócić do Batmana

Mimo dystansu do filmów o superbohaterach, Zack Snyder zdradził, że jest jeden komiksowy projekt, do którego chętnie by wrócił. Jest nim ekranizacja powieści graficznej "Powrót Mrocznego Rycerza". Jeśli James Gunn, nowy szef DC Studios, zaproponowałby mu wyreżyserowanie filmu na podstawie tego komiksu, Snyder nie wahałby się ani chwili.

"Uwielbiam tę historię. Pokazuje ona Batmana w jego najmroczniejszej, najbardziej brutalnej odsłonie. To dokładnie taki Batman, jakiego zawsze chciałem zobaczyć na dużym ekranie" - powiedział reżyser.

Czy projekt dojdzie do skutku?

Czy Zack Snyder faktycznie stanie za kamerą kolejnej odsłony przygód Mrocznego Rycerza? Wszystko zależy od planów nowego szefa DC Studios. Jeśli Gunn postawi na rozwój filmowego uniwersum z nowymi bohaterami, marzenie Snydera może pozostać tylko marzeniem. Jeśli jednak zdecyduje się na solowe filmy z udziałem Batmana, projekt "Powrót Mrocznego Rycerza" ma duże szanse powstać.

Czytaj więcej: Kolejny aktor z Fargo dołącza do obsady serialu Alien - kogo zobaczymy?

Nolan docenia Watchmenów Snydera

Okazuje się, że wielkim fanem ekranizacji komiksu "Watchmen" wyreżyserowanej przez Zacka Snydera jest sam Christopher Nolan. Słynny twórca trylogii "Mroczny Rycerz" uważa, że film Snydera z 2009 roku był zbyt odważny jak na tamte czasy i zawierał elementy, które widzowie byli w stanie docenić dopiero później.

"Zawsze wierzyłem, że Watchmen wyprzedzili swoje czasy. Pomysł drużyny superbohaterów, który tak genialnie obala całą tę ideę, nie pojawił się jeszcze w filmach"

Snyder był mile zaskoczony słowami uznania ze strony kolegi po fachu. Stwierdził, że gdyby miał szansę nakręcić Watchmenów dzisiaj, pewnie pokusiłby się o jeszcze odważniejsze i mroczniejsze ujęcie historii.

Film Rok produkcji
Watchmen 2009
Avengers 2012

Jak pokazują daty premier najgłośniejszych ekranizacji komiksów, Nolan ma rację - gdy Watchmeni trafiali na ekrany kin, filmy o drużynach superbohaterów dopiero raczkowały. Dziś, po erze Avengersów i Strażników Galaktyki, publiczność jest znacznie lepiej przygotowana na tak odważną i mroczną historię jak Watchmeni.

Heard wciąż mile widziana na planie

Tajemnicze plany Zacka Snydera z Marvel i DC! Co na to Christopher Nolan?

W swojej najnowszej wypowiedzi Zack Snyder zabrał też głos w sprawie aktorki Amber Heard, która przez ostatnie miesiące zmagała się z potężną falą hejtu w sieci. Snyder stwierdził, że jest przerażony ilością nienawiści, z jaką spotkała się Heard po przegranym procesie z Johnnym Deppem.

Filmowiec podkreślił, że mimo kontrowersji wokół aktorki, on nadal uważa ją za utalentowaną artystkę i z chęcią zaangażowałby ją do swoich przyszłych produkcji.

 • Amber Heard zagrała rolę Mery w filmie "Liga Sprawiedliwości" wyreżyserowanym przez Snydera.
 • Reżyser uważa, że aktorka stała się ofiarą nagonki w sieci, na którą nie zasłużyła.

Gwiezdne Wojny go nie kręcą

Jednej popularnej franczyzy filmowej Zack Snyder na pewno nie tknie. W wywiadzie stanowczo zadeklarował, że nie widzi dla siebie miejsca przy tworzeniu filmów osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Według Snydera twórcy sagi świetnie radzą sobie z rozwojem tej marki i on nie ma potrzeby się wtrącać. Reżyser szanuje dorobek takich twórców jak George Lucas czy David Benioff i uważa, że nie dorzuciłby nic wartościowego do tej franczyzy.

Zack Snyder znany jest ze swojego charakterystycznego, mrocznego stylu. Być może uznał, że nie pasowałby do nieco lżejszego klimatu Gwiezdnych Wojen. W każdym razie fani Snydera raczej nie doczekają się jego autorskiej wizji sagi Star Wars.

Sukces życzy Gunnowi w DC

Na koniec Snyder odniósł się do nominacji Jamesa Gunna na stanowisko prezesa DC Studios. Snyder życzy koledze po fachu powodzenia i ma nadzieję, że uda mu się wypracować spójną wizję dla filmowego uniwersum DC.

Jeśli komuś miałby kibicować w tej roli, to właśnie Gunnowi, który już udowodnił, że świetnie odnajduje się w realiach franczyz zrzeszających różnych bohaterów. Obywatelom uniwersum DC pozostaje trzymać kciuki za sukces nowego szefa studia.

Podsumowanie

W swojej najnowszej wypowiedzi Zack Snyder jasno dał do zrozumienia, że jego przygoda z filmami superbohaterskimi osiągnęła finał. Po latach intensywnej pracy nad produkcjami DC i Marvel, reżyser jest gotowy na nowe wyzwania.

Mimo deklaracji o zakończeniu pewnego rozdziału, Snyder zdradził, że podjąłby się jeszcze jednej komiksowej ekranizacji. Chodzi o film na podstawie "Powrotu Mrocznego Rycerza", który reżyser uważa za swój wymarzony projekt z Batmanem w roli głównej.

Snyder pochlebnie wypowiedział się na temat wsparcia, jakie otrzymał od Christopha Nolana po premierze Watchmenów. Docenia fakt, że tak uznany twórca jak Nolan docenił jego odważną, mroczną wizję komiksowych bohaterów.

Filmowiec stanął też w obronie Amber Heard, deklarując pełne wsparcie dla aktorki w obliczu fali krytyki, z jaką musiała się zmierzyć. Snyder podkreślił, że nadal uważa Heard za utalentowaną artystkę i chętnie obsadziłby ją w swoich projektach.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
 2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
 5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.