News

Top 10 tygodnia na Netflix: Detektyw Forst podbija świat!

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska18 stycznia 20246 min
Top 10 tygodnia na Netflix: Detektyw Forst podbija świat!

Detektyw Forst podbija świat i bije rekordy popularności na platformie Netflix. Polski serial kryminalny znalazł się na czwartym miejscu najchętniej oglądanych produkcji na świecie, tuż za takimi hitami jak "Już mnie nie oszukasz" czy "Bracia Sun". Sukces "Forsta" pokazuje, że rodzime seriale potrafią konkurować z zagranicznymi gigantami i podbijać serca widzów na całym globie. W artykule przyjrzymy się bliżej temu zjawisku i sprawdzimy, które jeszcze polskie tytuły zyskały popularność na platformie.

Polski serial w czołówce platformy Netflix

Platforma Netflix co tydzień publikuje zestawienie najpopularniejszych filmów i seriali oglądanych na całym świecie. W ostatnim notowaniu z 8-14 stycznia 2024 roku pojawił się polski akcent. Serial "Forst" zajął bardzo wysokie, czwarte miejsce wśród najchętniej oglądanych seriali minionego tygodnia.

Jest to ogromny sukces dla polskiej produkcji, która zdołała przebić takie światowe hity jak "Dave Chappelle: The Dreamer", "Romans z demonem" czy "Moje życie z Walterami". Tylko trzy tytuły znalazły się przed "Forstem" - "Już mnie nie oszukasz", "Berlin" oraz "Bracia Sun".

"Forst" to serial kryminalny na podstawie powieści Remigiusza Mroza. Opowiada historię komisarza Forsta, który bada serię makabrycznych morderstw w Tatrach. W roli głównej wystąpił Borys Szyc. Produkcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Świadczy o tym 4. miejsce w rankingu Netflixa obejmującym aż 93 kraje.

Sukces polskich produkcji

"Forst" to nie pierwszy polski serial, który zdobył popularność poza granicami kraju. Wcześniej podobny sukces odniosły takie tytuły jak "W głębi lasu", "Rojst" czy " 1983". Coraz więcej polskich produkcji pojawia się w ofercie Netflixa, Amazon Prime czy HBO. Świadczy to o rosnącej sile polskiej branży filmowej.

Polskie seriale najwyraźniej trafiają w gusta widzów na całym świecie. Nasze produkcje nie odstają poziomem od zagranicznych odpowiedników, a czasem je nawet przewyższają. Dzięki temu zyskują coraz większą widownię poza granicami kraju.

Detektyw Forst bije rekordy oglądalności

Niekwestionowanym liderem oglądalności wśród polskich produkcji Netflixa jest obecnie serial "Forst". W pierwszym tygodniu od premiery zanotował on aż 17 milionów wyświetleń. Tym samym pobił rekord, który do tej pory należał do innego polskiego serialu - "W głębi lasu".

17 milionów wyświetleń w ciągu tygodnia to wynik, o którym polscy twórcy jeszcze niedawno mogli tylko pomarzyć.

Ogromna popularność "Forsta" udowadnia, że polskie seriale kryminalne mają potencjał, by konkurować z zagranicznymi produkcjami. Intrygująca fabuła, charyzmatyczni aktorzy i wciągająca akcja - te elementy przekonały do serialu widzów na całym świecie.

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce pojawi się kontynuacja przygód komisarza Forsta. Twórcy zapowiedzieli już drugi sezon. Jeśli będzie on równie dobry jak pierwszy, z pewnością podbije serca kolejnych widzów.

Czytaj więcej: Freud kontra Lewis: Walka gigantów w swoim ostatnim spotkaniu

Produkcja z Polski hitem w 93 krajach

Platforma Netflix udostępnia co tydzień zestawienie 10 najpopularniejszych filmów i seriali oglądanych na całym świecie. W ostatnim rankingu aż 4. miejsce zajął polski serial "Forst". Jest to ogromny sukces, zwłaszcza że zestawienie obejmuje aż 93 kraje!

Tylko 3 seriale wyprzedziły nasz rodzimy hit - "Już mnie nie oszukasz", "Berlin" i "Bracia Sun". Żaden z nich nie jest produkcją polską. Pokonanie tak uznanych tytułów przez "Forsta" jest sporym wyczynem i powodem do dumy.

Miejsce Tytuł
1. Już mnie nie oszukasz
2. Berlin
3. Bracia Sun
4. Forst

Wynik "Forsta" pokazuje, że polskie seriale potrafią zawojować świat. Nie odstają poziomem od zagranicznych produkcji, a momentami je przewyższają. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek marszu rodzimych seriali na podbój Netflixa!

Polacy docenieni na Netflix za "Forsta"

Top 10 tygodnia na Netflix: Detektyw Forst podbija świat!

Netflix regularnie publikuje ranking najpopularniejszych filmów i seriali oglądanych na platformie. W ostatnim zestawieniu 4. miejsce zajął polski serial "Forst". Jest to ogromny sukces naszej rodzimej produkcji.

"Forst" pokonał takie światowe hity jak "Bracia Sun" z Michelle Yeoh, "Dave Chappelle: The Dreamer" czy "Romans z demonem". Tym samym udowodnił, że polskie seriale potrafią konkurować z zagranicznymi tytułami.

  • Najpopularniejsze seriale na świecie:
  • 1. Już mnie nie oszukasz
  • 2. Berlin
  • 3. Bracia Sun
  • 4. Forst

Twórcy i aktorzy "Forsta" zostali docenieni przez widzów na całym świecie. Serial pokazuje, że polska branża audiowizualna ma ogromny potencjał. Miejmy nadzieję, że wkrótce zobaczymy więcej rodzimych produkcji w czołówce Netflixa.

Serial o detektywie Forście podbija świat

Polski serial kryminalny "Forst" podbił serca widzów na całym świecie. W zestawieniu najchętniej oglądanych produkcji Netflixa zajął wysokie, 4. miejsce. Tym samym pokonał takie hity jak "Bracia Sun" czy "Romans z demonem".

Sukces "Forsta" udowadnia, że polskie seriale wcale nie muszą ustępować zagranicznym produkcjom. Wciągająca fabuła, świetna gra aktorska i intrygujące zdjęcia Tatr przekonały do serialu widownię na całym świecie.

Twórcy zapowiadają już 2. sezon przygód komisarza Forsta. Można się spodziewać, że spotka się on z równie entuzjastycznym przyjęciem. Być może nawet uda mu się poprawić 4. miejsce z pierwszego sezonu i awansować wyżej w rankingu Netflixa.

Sukces "Forsta" otwiera drzwi dla kolejnych polskich produkcji. Pokazuje, że rodzime seriale mają ogromny potencjał, by podbić rynek globalny. Pozostaje trzymać kciuki, aby był to dopiero początek marszu polskich seriali na podbój świata.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiono sukces polskiego serialu „Forst” na platformie Netflix. Produkcja ta znalazła się na bardzo wysokim, czwartym miejscu w zestawieniu najchętniej oglądanych seriali minionego tygodnia. Jest to najwyższa pozycja, jaką kiedykolwiek osiągnęła polska produkcja w rankingu Netflixa.

Przedstawiono szczegóły fabuły „Forsta” – serial opowiada o śledztwie w sprawie makabrycznych morderstw w Tatrach, które prowadzi komisarz Forst. Pokazano także, że produkcja pobiła rekord popularności, notując 17 milionów wyświetleń w pierwszym tygodniu od premiery.

Podkreślono, że sukces „Forsta” otwiera drzwi dla kolejnych polskich seriali i filmów. Udowadnia on, że rodzime produkcje nie ustępują zagranicznym odpowiednikom, a nawet potrafią je przewyższyć. Tym samym zwiększają swoje szanse na zaistnienie na rynku globalnym i zdobycie widowni na całym świecie.

Wyrażono nadzieję, że czwarte miejsce „Forsta” w rankingu Netflixa to dopiero początek sukcesów polskich seriali. Mają one ogromny, niewykorzystany jeszcze potencjał, by podbić serca widzów na całym globie. Wszystko wskazuje na to, że najlepsze jeszcze przed nimi.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły