News

Wiemy kto wyreżyseruje remake Na rauszu

Autor Kornel Lis
Kornel Lis30.01.20246 min.
Wiemy kto wyreżyseruje remake Na rauszu

Chris Rock wyreżyseruje remake duńskiego hitu "Na rauszu", który zdobył Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego w 2021 roku. Będzie to hollywoodzka wersja komediodramatu opowiadającego o grupie nauczycieli eksperymentujących z piciem niewielkich dawek alkoholu podczas pracy. Projekt wyprodukuje firma Leonarda DiCaprio Appian Way. Na razie nie wiadomo, czy Rock zagra również jedną z głównych ról.

Chris Rock reżyseruje remake duńskiego hitu

Ogłoszono, że amerykański komik i aktor Chris Rock wyreżyseruje hollywoodzki remake duńskiego filmu "Na rauszu" z 2020 roku. Kultowy obraz o grupie nauczycieli eksperymentujących z piciem alkoholu w pracy doczeka się nowej, amerykańskiej wersji.

Rock jest znany przede wszystkim z występów stand-upowych i ról komediowych, ale ma też na koncie kilka ciekawych produkcji reżyserowanych przez siebie. W jego dorobku znajdziemy m.in. komedie "Pierwsza piątka" z Ice'em Cube'm i "Chyba kocham swoją żonę" z Kerry Washington. Teraz komik stanie przed wyzwaniem zrealizowania remake'u dramatu, który zdobył Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Scenariusz do nowego "Na rauszu" powstaje aktualnie i ma zostać napisany we współpracy Rocka ze Stuart'em Bloombergiem. Nie wiadomo na razie, czy komik wystąpi także przed kamerą w jednej z głównych ról.

Kultowe "Na rauszu" doczeka się hollywoodzkiej wersji

Oryginalny film "Na rauszu" został wyreżyserowany przez Thomasa Vinterberga, a w obsadzie znaleźli się m.in. Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen i Lars Ranthe. Produkcja opowiada historię czterech przyjaciół i nauczycieli szkolnych, którzy postanawiają sprawdzić teorię, że spożywanie niewielkich ilości alkoholu (0,5 promila) zwiększa kreatywność, produktywność i poczucie szczęścia.

Eksperyment udaje im się na początku, jednak z biegiem czasu coraz bardziej wymyka spod kontroli. Film pokazuje skutki uzależnienia, jak również porusza temat wpływu alkoholu na osobowość i relacje międzyludzkie.

Obraz okazał się międzynarodowym hitem, zdobywając nagrodę Akademii Filmowej dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego oraz ciesząc się uznaniem krytyków. Nic więc dziwnego, że zdecydowano się nakręcić remake tej historii z myślą o widowni amerykańskiej.

Amerykański remake powstaje z myślą o kinowej dystrybucji

Nadchodzący hollywoodzki remake produkuje wytwórnia Appian Way należąca do aktora Leonardo DiCaprio. To gwarancja wysokiego budżetu i kinowej dystrybucji, a być może także angażu znanych twarzy. Na razie jednak oprócz Chrisa Rocka, który stanie za kamerą, nie padły żadne nazwiska odtwórców głównych ról.

Sam Rock niedawno zakończył prace nad innym swoim ambitnym projektem - filmem biograficznym o Marcinie Lutherze Kingu dla wytwórni Universal. Z tego względu jego zaangażowanie w "Na rauszu" najprawdopodobniej opóźni realizację tego ostatniego o kilka miesięcy.

Chris Rock jest obecnie nie tylko jednym z najpopularniejszych i najlepiej zarabiających komików stand-upowych w USA, ale coraz śmielej wkracza także na pole produkcji filmowych i telewizyjnych. Oprócz wyreżyserowanych przez siebie filmów, ma na koncie również udany serial komediowy "Wszyscy nienawidzą Chrisa".

Czytaj więcej: Królestwo Planety Małp: Nowe zdjęcie filmu o apokalipsie z małpami, reżyser określił go jako Apocalypto

Niewielkie dawki alkoholu - historyczna inspiracja

Pomysł na film "Na rauszu" wziął się z prawdziwych eksperymentów na małych dawkach alkoholu przeprowadzonych przed laty. Już w latach 70. XX wieku naukowcy interesowali się zależnością między spożyciem określonej ilości alkoholu, a produktywnością pracowników i ich dobrostanem psychicznym.

Naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge stwierdzili wtedy, że spożycie około pół butelki wina dziennie (czyli ok. 0,5 promila alkoholu we krwi) znacznie poprawia kreatywność, pewność siebie i ogólną wydajność pracowników przy biurkach.

Koncepcja ta zyskała nawet pewną popkularność w Stanach Zjednoczonych w latach 80., kiedy zaczęto polecać menedżerom picie niewielkich ilości alkoholu podczas pracy dla zwiększenia efektywności.

Oczywiście wypijanie alkoholu w miejscu pracy nigdy oficjalnie nie było akceptowane i szybko wygasło jako trend. Jednak temat ten po latach powrócił za sprawą wspomnianego filmu "Na rauszu".

Film ukaże mechanizmy uzależniania od alkoholu

Twórcy hollywoodzkiego remake'u stoją przed wyzwaniem oddania klimatu oryginalnego obrazu, który był wysoko oceniany pod wieloma względami. Bardzo możliwe, że zachowają oni kluczowe wątki związane z wpływem alkoholu na zachowanie człowieka i mechanizmami uzależniania.

Bohaterowie filmu stopniowo popadają w coraz większe uzależnienie, tracąc kontrolę nad własnym życiem. Obraz ukazuje, jak szybko można zejść na złą drogę, jeśli nie zachowa się umiaru. Pokazane są również dramatyczne skutki nałogu dla rodzin i bliskich.

  • utrata pracy i problem finansowe
  • rozpad małżeństwa i zerwanie przyjaźni
  • problemy zdrowotne i demencja

W remake'u temat ten prawdopodobnie zostanie pokazany w podobny sposób. Ciekawym zagadnieniem jest to, w jaki sposób twórcy przetransponują duńską specyfikę kulturową na grunt amerykański.

Podsumowanie

W artykule przedstawiono informację o planowanym hollywoodzkim remaku duńskiego hitu "Na rauszu" z 2020 roku. Dowiadujemy się, że reżyserem amerykańskiej wersji będzie znany komik Chris Rock. Film wyprodukuje wytwórnia Leonardo DiCaprio Appian Way. Przybliżono sylwetkę Rocka jako reżysera kilku udanych komedii. Podkreślono, że "Na rauszu" to produkcja, która zdobyła Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego, więc remake może liczyć na duże zainteresowanie.

Następnie opisano fabułę oryginalnego obrazu - grupa nauczycieli postanawia sprawdzić teorię, że spożywanie niewielkich ilości alkoholu zwiększa kreatywność i efektywność. Stopniowo popadają jednak w uzależnienie. Przybliżono również historyczne eksperymenty z małymi dawkami alkoholu, które zainspirowały twórców filmu.

Podkreślono, że nadchodzący remake będzie miał zapewne spory budżet i kinową dystrybucję. Nie podano jeszcze obsady aktorskiej poza reżyserem. Być może w filmie wystąpią znani amerykańscy aktorzy. Zapowiedziano, że obraz ma szansę dobrze oddać wątki mechanizmów uzależniania się od alkoholu tak jak oryginał.

Podsumowując, artykuł w szeroki sposób omawia ze wszystkich stron zapowiedź hollywoodzkiego remake'u głośnego duńskiego hitu w reżyserii komika Chrisa Rocka. Przedstawia kluczowe informacje na temat tego projektu filmowego i wzmiankuje o historycznym kontekście, który zainspirował twórców pierwowzoru.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły