News

Wiadomo, kiedy ruszą zdjęcia do 5 sezonu Stranger Things

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak25.05.20246 min.
Wiadomo, kiedy ruszą zdjęcia do 5 sezonu Stranger Things

"Stranger Things" to jeden z najsłynniejszych i najbardziej kultowych seriali Netfliksa w ostatnich latach. Po ogromnym sukcesie poprzednich sezonów, fani z niecierpliwością wyczekują informacji na temat piątego i zarazem finałowego sezonu tej mrożącej krew w żyłach historii. Oto wszystko, co wiemy o początkowej dacie zdjęć do kolejnej odsłony serialu.

Kluczowe wnioski:
 • Według nieoficjalnych doniesień, zdjęcia do 5. sezonu "Stranger Things" mają ruszyć na początku 2024 roku.
 • Część zdjęć będzie realizowana w Atlancie, ale ekipa przeniesie się również do innych lokacji w USA.
 • W obsadzie powrócą wszyscy główni aktorzy z poprzednich sezonów, w tym Millie Bobby Brown jako Jedenastka.
 • Twórcy serialu zapowiadają, że finałowy sezon będzie pełen niespodziewanych zwrotów akcji i emocji.
 • Data premiery 5. sezonu "Stranger Things" jest jeszcze niewiadomą, ale fani spodziewają się jej w 2025 roku.

Nowe informacje na temat obsady 5 sezonu "Stranger Things"

Fani z niecierpliwością wyczekują powrotu swoich ukochanych bohaterów w piątym sezonie "Stranger Things". Choć twórcy serialu trzymają w tajemnicy większość szczegółów na temat obsady, już teraz wiemy, że w finałowej odsłonie zobaczymy znane twarze z poprzednich sezonów.

Nie może zabraknąć Millie Bobby Brown, której rola Jedenastki z nadprzyrodzonymi mocami stała się ikoniczna. Także Finn Wolfhard (Mike Wheeler), Gaten Matarazzo (Dustin Henderson), Caleb McLaughlin (Lucas Sinclair) i Noah Schnapp (Will Byers) powrócą jako nierozłączna paczka przyjaciół z Hawkins.

Wśród dorosłych aktorów ponownie pojawią się Winona Ryder jako Joyce Byers, David Harbour w roli Jima Hoppera oraz Natalia Dyer jako Nancy Wheeler. Obsada będzie zatem w dużej mierze kontynuacją poprzednich sezonów, ale spodziewajmy się także kilku nowych, zaskakujących twarzy.

Życie prywatne i zawodowe aktorów "Stranger Things" znacząco zmieniło się od premiery pierwszego sezonu w 2016 roku. Fani z pewnością są ciekawi, jak te przemiany wpłyną na ich ulubione postaci na ekranie.

Jakie historie czekają na bohaterów w nowym sezonie?

Twórcy serialu "Stranger Things" na razie trzymają wszystkich w niepewności, jeśli chodzi o fabułę finałowego sezonu. Wiemy jednak, że sezon piąty będzie ostatnią okazją, aby odpowiednio zamknąć wiele wątków i zakończyć epicką opowieść.

Najważniejszym pytaniem jest oczywiście, co stanie się z Vecną - przerażającym i potężnym czarnym charakterem, który był głównym antagonistą w czwartym sezonie. Fani liczą na definitywne rozwiązanie tej mrocznej sprawy i pokonanie zła siłami zjednoczonej grupy przyjaciół.

Inną kluczową kwestią są losy tajemniczego Świata Przemijalnego i jego wpływ na życie bohaterów. Wiele wskazuje na to, że ta nadnaturalna, równoległa rzeczywistość jeszcze raz odegra ogromną rolę w finałowym akcie serialu.

Bez wątpienia czeka nas również rozwinięcie wątków romantycznych i interpersonalnych pomiędzy nastoletnimi bohaterami. Fani z pewnością chcą wiedzieć, jak potoczą się losy związków, takich jak ten pomiędzy Miliną a Jedynastką, oraz czy przetrwają one nadciągające zagrożenia.

 • Kluczowym pytaniem pozostaje, w jaki sposób zakończy się ta przygoda dla bohaterów z Hawkins i ich bliskich.
 • Podczas gdy fani snują domysły, twórcy trzymają fabułę w ścisłej tajemnicy, budując ekscytację przed debiutem ostatniego sezonu.

Czytaj więcej: Insomniac Games oświadczenie w sprawie ataku hakerów. Marvel's Wolverine bez zmian.

Kiedy planowane są zdjęcia do 5. sezonu "Stranger Things"?

Oficjalnie jeszcze nie ogłoszono dokładnej daty rozpoczęcia zdjęć do piątego sezonu "Stranger Things", ale wszystko wskazuje na to, że ekipa wystartuje z produkcją na początku 2024 roku.

Według nieoficjalnych doniesień od osób związanych z serialem, plan zakłada ruszenie z pracami na planie zdjęciowym już w styczniu lub lutym przyszłego roku. Przypomnijmy, że okres pomiędzy poszczególnymi sezonami "Stranger Things" jest dość długi - fani musieli czekać niemal 3 lata na 4. sezon, który miał premierę w 2022 roku.

Mając na uwadze ogromną skalę produkcji i złożony proces realizacji efektów specjalnych, twórcy potrzebują solidnego czasu na przygotowanie wszystkiego. Należy również pamiętać, że zdjęcia do 5. sezonu mają być rozłożone na kilka etapów. Oznacza to, że przed finałowym odcinkiem na Netfliksie będziemy jeszcze musieli uzbroić się w cierpliwość.

Jeżeli plan zdjęć zostanie dochowany, możemy spodziewać się ujrzenia finałowego sezonu "Stranger Things" dopiero na przełomie 2024 i 2025 roku. Dla wiernych fanów to i tak dobra wiadomość, bo twórcy nie będą musieli śpieszyć się z realizacją zakończenia kultowego serialu.

Gdzie będzie kręcony kolejny sezon kultowego serialu?

Zdjęcie Wiadomo, kiedy ruszą zdjęcia do 5 sezonu Stranger Things

Dla fanów będzie to z pewnością ciekawostka - zdjęcia do piątego sezonu "Stranger Things" będą realizowane w różnych miejscach na terenie Stanów Zjednoczonych. Choć dokładnych lokacji jeszcze nie ujawniono, już teraz wiadomo, że ekipa serialu ponownie zawita w Atlancie.

To właśnie w stanie Georgia powstawała większość scen z poprzednich sezonów. Atlanta i jej okolice idealnie odtworzyły fikcyjne miasto Hawkins z uwagi na podobną architekturę i atmosferę amerykańskiej prowincji z lat 80. ubiegłego wieku.

Jednak tym razem twórcy mają ambitne plany związane z opuszczeniem Atlanty i przeniesieniem części zdjęć w inne części USA. Może to oznaczać, że akcja 5. sezonu nie będzie się już toczyć wyłącznie w Hawkins i jego okolicach.

 • Możemy spodziewać się zupełnie nowych, nieznanych dotąd lokacji, które pojawią się w finałowym sezonie.
 • Daje to twórcom ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o zaskakujące wątki fabularne i świeże wizje serialu.

Plotki i przecieki na temat fabuły finałowego sezonu

Fani "Stranger Things" żyją nie tylko oficjalnymi doniesieniami na temat 5. sezonu, ale również licznymi plotkami i spekulacjami na jego temat. W internecie już teraz krążą dziesiątki teorii snutych przez zagorzałych widzów.

Jedną z najwięcej komentowanych plotek jest ta dotycząca potencjalnej śmierci jednego z głównych bohaterów. Choć do tej pory największe gwiazdy serialu były stosunkowo bezpieczne, wielu spodziewa się poświęcenia którejś z kluczowych postaci w dramatycznym finale.

Podsumowanie

Jak widać, fani "Stranger Things" mają powody, aby z niecierpliwością wyczekiwać piątego, finałowego sezonu kultowego serialu. Twórcy zapowiadają, że będzie to epickie i zaskakujące zakończenie, które na długo pozostanie w pamięci widzów. Chociaż wielu szczegółów nie znamy, nie brakuje ekscytacji i domysłów związanych z tym, co czeka nas na ekranie.

Od planów zdjęciowych, przez obsadę i lokacje, aż po plotki na temat fabuły - jedno jest pewne: aby obejrzeć ostatni akt fenomenalnej historii ze środkowej części Stanów Zjednoczonych, będziemy musieli uzbroić się w sporą dawkę cierpliwości. Jednak na podstawie dotychczasowej jakości serialu, z pewnością będzie warto.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 3

5 Podobnych Artykułów:

 1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
 2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
 5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły