News

Wiedźmin 3: Dziki Gon - zapowiedź nowej serii komiksowej

Autor Kornel Lis
Kornel Lis25.05.20246 min.
Wiedźmin 3: Dziki Gon - zapowiedź nowej serii komiksowej

Wiedźmin 3: Dziki Gon - zapowiedź nowej serii komiksowej to ekscytujące wieści dla fanów kultowej sagi Andrzeja Sapkowskiego i bestsellerowej gry CD Projekt Red. Po niebywałym sukcesie trzeciej części przygód Geralta z Rivii, twórcy postanowili wykreować komiksową adaptację tej obłędnie popularnej opowieści. Przyjaciele, jest to szansa na ponowne przeżycie mrocznych i niebezpiecznych przygód Białego Wilka w zupełnie nowej formie!

Kluczowe wnioski:
 • Nadchodzi komiksowa adaptacja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Fani będą zachwyceni możliwością powrotu do świata Geralta w formie rysunkowej.
 • Komiksy zostaną przygotowane przez wybitnych twórców z branży. Możemy spodziewać się wysokiej jakości zarówno rysunków, jak i scenariuszy.
 • Seria komiksów przyczyni się do dalszej popularyzacji fenomenu Wiedźmina. To świetna okazja, aby zainteresować nową grupę odbiorców tą niesamowitą historią.
 • Fani będą mogli na nowo przeżyć kultowe momenty z gry w zupełnie nowej, rysunkowej odsłonie. Wizja mrocznego świata Wiedźmina nabierze nowego wymiaru.
 • Premiera pierwszego tomu komiksowego zapowiedziana jest już wkrótce. To niepowtarzalna szansa na zgłębienie kolejnego rozdziału tej niezwykłej opowieści.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - komiks na podstawie kultowej gry

Nareszcie stało się! Fani legendarnej serii gier o Wiedźminie będą mieli okazję przeżyć na nowo przygody Geralta z Rivii w zupełnie nowej, rysunkowej odsłonie. Wydawnictwo ogłosiło powstanie komiksowej adaptacji znakomitej, trzeciej części gry - Wiedźmin 3: Dziki Gon. To wyjątkowa gratka dla wszystkich miłośników mrocznego, wiedźmińskiego uniwersum.

Bestsellerowa seria gier, stworzona przez studio CD Projekt Red, zdołała podbić serca milionów graczy na całym świecie. Dzięki dopracowanej fabule, barwnym postaciom i niesamowitej atmosferze, stała się prawdziwym fenomenem kulturowym. Teraz historia Geralta nareszcie trafi na plansze komiksowe, gdzie zaprezentowana zostanie w niezwykle klimatycznej formie rysunkowej.

Komiks Wiedźmin 3: Dziki Gon nie będzie zwykłym przeniesieniem scenariusza gry w postać książeczkową. Twórcy zapowiadają stworzenie autorskiej adaptacji, będącej mieszanką najlepszych elementów znanej historii oraz zupełnie nowych, ekscytujących wątków. Oznacza to, że nawet najwierniejsi fani Wiedźmina nie będą w stanie przewidzieć wszystkich zwrotów akcji!

Wiadomo już, że za przygotowanie serii odpowiedzialne będą same znakomitości branży komiksowej. Rysunki przygotują najwybitniejsi artyści, mistrzowsko operujący światłocieniem i nadający ilustracjom niepowtarzalny, mroczny klimat. Scenariusze powstaną natomiast pod czujnym okiem doświadczonych twórców opowieści, zaprawionych w sztuce angażującego pisarstwa.

Geralt z Rivii ponownie na planszach komiksowych

Dla tysięcy fanów było to marzenie od dłuższego czasu. Geralt z Rivii, ikoniczna postać Wiedźmina, nareszcie powróci do świata komiksów, gdzie prezentowana będzie jego najnowsza, wielka przygoda. Wierni czytelnicy będą mogli na nowo utonąć w mrokach świata przedstawionego Kontynentu, tym razem odkrywanego obraz po obrazie.

Nie jest to pierwsza odsłona komiksowych losów Białego Wilka - już wcześniej opowieści Andrzeja Sapkowskiego były przenoszone na plansze z dużym sukcesem. Teraz jednak czeka nas prawdziwy majstersztyk w tej konwencji, dzięki wykorzystaniu nowego, wyjątkowego źródła - gry Wiedźmin 3.

Dzięki niezwykłej dbałości o szczegóły i niesamowitej atmosferze budowanej w trakcie gry wideo, przygotowane na jej podstawie komiksy już z góry mogą liczyć na najwyższy poziom. Złożą się na nie jedynie najlepsze elementy fabularne z gry, wsparte rysunkami oddającymi całe piękno i grozę Dzikiego Gonu.

Historia Geralta z gry Wiedźmin 3 opowiedziana obrazem

Chociaż komiks nie będzie dosłownym przeniesieniem gry na plansze, to jego fundamentem pozostanie wciągająca, wielowątkowa historia ze świetnie dopracowanymi bohaterami. Autorzy serii z całą pewnością postanowili skupić się na najlepszych elementach fabulaych z Wiedźmina 3, dlatego fani mogą liczyć na solidną dawkę wiedźmińskiej akcji.

W centrum wydarzeń ponownie znajdzie się słynny Geralt z Rivii, nękany przez widmo przeszłości i Dziki Gon. Tropiony przez niezwykłe istoty pozaświatowe, zostanie wciągnięty w wir dramatycznych wydarzeń na Kontynencie. Towarzyszyć mu będą dobrze znane postacie, takie jak czarodziejka Triss Merigold, dzielna Ciri oraz oczywiście nieodłączna Płotka.

Najnowsza komiksowa opowieść przeniesie czytelników w kierunku podróży po Wyżynach Krańca Świata, a także zawiodą w głąb budzących grozę Wysp Skelligie. W rysunkach ujrzymy intrygujące krainy i monumentalne miasta, naznaczone wojną, zniszczeniem i śmiertelnym zagrożeniem ze strony dzikich potworów.

 • Wiedźmin Geralt i jego wierni kompani powrócą w zupełnie nowej, rysunkowej formie.
 • Komiksy będą oparte na kultowej grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, jednak z autorskimi modyfikacjami.
 • Akcja przeniesie się na Kontynent, do mrocznych krain i miast zniszczonych wojną.
 • Czytelnicy na nowo przeżyją walkę Geralta z Dzikim Gonem, doprawioną świeżymi fabułami.

Czytaj więcej: Ekstra informacje: Sekrety kręcenia najnowszych Igrzysk Śmierci w Polsce - tylko u nas!

Twórcy gry Wiedźmin 3 wydają komiks na jej podstawie

O przygotowanie serii komiksów zadbają sami twórcy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - studio CD Projekt Red. Specjaliści z tej docenianej na całym świecie firmy pragną przenieść swój spektakularny sukces na nowe, komiksowe terytoria. Będzie to prawdziwy gratka szczególnie dla miłośników świetnego, polskiego dziedzictwa branży gier wideo.

Wydawca doskonale zdaje sobie sprawę, że powierzenie przygotowania rysunkowej adaptacji nieodpowiednim osobom mogłoby zaważyć na końcowym efekcie. Dlatego też prace prowadzone będą pod czujnym okiem samych deweloperów wcielających się w nową rolę - wydawców komiksów. Pozwoli to wiernie odtworzyć ducha i szczegóły gry wideo.

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że do zespołu kreatywnego zaangażowano już najwybitniejszych rysowników i scenarzystów, mających na swoim koncie wiele uznanych publikacji z branży. Twórcy wiedzą czym jest Wiedźmin i będą w stanie oddać jego esencję w komiksie z ogromną starannością.

Nowa seria komiksów o przygodach Wiedźmina Geralta

Podsumowanie

Zdjęcie Wiedźmin 3: Dziki Gon - zapowiedź nowej serii komiksowej

Miłośnicy wiedźmińskiego uniwersum wkrótce dostaną prawdziwy rarytas - pełnoprawną serię komiksów opartych na kultowej grze wideo Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dzięki zaangażowaniu twórców gry, płyt CD Projekt Red, a także wybitnych artystów komiksowych, Geralt z Rivii powróci w nowej, rysunkowej odsłonie pełnej mrocznego klimatu i ekscytującej akcji. Fani będą mieli okazję przeżywać jego niebezpieczne przygody na nowo!

Nie zabraknie tu elementów znanych z gry, ale i zupełnie świeżych, autorskich wątków. Zapowiada się więc połączenie wiedźmińskiej klasyki ze znakomitą dawką niewiadomej. Wyjątkowa seria komiksowa trafi do sprzedaży już wkrótce, stając się prawdziwym must-have każdego fana opowieści o Białym Wilku. Czytelników czeka niezwykła uczta dla oczu i umysłu!

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 3.67 Liczba głosów: 3

5 Podobnych Artykułów:

 1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
 2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
 5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły