News

Tajne decyzje reżyserki Zmierzch na temat potencjalnej obsady remaku

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska27.11.20237 min.
Tajne decyzje reżyserki Zmierzch na temat potencjalnej obsady remaku

Minęło już 15 lat od premiery kultowego filmu "Zmierzch" na podstawie bestsellerowej powieści Stephenie Meyer. Z tej okazji reżyserka Catherine Hardwicke udziela wywiadów, wspominając prace nad produkcją. W jednym z nich zdradziła, kogo obsadziłaby w głównych rolach Belli i Edwarda, gdyby dziś kręciła remake hitu.

Kluczowe wnioski:
  • Jenna Ortega mogłaby wcielić się w Bellę, a Jacob Elordi w wampira Edwarda.
  • Wybór Kristen Stewart był dla reżyserki oczywisty, natomiast z obsadzeniem roli Edwarda miała problem.
  • Pattinson początkowo nie przypadł do gustu producentom, ale Hardwicke postawiła na swoim.
  • Aktor odrzucił propozycję zagrania Supermana, więc być może nie przyjąłby też roli wampira.
  • Ortega jest obecnie najbardziej rozchwytywaną aktorką młodego pokolenia.

Jenna Ortega nową Bellą w remake'u "Zmierzch"?

Reżyserka Catherine Hardwicke ujawniła, że chętnie obsadziłaby Jennę Ortegę w roli Belli Swan, gdyby kręciła teraz remake kultowego "Zmierzchu". Młoda aktorka z pewnością świetnie odnalazłaby się w tej kreacji, zwłaszcza po niedawnym, świetnym występie w serialu "Wednesday". Pytanie tylko, czy sama Ortega byłaby tym zainteresowana.

Wcielenie się w ikoniczną postać z filmu obejrzanego przez miliony nastolatek na całym świecie to z pewnością spore wyzwanie. Sukces produkcji sprzed 15 lat w dużej mierze opierał się właśnie na chemii między odtwórcami głównych ról. Kristen Stewart i Robert Pattinson stworzyli parę, która na zawsze zapisała się w popkulturze.

Czy Ortega zmierzy się z legendą "Zmierzchu"?

Trudno będzie komukolwiek dorównać popularnością filmowej Belli i Edwarda Cullena. Jenna Ortega ma jednak niezwykły talent i charyzmę. Pokazała, że świetnie odnajduje się w mrocznych, tajemniczych produkcjach. "Wednesday" idealnie pasuje do tego opisu, podobnie jak "Zmierzch". Mimo ogromnej presji na kolejną odtwórczynię roli może więc zdecydować się na przyjęcie angażu.

Na pewno nie zrobiłaby tego bez jasnego sygnału reżyserki, że nowa wersja próbuje zachować klimat oryginału i trafić do jego fanów. Ważne, by nie odebrać im poczucia nostalgii i magii, którą wspominają. Może być to najtrudniejszy element remake'u "Zmierzchu", ale prawdopodobnie decydujący o sukcesie produkcji.

Jacob Elordi mógłby wcielić się w wampira Edwarda

Jacob Elordi, przede wszystkim znany z roli w "Euforii", to kolejny kandydat Hardwick do remake'u filmu "Zmierzch". Aktor idealnie nadaje się na tajemniczego, wampirzego kochanka głównej bohaterki. Pytanie tylko czy sam byłby zainteresowany.

Elordi ostatnio odrzucił rolę Supermana w nowej produkcji DC w reżyserii Jamesa Gunna. Jako powód podał zbyt mroczny charakter komiksowego bohatera. Może więc obawiać się przyjęcia roli krwiożerczego wampira z "Zmierzchu". Jego sukces jednak znacząco zależał od pokazania bliskiej, romantycznej relacji z Bellą, co stanowiło siłę ekranowej pary. Być może ten aspekt przekona aktora.

Mimo niechęci do mrocznego wcielania się w postacie z filmów i seriali, Jacob Elordi ma ogromny talent. Mógłby stworzyć niezwykle ciekawą interpretację Edwarda Cullena w nowej wersji "Zmierzchu" - bardziej ludzką i współczesną, ale wciąż tajemniczą.

Czytaj więcej: 'Autobio Pamphlet' i '13 Bomb w Dżakarcie' otworzą i zamkną Azjatycki Festiwal Filmowy Jogja-NETPAC

Reżyserka zdradza kulisy castingu Kristen Stewart

Wybór Kristen Stewart na główną rolę Belli Swan okazał się strzałem w dziesiątkę. Reżyserka przyznała, że praktycznie od razu wiedziała, iż to właśnie ona musi ją zagrać. Znalazła aktorkę przypadkowo, oglądając zwiastun innego filmu z jej udziałem.

Stewart zagrała nastoletnią bohaterkę niezwykle naturalnie i z wielkim wyczuciem, sprawiając, że widzowie szczerze kibicowali Belli i Edwardowi. W efekcie "Zmierzch" stał się popkulturowym fenomenem, a Stewart jedną z najpopularniejszych gwiazd filmowych. Bez jej udziału niemożliwe byłoby osiągnięcie tak globalnego sukcesu przez ten film.

Czy nowa aktorka podoła wyzwaniu?

Niezależnie od tego, kto zostanie wybrana do remake'u, będzie miała świadomość ogromnych oczekiwań. Kristen Stewart pozostawiła po sobie trudne do zastąpienia dziedzictwo. Trzeba będzie stworzyć nową, świeżą interpretację Belli Swan, ale jednocześnie odwołującą się do pierwowzoru. Może się to okazać nie lada wyzwaniem - zarówno dla aktorki, jak i twórców filmu.

Trudności z wyborem aktora do roli Edwarda Cullena

Tajne decyzje reżyserki Zmierzch na temat potencjalnej obsady remaku

Wybór odtwórcy roli Edwarda Cullena okazał się zdecydowanie trudniejszy niż w przypadku Belli. Przez casting przewinęło się wielu aktorów, jednak żaden nie przekonał Catherine Hardwicke na tyle, by obsadzić go w głównej roli u boku Stewart.

Ostatecznie wybór padł na Roberta Pattinsona. Co ciekawe, początkowo producenci nie byli nim zachwyceni, argumentując, że nie ma "odpowiedniej urody". Wygrała jednak intuicja reżyserki. Okazało się, że jego charyzma i chemia z Kristen były kluczowe dla sukcesu filmu. Podobnego wyzwania można spodziewać się przy castingu kolejnego Edwarda Cullena.

Aktor Atuty
Jacob Elordi Uroda, charyzma, doświadczenie
Nowe odkrycie Świeżość, mniejsza presja porównań

Tabela przedstawia zalety dwóch potencjalnych opcji castingowych w roli wampira z "Zmierzchu". Jacob Elordi mógłby wnieść już ugruntowaną pozycję i pewność siebie. Z kolei kompletne nowe odkrycie dałoby większą swobodę interpretacji postaci, bez oglądania się na oryginał.

Pierwotnie Pattinson nie przypadł do gustu producentom

Wybór Roberta Pattinsona jako Edwarda Cullena początkowo spotkał się ze sprzeciwem producentów filmu "Zmierzch". Twierdzili, że jego wygląd nie pasuje do roli przystojnego, tajemniczego wampira. Na szczęście upór reżyserki dał zamierzony efekt.

Hardwicke musiała mocno walczyć o to, by obsadzić w roli głównej gwiazdora, którego intuicja podpowiadała jej jako idealnego kandydata. Podobna sytuacja może wydarzyć się przy castingu do remake'u "Zmierzchu", zwłaszcza jeśli twórcy zdecydują się na mniej oczywisty wybór. Liczy się przeczucie i wizja reżysera co do chemii na ekranie między parami aktorów.

Być może także tym razem producenci będą naciskać na obsadzenie rozpoznawalnej gwiazdy. Jednak tylko odważna decyzja, tak jak przy wyborze Pattinsona, daje szansę na podobny sukces komercyjny i artystyczny, z jakim mieliśmy do czynienia przy "Zmierzchu" sprzed 15 lat.

Podsumowanie

Artykuł przedstawia ciekawe rewelacje Catherine Hardwicke na temat potencjalnej obsady do remake'u kultowego filmu "Zmierzch" z okazji 15. rocznicy jego premiery. Reżyserka ujawniła, że chętnie obsadziłaby w roli Belli Jennę Ortegę, a Jacoba Elordiego jako Edwarda. Nie wiadomo jednak, czy sami aktorzy byliby tym zainteresowani.

Dowiadujemy się również, jak wyglądał proces castingu do oryginalnego "Zmierzchu" 15 lat temu. Okazuje się, że wybór Kristen Stewart był dla reżyserki oczywisty, natomiast z obsadzeniem roli Edwarda Cullena miała spore problemy. Ostatecznie postawiła na swoim i zatwierdziła kontrowersyjnego wtedy Roberta Pattinsona.

Artykuł stara się odpowiedzieć na pytanie, czy potencjalni nowi aktorzy, tacy jak Ortega i Elordi, mogliby sprostać legendzie pierwszego "Zmierzchu" i dorównać popularności Stewart i Pattinsona. Pokazuje też, jak wiele zależy od decyzji reżysera i jak trudno spełnić oczekiwania fanów kultowej już sagi filmowej.

Lektura z pewnością zainteresuje miłośników cyklu o Belli i Edwardzie, zwłaszcza w kontekście dyskusji na temat potencjalnego remake'u tej niezwykle popularnej historii miłosnej.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
  2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
  5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.