News

Twoje postacie Marvela wprowadzają [SPOILERA] do MCU w filmie 'The Marvels'

Autor Kornel Lis
Kornel Lis19.11.20235 min.
Twoje postacie Marvela wprowadzają [SPOILERA] do MCU w filmie 'The Marvels'

Najnowszy film Marvela - The Marvels - wprowadza kilka istotnych nowości do Kinowego Uniwersum Marvela. Widzowie mogą spodziewać się zaskakujących cameo i wskazówek na przyszłość MCU.

Kluczowe wnioski:

  • Pojawia się Binary, potężna alternatywna tożsamość Kapitan Marvel.
  • Bestia z X-Men pojawia się jako druga postać mutantów w MCU.
  • Monica Rambeau zostaje uwięziona w alternatywnej rzeczywistości, w której istnieją X-Men.
  • Ms Marvel rekrutuje Hawkeye do Młodych Avengersów w scenie po napisach.
  • Są sugestie co do składu przyszłych Młodych Avengersów.

Wprowadzenie Binary jako potężnej alternatywnej tożsamości Carol Danvers

Jedną z najciekawszych nowości w filmie The Marvels jest wprowadzenie postaci Binary, która w komiksach Marvela jest potężną alternatywną tożsamością Carol Danvers, znanej jako Kapitan Marvel. W scenie po napisach końcowych widzimy, jak Monica Rambeau budzi się w dziwnej placówce medycznej w alternatywnej rzeczywistości. Towarzyszy jej tam Maria Rambeau, matka Moniki z jej własnego wymiaru, która jednak jej nie rozpoznaje. Maria ma na sobie charakterystyczny czerwono-biały kostium Binary.

W komiksach Binary pojawiała się, gdy Carol Danvers współpracowała z kosmiczną rasą Xandarian. Zyskała wtedy ogromną moc pochodzącą z białej dziury. Wygląda więc na to, że wersja Marii Rambeau z alternatywnego wymiaru odziedziczyła moce Binary po Carol Danvers. To bardzo ciekawe wprowadzenie do MCU postaci, która jest niezwykle potężna w komiksach. Pozwoli to na wiele ekscytujących możliwości fabularnych z udziałem Binary w przyszłych produkcjach MCU.

Niespodziewane pojawienie się Bestii z X-Men jako drugi crossover z MCU

Jedną z największych niespodzianek w The Marvels jest cameo Bestii, kultowej niebieskiej i owłosionej postaci z X-Men, granej przez Kelseya Grammera. Grammer wcielał się w tę rolę już w filmie Ostatni bastion z 2006 roku, jak również gościnnie w filmie X-Men: Przeszłość, która nadejdzie w 2014. Teraz Bestia pojawia się w MCU, co stanowi już drugi crossover postaci X-Men do Kinowego Uniwersum Marvela po cameo Profesora X w filmie Doktor Strange w multiwersum obłędu.

W The Marvels Bestia rozpoznaje, że Monica Rambeau pochodzi z równoległej rzeczywistości, co sugeruje, że trafiła do wymiaru, w którym mutantska drużyna X-Men już istnieje. To ogromnie ekscytujące posunięcie, które otwiera drzwi do pełnoprawnego wprowadzenia X-Men do MCU. Fani od dawna na to czekali, więc każde kolejne cameo zbliża nas do tego momentu.

Czy jest to ta sama rzeczywistość co w filmach Fox o X-Men?

Nie jest jasne, czy wymiar z Bestią, do którego trafiła Monica, jest tym samym, co pokazano w filmach o X-Men wytwórni 20th Century Fox. Być może Marvel specjalnie pozostawił to niejasne, by mieć swobodę w interpretacji tych wydarzeń. W każdym razie cameo Bestii to kolejny sygnał, że mutanci są coraz bliżej wejścia do MCU.

Monica Rambeau uwięziona w alternatywnej rzeczywistości z X-Men

Aby naprawić rozdarcie w multiwersum, Monica Rambeau musiała poświęcić się i pozostać w alternatywnej rzeczywistości, do której została wciągnięta. Dzięki temu Carol Danvers i Ms Marvel mogły powrócić do swojego wymiaru. Jak się okazuje, świat, w którym utknęła Monica, jest rzeczywistością, w której już istnieją X-Men, o czym świadczy obecność Bestii.

Dla Moniki oznacza to, że na jakiś czas, być może na zawsze, została odseparowana od bliskich. Z drugiej strony, daje jej to też ekscytującą szansę na przygody u boku mutantów, których mocno podziwiała. Być może właśnie rozpoczyna się zupełnie nowy rozdział jej historii jako superbohaterki u boku X-Men. Czas pokaże, czy Los Angeles znów się ze sobą zetkną.

Ms Marvel rekrutuje Hawkeye do Młodych Avengersów w scenie po napisach

Twoje postacie Marvela wprowadzają [SPOILERA] do MCU w filmie 'The Marvels'

W zabawnej scenie po napisach końcowych The Marvels Ms Marvel odtwarza kultową sekwencję z pierwszego Iron Mana, w której Nick Fury rekrutuje Tony'ego Starka do Avengers. Tym razem to ona werbuje młodą Hawkeye, by dołączyła do większej drużyny.

Ms Marvel wspomina również o córce Ant-Mana, Cassie Lang, jako potencjalnym członku zespołu. To mocna sugestia, że w MCU w końcu zaczynają formować się Młodzi Avengersi znani z komiksów. Oprócz Hawkeye i Stature (Cassie Lang) w ich skład wchodziła też Kate Bishop. Wygląda na to, że Marvel układa sobie grunt pod tę młodzieżową drużynę.

Wskazówki na temat przyszłych członków Młodych Avengersów z MCU

Fani MCU od dawna typowali, które młode postacie superbohaterów mogą w przyszłości utworzyć drużynę Młodych Avengersów. Oprócz Kate Bishop i Cassie Lang na liście potencjalnych członków znajdują się m.in. America Chavez, Ironheart, Eli Bradley czy starsze wersje Billy'ego i Tommy'ego Maximoff.

Casting tak wielu młodych superbohaterów oraz scena z The Marvels silnie sugerują, że Marvel szykuje grunt pod zespół, który przejmie pałeczkę po Avengers. Biorąc pod uwagę popularność Młodych Avengersów w komiksach, z pewnością spotka się to z entuzjazmem fanów.

Sceny po napisach ustalają dwa główne wątki MCU: Młodych Avengersów i X-Men

Obie sekwencje po napisach końcowych w The Marvels mają kluczowe znaczenie dla przyszłości MCU. Cameo Bestii zapowiada rychłe wejście X-Men do Kinowego Uniwersum Marvela. Z kolei scena z Ms Marvel i Hawkeye jest mocną sugestią rychłego debiutu Młodych Avengersów.

Te dwa wątki - debiut X-Men i powstanie Młodych Avengersów - z pewnością będą kluczowymi wydarzeniami w nadchodzącej Fazie 5 i 6 MCU. The Marvels podkreśla, że Marvel Studios intensywnie przygotowuje grunt pod te dwie nowe franczyzy, które wstrząsną uniwersum.

Podsumowanie

Film The Marvels wprowadza kilka naprawdę ekscytujących nowości do Kinowego Uniwersum Marvela. Pojawienie się Binary i Bestii z pewnością zelektryzowało fanów i otworzyło nowe możliwości fabularne. Uwięzienie Moniki Rambeau w alternatywnej rzeczywistości, w której już istnieją X-Men również jest intrygującym posunięciem.

Scena po napisach z Ms Marvel i Hawkeye silnie sugeruje, że wkrótce zobaczymy Młodych Avengersów. To emocjonująca perspektywa, która na pewno spodoba się fanom komiksowego pierwowzoru. Ogólnie rzecz biorąc, The Marvels znakomicie przygotowuje grunt pod nowe ekscytujące franczyzy w MCU. Czekamy z niecierpliwością na to, co przyniosą kolejne produkcje!

Jeśli jesteś fanem MCU, koniecznie wypatruj kolejnych informacji na temat X-Men i Młodych Avengersów. Te dwa wątki z pewnością w najbliższych latach wniosą mnóstwo świeżości do kinowego uniwersum. Cieszę się razem z Wami zbliżającymi się superbohaterskimi atrakcjami od Marvela!

Mam nadzieję, że choć w skrócie udało mi się przekazać, jak ważny dla MCU jest film The Marvels. To dopiero początek nowego, jeszcze bardziej ekscytującego rozdziału dla Marvel Studios. Trzymam kciuki za Was i mam nadzieję, że razem będziemy mogli cieszyć się rozwojem MCU w nadchodzących latach.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Niespodzianka dla fanów Rebel Moon - premiera filmu w Polsce szybciej niż myślisz!
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły