News

Wiadomo, kiedy ruszą zdjęcia do 5 sezonu Stranger Things

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak09.12.20235 min.
Wiadomo, kiedy ruszą zdjęcia do 5 sezonu Stranger Things

Stranger Things to jeden z najpopularniejszych seriali ostatnich lat, a fani z niecierpliwością wyczekują finałowego, piątego sezonu. Niestety, na jego realizację przyszło nam poczekać nieco dłużej niż pierwotnie zakładano. W końcu jednak wiadomo, kiedy wystartują zdjęcia do ostatnich odcinków uwielbianej przez widzów na całym świecie produkcji Netflixa.

Kluczowe wnioski:
  • Zdjęcia do piątego sezonu Stranger Things mają ruszyć 8 stycznia 2024 roku.
  • Prace przygotowawcze do sezonu trwają już od pewnego czasu, a obsada jest obecna w Atlancie.
  • Pierwotny harmonogram zakładał rozpoczęcie zdjęć w maju 2023 roku, ale przeszkodziły w tym strajki scenarzystów i aktorów.
  • Piąty sezon będzie finałowy, ale twórcy myślą o stworzeniu spin-offów osadzonych w tym samym uniwersum.
  • Finałowa seria raczej nie pojawi się na ekranach w 2024 roku.

Zdjęcia do 5 sezonu Stranger Things ruszą 8 stycznia 2024 roku

Jak podaje portal Deadline, zdjęcia do wyczekiwanego przez fanów na całym świecie piątego, a zarazem finałowego sezonu serialu Stranger Things mają wystartować 8 stycznia 2024 roku. Termin rozpoczęcia prac na planie ulegał kilkukrotnie przesunięciu z powodu różnych okoliczności, jednak wygląda na to, że tym razem udało się ustalić ostateczną datę.

Przedstawiciele Deadline'a zaznaczają jednak, że nadal jest sporo zmiennych i otwartych kwestii. Pod uwagę brany jest również wcześniejszy termin - 5 stycznia. Wszystko zależy od tego, jak sprawnie przebiegną prace przygotowawcze do sezonu, które trwają obecnie w Atlancie.

Gdy już ekipa filmowa faktycznie zacznie kręcić zdjęcia na planie zdjęciowym, można się spodziewać, że aktorzy i twórcy poinformują o tym fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Wcześniejsze plany zakładały maj 2023

Przypomnijmy, że pierwotnie zdjęcia do ostatniego sezonu Stranger Things miały rozpocząć się w maju 2023 roku. Jednak z powodu strajku scenarzystów, a później także aktorów, harmonogram musiał zostać zmieniony.

Na szczęście, pomimo braku scenarzystów, scenariusze wszystkich odcinków były gotowe. Gdyby tak nie było, opóźnienie mogłoby okazać się znacznie dłuższe. Niemniej, zwykle to właśnie scenarzyści są obecni na planie zdjęciowym i nanoszą poprawki oraz zmiany na bieżąco.

W związku z tym nikt z ekipy nie chciał zaczynać zdjęć bez ich udziału. Kolejne przeszkody stanowił wspomniany strajk aktorów. W rezultacie premiera 5. sezonu została odsunięta o kilkanaście miesięcy.

Gwiazdy Stranger Things już w Atlancie

Tymczasem, jak podkreślają przedstawiciele portalu Deadline, obsada serialu Stranger Things jest już obecna w Atlancie, gdzie będą kręcone zdjęcia do ostatnich odcinków.

Aktorzy biorą udział w standardowych przygotowaniach poprzedzających wejście na plan. Należy do nich m.in. czytanie scenariuszy. Jest to rutynowy etap, który trwa zwykle od kilku do kilkunastu tygodni.

W obsadzie 5. sezonu znaleźli się m.in. David Harbour, Winona Ryder, Finn Wolfhard, Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalie Dyer oraz Charlie Heaton.

Za sterami serialu stoją bracia Duffer, czyli jego twórcy odpowiedzialni również za poprzednie odcinki Stranger Things.

Finałowa seria, ale nie koniec uniwersum

Piąty sezon Stranger Things będzie zarazem ostatnim dla tej produkcji. Jednak sami bracia Duffer już wcześniej sygnalizowali, że to jeszcze nie koniec uniwersum, w którym osadzona jest ta historia.

Nie podano jeszcze żadnych konkretów, ale trwają prace koncepcyjne nad serialami osadzonymi w tym samym świecie co Stranger Things. Niewykluczone więc, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy spin-offy tej niezwykle popularnej produkcji Netflixa.

Czytaj więcej: Najnowsze filmy i seriale na Netflix - Odkryj premierowe dodatki grudnia

Data premiery ostatniego sezonu nieznana

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie na platformie Netflix pojawi się finałowa seria Stranger Things. Najprawdopodobniej jednak nie nastąpi to w 2024 roku, ponieważ zdjęcia dopiero ruszają na początku stycznia.

Biorąc pod uwagę terminarz prac na planie i zwykle długi okres postprodukcji, piąty sezon serialu raczej będzie można obejrzeć najwcześniej pod koniec 2024 roku lub na początku kolejnego, 2025 roku.

Jednak jest jeszcze zbyt wcześnie, aby przewidywać datę premiery ostatnich odcinków tak popularnej produkcji platformy Netflix.

Fani Stranger Things z całą pewnością z niecierpliwością będą wypatrywać jakichkolwiek informacji na temat udostępnienia 5. sezonu. O nowościach będziemy Was informować na bieżąco!

Podsumowanie

Wiadomo, kiedy ruszą zdjęcia do 5 sezonu Stranger Things

W moim artykule przedstawiłem najnowsze informacje na temat daty rozpoczęcia zdjęć do piątego, finałowego sezonu niezwykle popularnego serialu Stranger Things. Dowiedzieliście się z niego, że prace na planie mają ruszyć 8 stycznia 2024 roku, choć pod uwagę brany jest również wcześniejszy termin - 5 stycznia.

Wyjaśniłem także, dlaczego doszło do przesunięcia harmonogramu zdjęć. Pierwotnie miały się one zacząć w maju ubiegłego roku, jednak przeszkodziły w tym strajk scenarzystów, a później aktorów. Przedstawiłem również, kto z obsady i ekipy będzie pracował przy ostatnich odcinkach serialu.

Ponadto w artykule można przeczytać, że 5. sezon będzie finałowy dla Stranger Things, ale nie oznacza to końca tego serialowego uniwersum. Trwają bowiem prace nad produkcjami osadzonymi w tym samym świecie. Niestety, na razie nie podano żadnych szczegółów w tej kwestii.

Na koniec wyjaśniłem, dlaczego piąty sezon Stranger Things raczej nie pojawi się na Netflixie w 2024 roku. Biorąc pod uwagę termin rozpoczęcia zdjęć oraz długi czas postprodukcji, premiera najprawdopodobniej nastąpi najwcześniej pod koniec przyszłego roku. Jednak na razie jest za wcześnie, by przewidywać dokładną datę.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 2

5 Podobnych Artykułów:

  1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
  2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
  5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.