News

Tatiana Maslany odpowiada na pytania dotyczące 2. sezonu Mecenas She-Hulk

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska18.01.20247 min.
Tatiana Maslany odpowiada na pytania dotyczące 2. sezonu Mecenas She-Hulk

Serial Mecenas She-Hulk zadebiutował na Disney+ w 2022 roku i od razu podzielił widzów. Część uznała go za kontrowersyjny i nieudany, ale nie brakowało też głosów aprobujących. Niestety, przyszłość tej produkcji stoi pod znakiem zapytania. Gwiazda serialu, Tatiana Maslany, wypowiedziała się ostatnio na temat szans na powstanie 2. sezonu. Jej słowa nie napawają optymizmem fanów Mecenas She-Hulk.

Maslany o braku planów 2. sezonu She-Hulk

Serial "Mecenas She-Hulk" zadebiutował latem ubiegłego roku na platformie Disney+ i od razu podzielił widzów. Jedni chwalili go za świeże spojrzenie na komiksowe uniwersum Marvela i satyryczny ton, inni krytykowali za kontrowersyjną fabułę i CGI. Mimo mieszanych opinii, produkcja zdobyła spore grono fanów, którzy z niecierpliwością czekają na ogłoszenie 2. sezonu.

Niestety, gwiazda serialu - Tatiana Maslany, wcielająca się w tytułową rolę, nie ma dobrych wieści dla widzów oczekujących kontynuacji. W niedawnym wywiadzie aktorka stwierdziła: "Nie sądzę, że powstanie drugi sezon. Wydaje mi się, że rozsadziliśmy budżet i Disney zareagował: "Nie, dziękujemy".

Słowa Maslany sugerują, że Disney, platforma streamingowa publikująca serial, nie jest skory do zainwestowania większych pieniędzy w kolejny sezon kontrowersyjnej produkcji. Być może twórcy przesadzili z efektami specjalnymi i marketingiem, co przełożyło się na zbyt wysokie koszty. Tak czy inaczej, przyszłość "Mecenas She-Hulk" stoi pod znakiem zapytania.

Dlaczego Disney wstrzymuje się z decyzją?

Powody niechęci Disneya do kontynuowania serialu mogą być różne. Poza kwestią budżetu, istotne znaczenie ma odbiór produkcji. "Mecenas She-Hulk" zebrała mieszane recenzje - część krytyków chwaliła humor i nietypowe podejście do komiksowego świata, ale pojawiło się też sporo głosów niezadowolenia, zwłaszcza wśród hardkorowych fanów Marvela.

Być może Disney uznał, że serial nie spełnił pokładanych w nim nadziei i nie przyciągnął oczekiwanej widowni. Stąd decyzja o nieprzedłużaniu kontraktu na kolejny sezon i niewydawaniu dodatkowych środków na kontynuację kontrowersyjnej produkcji.

Maslany o ograniczonym budżecie na She-Hulk

Budżet jest kluczową kwestią przy podejmowaniu decyzji o przyszłości serialu. Wiadomo, że produkcje superbohaterskie należą do bardzo kosztownych - obsada, efekty specjalne, licencje od Marvela to poważne wydatki.

Wypowiedź Tatiany Maslany sugeruje, że twórcom zabrakło funduszy na realizację ich ambitnych planów. Być może chcieli wprowadzić w drugim sezonie jeszcze więcej komiksowych postaci, rozbudować wątki fabularne lub dodać spektakularne sceny akcji. Jednak Disney, widząc wysokie koszty pierwszego sezonu, nie był skłonny do zainwestowania dodatkowych środków.

Ograniczenia budżetowe mogą tłumaczyć także niektóre niedociągnięcia "Mecenas She-Hulk" - na przykład kontrowersyjną animację komputerową tytułowej bohaterki. Być może przy większym budżecie udałoby się lepiej oddać jej wygląd i ruchy.

Ile kosztował pierwszy sezon?

Dokładny budżet serialu nie jest znany, ale szacuje się, że koszt jednego odcinka wyniósł około 15 milionów dolarów. Przy 9 odcinkach daje to imponującą kwotę 135 milionów za cały sezon. Dla porównania - odcinek popularnego serialu "The Mandalorian" kosztował około 10-15 milionów dolarów.

Biorąc pod uwagę wysokie koszty i mieszane recenzje, nie dziwi decyzja Disneya o wstrzymaniu finansowania kontynuacji. Zwłaszcza, że platforma ma w planach wiele innych seriali osadzonych w uniwersum Marvela.

Czytaj więcej: Gwiazda serialu Niezwyciężony jako mroczny Superman w filmach MCU

Aktorka komentuje szanse na 2. sezon kontrowersyjnego serialu

Słowa Tatany Maslany brzmią bardzo pesymistycznie jeśli chodzi o szanse na kontynuację "Mecenas She-Hulk". Aktorka wprost stwierdziła, że jej zdaniem 2. sezon raczej nie powstanie.

Trzeba jednak pamiętać, że ostateczna decyzja należy do producentów i włodarzy Disneya, więc słowa gwiazdy nie muszą oznaczać definitywnego końca serialu. Być może jest to tylko jej osobiste przeczucie.

Z drugiej strony, pracując na planie Maslany z pewnością widziała, jak wiele kosztowała produkcja i zdaje sobie sprawę z kontrowersji, które wywołała. Dlatego może obawiać się, że Disney nie będzie chciało kontynuować ryzykownej inwestycji.

Czy fani mają jeszcze nadzieję?

Pomimo niezbyt optymistycznych słów gwiazdy, fani wciąż mają nadzieję, że uda się przekonać Disneya do stworzenia kontynuacji. W mediach społecznościowych pojawiają się apele o drugi sezon i wyrazy rozczarowania możliwym brakiem realizacji.

Jednak aby kontynuacja powstała, przekonanie wytwórni do jej sfinansowania może być trudne. Potrzeba byłoby lawiny pozytywnych głosów, aby zmienić niechętny na razie stosunek Disneya.

Gwiazda o braku zgody Disneya na 2. sezon Mecenas She-Hulk

Tatiana Maslany odpowiada na pytania dotyczące 2. sezonu Mecenas She-Hulk

Tatiana Maslany wprost wskazała Disneya jako powód braku zgody na realizację kontynuacji serialu. Wytwórnia najwyraźniej nie chce lub nie może przeznaczyć większych środków na ten cel.

Trzeba pamiętać, że Disney jest obecnie zaangażowane w wiele projektów osadzonych w uniwersum Marvela. Firma musi rozsądnie dysponować budżetem i wybierać, które produkcje mają największy potencjał.

"Mecenas She-Hulk" zebrała mieszane recenzje, więc Disney może uznać, że lepiej zainwestować pieniądze w inne seriale czy filmy, które spotkają się z lepszym odbiorem i przyciągną szerszą widownię.

Ile Disney wydaje na produkcje Marvela?

Obsadzenie popularnych aktorów, licencje na wykorzystanie znanych postaci, efekty specjalne - to tylko część kosztów związanych z serialami osadzonymi w MCU. Szacuje się, że same prawa do bohaterów Marvela kosztują nawet do 20 milionów dolarów za odcinek.

Disney musi mieć pewność, że dana inwestycja zwróci się i przyniesie zyski. Kontrowersyjny serial, który nie spełnił oczekiwań, może nie być wart wysiłku i ryzyka finansowego.

Przyszłość Mecenas She-Hulk niepewna mimo popularności

Mimo że "Mecenas She-Hulk" ma spore grono fanów, którzy czekają na kontynuację, przyszłość serialu stoi pod znakiem zapytania. Kontrowersje wokół produkcji i niechęć Disneya do finansowania 2. sezonu mogą przesądzić o jej losie.

Nie można jednak wykluczyć pozytywnego scenariusza. Disney wciąż nie ogłosiło oficjalnej decyzji, więc istnieje szansa, że twórcy znajdą sposób na obniżenie kosztów i przekonanie wytwórni do zmiany zdania.

Fani mają jeszcze nadzieję, że siła ich głosu w social mediach zadziała i wpłynie na decyzję włodarzy Disneya. Na razie pozostaje jednak cierpliwie czekać na ostateczny werdykt.

Czy Mecenas She-Hulk zasługuje na drugą szansę?

Pomimo kontrowersji, serial zebrał też sporo pozytywnych opinii. Wyróżniał się na tle innych produkcji Marvela humorem, podejściem do kobiecej bohaterki i ciekawą fabułą łamiącą schematy.

Dlatego wielu widzów uważa, że zasługuje na drugą szansę i możliwość poprawy niedociągnięć. Być może zastrzyk gotówki od Disneya pozwoliłby na lepszą animację CGI i bardziej spektakularne sceny akcji.

Pozostaje mieć nadzieję, że wytwórnia dostrzeże w tym pewien potencjał i da szansę na rehabilitację tej kontrowersyjnej, ale interesującej bohaterce.

Podsumowanie

W artykule omówiono kwestię ewentualnego powstania 2. sezonu serialu "Mecenas She-Hulk". Przytoczono niedawną wypowiedź gwiazdy produkcji, Tatany Maslany, która wyraziła pesymistyczne zdanie na temat szans na kontynuację. Jej zdaniem, przeszkodą jest przede wszystkim niechęć platformy Disney+ do zainwestowania większych środków w kontrowersyjną produkcję.

Przeanalizowano możliwe powody takiej decyzji Disneya. Omówiono kwestię wysokich kosztów serialu, które przy niezbyt entuzjastycznym przyjęciu go przez widzów i krytyków, mogą zniechęcać do ryzykowania kolejnych inwestycji. Przytoczono szacunkowe kwoty, jakie pochłonął pierwszy sezon.

Przedstawiono argumenty zwolenników i przeciwników 2. sezonu. Z jednej strony wysokie koszty i mieszane opinie, z drugiej - spore grono fanów domagających się kontynuacji i widzących w serialu potencjał. Podsumowano, że pomimo niepewności, losy "Mecenas She-Hulk" wciąż pozostają otwarte.

Całość napisano w przystępny, zaangażowany sposób, starając się przekazać najważniejsze informacje dotyczące szans i przeszkód dla powstania nowego sezonu popularnego, choć kontrowersyjnego serialu Marvela.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły