News

Wyciek dokumentów: Spider-Verse nową grą od Insomniac Games?

Autor Kornel Lis
Kornel Lis13.12.20234 min.
Wyciek dokumentów: Spider-Verse nową grą od Insomniac Games?

Wczorajszy atak ransomware na studio Insomniac Games ujawnił interesujące informacje. W wyciekłych dokumentach firmy pojawiła się wzmianka o tajemniczym projekcie o nazwie "Spider-Verse". To doprowadziło graczy do spekulacji, że mogłaby to być zupełnie nowa gra z uniwersum Spider-Mana. Nie wiadomo na razie, czy przeciek jest autentyczny, ale jeśli tak - Insomniac Games mogłoby pracować nad produkcją obsadzającą wielu różnych bohaterów-pająków. Oprócz informacji o Spider-Verse, wyciekły też wzmianki o Marvel's Spider-Man 3 oraz wcześniej ogłoszonej grze Marvel's Wolverine.

Szczegóły na temat Marvel's Spider-Man 3

W wyniku ataku hakerskiego na studio Insomniac Games do sieci wyciekły poufne dokumenty. Wśród nich znalazły się informacje na temat trzeciej części gry Marvel's Spider-Man. Projekt ten oznaczony jest jako "SM3", co może wskazywać właśnie na kontynuację przygód Pajączka w Nowym Jorku.

Niewiele wiemy na ten moment o fabule Marvel's Spider-Man 3. Można się jednak spodziewać, że gra zaoferuje dalszy ciąg wydarzeń z poprzednich odsłon i skupi się na walce Spider-Mana z nowymi wrogami. Być może pojawią się kolejni znani przeciwnicy z komiksów, na przykład Venom, Carnage lub Green Goblin.

Data premiery i platformy

Niestety, żadne konkretne informacje na temat daty premiery Marvel's Spider-Man 3 nie wyciekły. Można przypuszczać, że gra zadebiutuje najwcześniej za 2-3 lata, biorąc pod uwagę terminy poprzednich odsłon. Stanie się to zapewne na wyłączność konsoli PlayStation 5.

Szczegóły projektu Spider-Verse

Oprócz wzmianki o Marvel's Spider-Man 3, w wycieku pojawiły się też informacje o tajemniczym projekcie zatytułowanym Spider-Verse. To spore zaskoczenie, gdyż dotąd nic nie było wiadomo o pracach studia Insomniac nad grą o takim tytule.

Na razie nie ma pewności, czym dokładnie miałby być Spider-Verse. Jednak fani spekulują, że mogłaby to być gra z uniwersum Spider-Mana z trybem multiplayer. Być może gracze mogliby wcielić się w różne wersje postaci Pajączka znane z komiksów i filmów.

Potwierdzenie trybu multiplayer?

Przypuszczenia na temat trybu multiplayer w grze Spider-Verse mają pewne podstawy. Wcześniej pojawiały się plotki, jakoby Insomniac Games pracowało nad nieujawnionym jeszcze tytułem z takim trybem. Spider-Verse wydaje się idealnie pasować do tych informacji.

Czytaj więcej: Cicha Premiera Star Wars: Skeleton Crew - Jakie mamy szanse?

Wiarygodność przecieku o Spider-Verse

Na ten moment ciężko stwierdzić, na ile przeciek dotyczący gry Spider-Verse jest autentyczny. Może to być zarówno prawdziwy ślad prac studia, jak i zmyślona informacja.

Z jednej strony, oczywiste wydaje się, że Insomniac zechce rozwinąć uniwersum Marvel's Spider-Man o kolejne gry. Spider-Verse mogłoby temu posłużyć. Z drugiej jednak - projekt ten nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony.

Oficjalne zapowiedzi

Jedyną grą Insomniac Games z uniwersum Spider-Mana, która została zapowiedziana, jest Marvel's Wolverine. Nie podano jednak zbyt wielu szczegółów na jej temat, poza tym, że będzie mieć klimat M.

Być może Marvel's Wolverine to właśnie owa domniemana gra z trybem multiplayer od Insomniac. Jednak równie dobrze może to być osobny projekt - obie gry mogłyby bez problemu powstawać równolegle w studiu.

Podsumowanie

Wyciek dokumentów: Spider-Verse nową grą od Insomniac Games?

W moim artykule omówiłem kilka ciekawych informacji, które wyciekły ze studia Insomniac Games po ataku hakerskim. Dowiedzieliśmy się nieco o planowanej grze Marvel's Spider-Man 3, choć wciąż brakuje konkretów na jej temat. Najciekawszą nowością wydaje się tajemniczy projekt Spider-Verse - być może będzie to produkcja z trybem multiplayer osadzona w uniwersum Pajączka.

Próbowałem też ocenić wiarygodność tych przecieków. Choć brzmią intrygująco, na razie ciężko stwierdzić, czy faktycznie coś jest na rzeczy. Być może Spider-Verse to tylko pomysł z początkowego etapu prac, który nigdy nie zostanie zrealizowany. Wypada nam poczekać na oficjalne informacje ze strony Insomniac.

W artykule wspomniałem też o ogłoszonej już grze Marvel's Wolverine. Być może to właśnie ona okaże się ową produkcją multiplayer. Jednak Marvel's Wolverine i Spider-Verse mogą być też osobnymi projektami powstającymi równolegle.

Mam nadzieję, że udało mi się zaciekawić Was tymi rewelacjami na temat planów studia Insomniac Games. Przyszłość gier z uniwersum Spider-Mana zapowiada się intrygująco, choć wciąż owiana jest tajemnicą. Wypada uzbroić się w cierpliwość i czekać na dalsze wieści.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
  2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
  5. Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.