News

Zachwycający plakat fanów Supermana: Legacy - hołd dla legendy komiksu

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska02.12.20234 min.
Zachwycający plakat fanów Supermana: Legacy - hołd dla legendy komiksu

Fanowski plakat niezależnego artysty Nuno Sarnadasa przedstawiający Supermana z filmu Superman: Legacy wzbudza zachwyt i oddaje hołd legendarnemu pierwszemu komiksowi o tym superbohaterze z 1938 roku.

Kluczowe wnioski:

 • Na plakacie Superman trzyma globus Daily Planet, co nawiązuje do pierwszego komiksu z samochodem.
 • Przedstawiony jest jak mitologiczny Atlas, który dźwiga na barkach cały świat.
 • W obsadzie filmu Jamesa Gunna znaleźli się m.in. David Corenswet, Rachel Brosnahan i Nathan Fillion.
 • Premiera Superman: Legacy planowana jest na 11 lipca 2025 roku.
 • Plakat budzi zachwyt i oddaje hołd legendzie komiksu o Supermanie.

Fanowski plakat Supermana

Niezależny artysta Nuno Sarnadas stworzył fanowski plakat przedstawiający Supermana z nadchodzącego filmu „Superman: Legacy”. Na plakacie widać tytułowego bohatera trzymającego nad głową charakterystyczny globus gazety Daily Planet. Jest to nawiązanie do pierwszego komiksu o Supermanie z 1938 roku, w którym superbohater dzierżył samochód.

Sarnadas sportretował Supermana jak mitologicznego Atlasa podtrzymującego na barkach cały świat. Ten fanowski plakat budzi zachwyt i oddaje hołd legendzie komiksu, pokazując w nowoczesny sposób motywy, które były obecne w pierwszej historii o Supermanie.

Nawiązania do oryginału

Trzymany przez Supermana globus Daily Planet to wyraźne nawiązanie do pierwszego komiksu z this popularnym superbohaterem z 1938 roku. Wówczas Superman dzierżył samochód zamiast charakterystycznego globe. Poza tym sama postać przedstawiona jest w podobny sposób jak na okładce debiutanckiego komiksu.

Przedstawienie Supermana jak Atlasa, który dźwiga na barkach cały świat, oddaje istotę tej postaci. Od zawsze bowiem ratował on ludzkość i całą planetę przed zagrożeniami, więc porównanie do mitologicznego olbrzyma jest niezwykle trafne.

Obsada filmu Jamesa Gunna

W obsadzie filmu „Superman: Legacy” znaleźli się znani aktorzy. W tytułowej roli wystąpi David Corenswet, który wcielał się już w postać Supermana w serialu „The Politician”. Corenswet intensywnie przygotowuje się do roli, trenując przed wejściem na plan zdjęciowy.

Oprócz niego w filmie zagrają Rachel Brosnahan, Isabela Merced, Edi Gathegi, Nathan Fillion i Anthony Carrigan. Reżyserem produkcji jest James Gunn, twórca filmów „Strażnicy Galaktyki” i „Legion samobójców”, który obecnie kieruje pod marką DC Studios pracami nad całym uniwersum komiksowych bohaterów DC.

Ekscytujące oczekiwanie na premierę

„Superman: Legacy” to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji superbohaterskich najbliższych lat. Fani nie mogą się doczekać, by 11 lipca 2025 roku zobaczyć film na dużym ekranie. Do tego czasu tworzą własne grafiki i plakaty, by wyobrazić sobie, jak dokładnie będzie wyglądał nowy Superman.

Fanowski plakat Nuno Sarnadasa budzi podziw i zachwyt, oddając hołd pierwszemu komiksowi o Supermanie.

Postacie potwierdzone w DCU

Oprócz samego Supermana, James Gunn i DC Studios potwierdzili już występ kilku innych znanych postaci, które pojawią się w rozwijanym filmowo uniwersum DC (DCU). Jedną z nich jest Weasel, dziwaczna i nieco przerażająca istota, którą widzieliśmy już w filmie „Legion Samobójców: The Suicide Squad” w reżyserii Gunna.

Weasel pojawi się także w serialu animowanym „Creature Commandos”. Nie będzie on jednak taki sam jak w komiksach - Gunn zdecydował się na modyfikację jego umiejętności na potrzeby ekranu.

Postać Aktor
Superman David Corenswet
Lois Lane Rachel Brosnahan
Weasel Sean Gunn

Data premiery Superman: Legacy

Zachwycający plakat fanów Supermana: Legacy - hołd dla legendy komiksu

Fani z niecierpliwością wyglądają premiery filmu „Superman: Legacy”, która zaplanowana jest na 11 lipca 2025 roku. Wcześniej, bo już w 2023 roku, do kin trafi film „Shazam! Gniew bogów”, będący drugą odsłoną przygód podopiecznego czarodzieja Shazama.

Kolejne lata przyniosą zaś ekranowe debiuty takich postaci jak The Flash, Blue Beetle, czy Supergirl. James Gunn systematycznie ujawnia swoje plany i potwierdza nazwiska aktorów zaangażowanych w budowanie uniwersum DC. Fani z zapartym tchem śledzą każdą nową informację.

 • „Superman: Legacy” – premiera 11 lipca 2025 roku
 • „The Flash” – premiera w 2025 roku
 • „Blue Beetle” – premiera w 2025 roku

Podane daty mogą ulec zmianie, ale na razie twórcy DCU konsekwentnie realizują przedstawiony harmonogram. Niezależnie od tego, kiedy dokładnie filmy trafią na ekrany kin, wszystko wskazuje, że fani superbohaterów DC mają powody do ekscytacji.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem fanowski plakat przedstawiający Supermana, który został stworzony przez artystę Nuno Sarnadasa. Przedstawia on tytułowego bohatera w sposób nawiązujący do legendarnego pierwszego komiksu z 1938 roku. Doceniłem kreatywność autora i trafność odniesień do oryginału.

Następnie skupiłem się na obsadzie aktorskiej filmu „Superman: Legacy” w reżyserii Jamesa Gunna. Wymieniłem najważniejszych odtwórców ról, omówiłem ich dotychczasowe zaangażowanie i przygotowania. Podkreśliłem, jak wielkie nadzieje wiążą fani z tą produkcją.

Kolejno wspomniałem o innych postaciach, które Gunn i studio DC Films potwierdzili już jako część budowanego uniwersum DC. Skupiłem się przede wszystkim na tajemniczym stworzeniu Weaselu oraz planowanych zmianach względem jego komiksowego pierwowzoru.

Na koniec zebrałem i przedstawiłem daty planowanych premier najważniejszych nadchodzących filmów o superbohaterach DC. Podsumowując, stworzyłem kompleksowy przegląd najświeższych informacji dotyczących ekranowej przyszłości uniwersum komiksowego giganta.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
 2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
 5. Najlepsze amerykańskie filmy i seriale, które musisz obejrzeć
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły