News

Tomb Raider I-III Remastered: nowy model Lary Croft stworzony przez Polaka

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska16 lutego 20247 min
Tomb Raider I-III Remastered: nowy model Lary Croft stworzony przez Polaka

Oryginalna trylogia przygód Lary Croft doczekała się odświeżonego wydania w postaci zestawu Tomb Raider I-III Remastered. Twórcy zadbali nie tylko o poprawioną oprawę graficzną, ale także m.in. o usprawnione sterowanie i pracę kamery. Jedną z najważniejszych zmian jest jednak nowy model samej głównej bohaterki, którego autorem jest Polak - Konrad Majewski. To świetna okazja, by ponownie przeżyć przygody kultowej poszukiwaczki skarbów w odświeżonej odsłonie z polskim akcentem.

Nowy model Lary Croft autorstwa Polaka

Niedawno na rynku zadebiutował zestaw Tomb Raider I-III Remastered, będący odświeżoną wersją pierwszych trzech odsłon kultowej serii przygodowych gier akcji. Twórcy zadbali o liczne usprawnienia, które poprawiają wrażenia płynące z zabawy tymi klasycznymi tytułami. Jedną z najważniejszych nowości jest jednak nowy model samej Lary Croft, ikonicznej bohaterki całego cyklu.

Okazuje się, że za stworzenie odświeżonego wizerunku głównej bohaterki odpowiada polski twórca - Konrad Majewski. Informację tę potwierdził sam zainteresowany, chwaląc się swoim udziałem w projekcie w mediach społecznościowych. To świetna wiadomość dla polskich fanów Tomb Raidera, którzy mogą być dumni, że rodak przyczynił się do powstania nowego wyglądu ikonicznej Lary.

Warto zaznaczyć, że Konrad Majewski nie był jedynym fanem serii, który pracował przy Tomb Raider I-III Remastered. Deweloperzy z Saber Interactive postanowili współpracować z pasjonatami cyklu przy tworzeniu odświeżonych wersji pierwszych trzech odsłon przygód nieustraszonej poszukiwaczki skarbów. Dzięki temu remake'i zyskały autentyczny, oddany duchowi oryginału charakter.

Nowy model Lary Croft to jedna z wielu zmian, na które mogą liczyć gracze decydujący się na zakup zremasterowanej trylogii Tomb Raider. Pozostałe usprawnienia omówimy w kolejnych akapitach.

Trzy części Tomb Raider zremasterowane

Wydany 14 lutego 2023 roku zestaw Tomb Raider I-III Remastered zawiera odświeżone wersje trzech pierwszych odsłon popularnej serii przygodowych gier akcji z Lara Croft w roli głównej. Remastery pierwotnie ukazały się na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

Pierwsza część cyklu z 1996 roku została okrzyknięta prawdziwą rewolucją w gatunku gier akcji. Jej kontynuacja z 1997 roku wprowadziła spore usprawnienia w oprawie audiowizualnej i rozgrywce. Z kolei finałowy tom pierwszej trylogii z 1998 roku uchodzi za jedną z najlepszych odsłon całej serii.

Teraz gracze mogą ponownie przeżyć przygody młodej Lary Croft u jej gamingowych początków, tym razem jednak w zmodernizowanej formie. Pozwalają na to liczne poprawki i zmiany względem oryginałów, które sprawiają, że te klasyczne tytuły znów stają się atrakcyjne.

Najważniejsze zmiany

Najbardziej rzucającą się w oczy różnicą jest oczywiście zmodernizowana oprawa graficzna, dostosowana do współczesnych standardów. Ponadto deweloperzy zadbali o szereg poprawek w sterowaniu, pracy kamery czy trybie fotograficznym.

Remastery zyskały również dodatkowe udogodnienia jak choćby system osiągnięć do odblokowania. Całość została oczywiście dostosowana do nowoczesnych platform sprzętowych. Dzięki temu zabawa tymi klasycznymi hitami stała się jeszcze przyjemniejsza.

Czytaj więcej: Wojownicze żółwie ninja - nowy serial animowany i spin-off filmu Zmutowany chaos

Odświeżona oprawa graficzna kultowej trylogii

Jedną z najbardziej rzucających się w oczy zmian w zremasterowanych wydaniach pierwszych trzech Tomb Raiderów jest zmodernizowana oprawa audiowizualna. Dzięki niej te klasyczne tytuły znów mogą się podobać współczesnym graczom.

Twórcy nie poszli jednak na skróty. Zależało im, aby zachować oryginalny klimat, a jednocześnie podnieść jakość oprawy do dzisiejszych standardów. Dlatego zmodernizowana grafika nadal utrzymana jest w stylistyce pierwowzorów, ale w znacznie wyższej jakości i rozdzielczości.

Te odświeżone wersje klasycznych Tomb Raiderów pozwolą nowym graczom przeżyć tę kultową serię w atrakcyjniejszej formie, a weteranom przypomną dawne emocje z lepszą oprawą - powiedział główny producent remasterów.

Poprawiono tekstury, oświetlenie, efekty cząsteczkowe, a nawet animacje. Dzięki temu lokacje i postacie prezentują się o niebo lepiej niż w oryginałach sprzed lat. Całość działa oczywiście w rozdzielczości 4K, jeśli dysponujemy odpowiednim sprzętem.

Ulepszone sterowanie i praca kamery w remake'u

Tomb Raider I-III Remastered: nowy model Lary Croft stworzony przez Polaka

Oprócz poprawionej oprawy, twórcy Tomb Raider I-III Remastered zmodernizowali również samą rozgrywkę. Przede wszystkim dostosowali sterowanie do współczesnych standardów, dzięki czemu poruszanie się Larą i celowanie jest dużo wygodniejsze.

Poprawiono także zachowanie otoczenia i reakcje przeciwników. W połączeniu z lepszą grafiką sprawia to, że zremasterowane Tomb Raidery dają znacznie lepsze wrażenia z rozgrywki. Deweloperzy nie zapomnieli też o drobnych poprawkach jakości życia jak choćby możliwość szybkiego resetowania po śmierci czy system automatycznego zapisu.

Nowe tryby i udogodnienia

Oprócz usprawnień samej rozgrywki, w zremasterowanych wydaniach dodano też nowe opcje, które poprawiają komfort zabawy. Przykładem jest tryb fotograficzny pozwalający na robienie zrzutów ekranu i ich późniejsze udostępnianie.

Nie zabrakło również systemu osiągnięć do odblokowania, który zachęca do powrotu i ponownego przejścia gier. Całość została oczywiście zoptymalizowana do sterowania nowoczesnymi kontrolerami. Remastery obsługują także funkcje social media na wszystkich platformach.

Zestaw pierwszych trzech odsłon serii w nowej odsłonie

Tomb Raider I-III Remastered to kompletny zestaw odświeżonych wydań trzech pierwszych gier z serii Tomb Raider. Daje to unikatową okazję, by przeżyć początki przygód kultowej Lary Croft w zmodernizowanej formie dostosowanej do dzisiejszych standardów.

Zawartość pakietu prezentuje się następująco:

  • Tomb Raider (1996)
  • Tomb Raider II (1997)
  • Tomb Raider III (1998)

Dzięki temu zestawowi możemy wrócić do źródeł popularnego cyklu i poznać początki gamingowej ikony, jaką jest Lara. To świetna okazja dla fanów, by przeżyć te klasyki na nowo lub dla nowych graczy, by nadrobić tę kultową serię.

Tytuł Data premiery oryginału Platformy
Tomb Raider 1996 PC, PS4, PS5, XONE, XSX, Switch
Tomb Raider II 1997 PC, PS4, PS5, XONE, XSX, Switch
Tomb Raider III 1998 PC, PS4, PS5, XONE, XSX, Switch

Remastery można zagrać na PC oraz na konsolach poprzedniej i obecnej generacji. Odświeżone wydania pierwszych trzech części Tomb Raidera to doskonały sposób na powrót do korzeni tej popularnej serii gier akcji.

Polski twórca odpowiedzialny za nowy wygląd Lary

Jak już wspomnieliśmy na początku, za stworzenie nowego modelu samej Lary Croft w Tomb Raider I-III Remastered odpowiada polski artysta - Konrad Majewski. Ujawnił on swój udział w projekcie w mediach społecznościowych.

Konrad Majewski jest zagorzałym fanem Tomb Raidera od lat. Deweloperzy z Saber Interactive zdecydowali się właśnie zaangażować oddanych pasjonatów serii przy tworzeniu odświeżonych wersji pierwszych trzech części. Dzięki temu remastery zyskały autentyczny, wierny oryginałom charakter.

Nowy wygląd Lary Croft to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów odświeżonej trylogii. Cieszy więc fakt, że za tę ikoniczną postać w dużej mierze odpowiada rodak. Polscy fani Tomb Raidera mają więc dodatkowy powód do dumy.

Podsumowanie

Odświeżone wydanie pierwszych trzech gier z serii Tomb Raider w postaci zestawu Tomb Raider I-III Remastered to świetna okazja do powrotu do klasycznych przygód Lary Croft. Twórcy nie tylko zmodernizowali oprawę graficzną, ale także usprawnili sterowanie i pracę kamery. Dodatkowym smaczkiem jest nowy model samej bohaterki, za którego stworzenie odpowiada polski artysta Konrad Majewski. Remastery pozwolą przeżyć te kultowe tytuły na nowo - zarówno weteranom, jak i nowym graczom.

Zremasterowana trylogia Tomb Raidera spodoba się wszystkim fanom Lary Croft, zarówno tym z nostalgią wspominającym oryginalne odsłony, jak i osobom, które dopiero teraz chcą poznać początki tej kultowej serii gier akcji. Odświeżone wydanie pierwszej trójki to doskonały sposób na przeżycie tych klasyków w nowej odsłonie.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.25 Liczba głosów: 4

5 Podobnych Artykułów:

  1. Terrifier 3: Adepcja niebezpieczne starcie z klaunem. Co czeka bohatera?
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły