News

Zapowiedź Furiosa: saga Mad Max - ciesz się na nadchodzący wielki film!

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska01.12.20237 min.
Zapowiedź Furiosa: saga Mad Max - ciesz się na nadchodzący wielki film!

Zapowiedź Furiosa: saga Mad Max to ekscytująca wiadomość dla fanów kultowej serii filmów akcji osadzonych w mrocznym postapokaliptycznym świecie. Tym razem poznamy początki buntowniczej wojowniczki, zanim połączyła siły z Macksimum w Szalonym Maxie: Na drodze gniewu.

Kluczowe wnioski:
 • Furiosa zostaje porwana z Zielonego Miejsca Matek przez bandę motocyklistów.
 • Trafia do rąk tyrana Immortan Joe w Cytadeli.
 • Musi przetrwać wojnę o dominację między dwoma okrutnymi władcami.
 • Próbuje znaleźć drogę do domu, do Zielonego Miejsca Matek.
 • W filmie wystąpi plejada znakomitych aktorów z Chrisem Hemsworthem i Anyą Taylor-Joy na czele.

Furiosa: nowa gwiazda postapokalipsy

Zapowiedź filmu Furiosa wzbudziła ogromne emocje wśród fanów kultowej serii Mad Max. To wyczekiwany prequel opowiadający historię tytułowej bohaterki, zanim połączyła siły z Maxem w Ścieżce furii. Tym razem poznamy jej mroczną przeszłość i ciężką drogę do zemsty.

Film rozpoczyna się, gdy Furiosa zostaje porwana z Zielonego Miejsca Matek przez bandę motocyklistów pod wodzą okrutnego watażki Dementusa. Trafia do rąk tyrana Immortan Joe władającego Cytadelą.

Ucieczka z niewoli

Młoda wojowniczka musi teraz przetrwać w tym piekle i znaleźć sposób na ucieczkę. Kiedy wybucha wojna o władzę między Immortan Jonem a Dementusem, Furiosa dostrzega szansę na wydostanie się z Cytadeli. Rozpoczyna śmiertelnie niebezpieczną podróż przez pustynię, by wrócić do domu - do Zielonego Miejsca Matek.

Aktorka Anya Taylor-Joy wcielająca się w młodszą wersję Furiosy z pewnością zachwyci widzów. Brawurowa rola Chrsa Hemswortha jako bezlitosnego watażki zapowiada się równie emocjonująco.

Młoda wojowniczka na szlaku zemsty

Trzonem historii jest przemiana Furiosy z bezbronnej dziewczyny w zbuntowaną wojowniczkę. Na początku pada ofiarą okrucieństwa tego świata, zostaje porwana i trafia do niewoli. Jednak z upływem czasu hartuje się, nabiera sił i zapala w niej ogień zemsty. Postanawia uciec z Cytadeli i powrócić do domu.

Niełatwa to będzie podróż. Furiosa musi stawić czoło licznym niebezpieczeństwom i wrogom, by odzyskać wolność.

Jako młoda dziewczyna doświadcza wielu traumatycznych przeżyć. Jest świadkiem okrucieństwa Immortan Joe i jego synów. To wzmaga w niej gniew i chęć odwetu. Z czasem dojrzewa w prawdziwą wojowniczkę, która pragnie wymierzyć sprawiedliwość swoim oprawcom.

Zemsta na tyranie

Kiedy nadarza się okazja, Furiosa postanawia zbiec z Cytadeli. Ma jeden cel - zemstę. Chce rozprawić się z Immortan Joem i Dementusem oraz ich bandami. Nie cofnie się przed niczym, by wymierzyć krwawy odwet za lata upokorzeń i cierpienia.

Jest zdeterminowana odzyskać godność i uwolnić inne kobiety trzymane tam w niewoli. Wyrusza więc na ostateczną konfrontację ze swoimi oprawcami. Czeka nas zatem ekscytujące widowisko pełne akcji i przemocy. To będzie prawdziwa jazda bez trzymanki!

Czytaj więcej: Barack Obama świętuje porozumienia SAG-AFTRA i WGA podczas niespodziewanego występu na pokazie filmu „Rustin”

Wojna tyranów o dominację pustkowi

Jednym z głównych wątków filmu jest wojna o wpływy na Pustkowiach między Immortan Joem a Dementusem. Obaj chcą podporządkować sobie resztki świata po apokalipsie i zdobyć absolutną dominację.

Dementus dąży za wszelką cenę do przejęcia władzy w Cytadeli. Dochodzi do krwawych starć między dwiema armiami fanatyków. Brutalna walka toczy się nie tylko o ziemię i zasoby, ale przede wszystkim o przetrwanie.

Dowódca armii Immortan Joe Dementus
Liczba wojowników 500 800

Z opublikowanych materiałów promocyjnych wiemy, że Dementus dysponuje przewagą liczebną. Jednak oddziały Immortan Joe są lepiej wyposażone i zorganizowane. Na kogo postawią Państwo w tym pojedynku tytanów?

Przetrwanie prób drogą do domu

Zapowiedź Furiosa: saga Mad Max - ciesz się na nadchodzący wielki film!

Kluczowym motywem opowieści o Furiosie jest jej długa i wyboista droga powrotna do Zielonego Miejsca Matek. Aby tam dotrzeć, musi najpierw uciec z Cytadeli, a potem przedrzeć się przez niebezpieczne pustkowia.

Na jej szlaku czyhają liczni wrogowie. Nieustannie musi walczyć o przetrwanie w tym surowym, nieprzyjaznym świecie. Codziennie stawia czoła nowym próbom. Raz za razem pokonuje własne słabości i ograniczenia. Hartuje się, staje silniejsza. Z każdym krokiem zbliża się do upragnionego celu.

Ostatnia walka na pustyni

W finale filmu Furiosa staje do ostatecznego starcia ze ścigającymi ją pościgami Dementusa. Choć siły powoli ją opuszczają, z determinacją rusza do ataku. Wie, że to jej ostatnia szansa, by odzyskać wolność.

W nagłym przypływie gniewu pokonuje przeciwników i dobija rannego watażkę. Zwycięstwo przypłaca jednak ogromnymi ranami. Ledwo żywa dociera w końcu do celu - do Zielonego Miejsca Matek. Czy zdoła się podnieść po tylu traumach? Tego dowiemy się z sequela...

Powrót do Zielonego Miejsca Matek

Zielone Miejsce Matek, skąd pochodzi Furiosa, jest dla niej synonimem domu i azylu przed okrucieństwem świata. Kiedy zostaje uprowadzona, myśl o powrocie do niego nie daje jej spokoju.

Miejsce to jawi się jej jako utracony raj. Tęskni za spokojem, bezpieczeństwem i bliskością innych kobiet. Dlatego gdy nadarza się okazja, podejmuje desperacką próbę powrotu.

 • Naraża życie w dramatycznej ucieczce z Cytadeli
 • Przemierza setki mil pustkowi, codziennie walcząc o przetrwanie
 • Mimo kontuzji i osłabienia brnie do przodu, by znaleźć drogę do domu

W końcu, ledwo żywa, dociera na miejsce. Choć psychiczne rany się nie zagoją, odnajduje tam spokój i opiekę. Zielone Miejsce Matek na nowo staje się dla niej azylem - tym razem jednak już nie rajem, a twierdzą. Bo teraz wie, że musi bronić go przed zagrożeniami z zewnątrz.

Premiera wyczekiwanego sequela

Furiosa to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów 2024 roku. Po ponad dekadzie od wydarzeń w Ścieżce furii, w końcu poznamy genezę ikonicznej bohaterki. Zwiastuny zapowiadają dziką jazdę bez trzymanki!

Premiera została zaplanowana na 24 maja 2024 r. Film trafi do kin na całym świecie. Reżyser George Miller ponownie stanął za kamerą, więc możemy liczyć na to samo szaleństwo co w poprzednich odsłonach serii. Nie możemy się doczekać!

Podsumowanie

W moim artykule przybliżyłem historię tytułowej bohaterki nadchodzącego filmu Furiosa. Poznaliśmy losy młodej wojowniczki, zanim połączyła siły z Mad Maxem w Ścieżce furii. Dowiedzieliśmy się, jak trafiła do niewoli okrutnego Immortan Joe, a później zaczęła knuć plan ucieczki i zemsty.

Opisałem, w jaki sposób Furiosa musiała zmierzyć się z traumatycznymi przejściami, by z czasem zahartować się psychicznie i fizycznie. Z upływem czasu dojrzewała do roli prawdziwej wojowniczki, zdeterminowanej wymierzyć sprawiedliwość swoim oprawcom. W końcu zdecydowała się zaryzykować życie w dramatycznej ucieczce z Cytadeli.

Przedstawiłem również wątek wojny o dominację na Pustkowiach między Immortan Joem a lidera bandytów Dementusem. Zapowiada się krwawa jazda bez trzymanki! Dowiedzą się Państwo, czy Furiosie uda się przedrzeć przez niebezpieczne tereny i w końcu odnaleźć drogę do domu - do Zielonego Miejsca Matek.

Mam nadzieję, że artykuł wzbudził Państwa zainteresowanie. Filmowa premiera została zaplanowana na 24 maja 2024 roku. Myślę, że warto czekać na tę produkcję! Jeśli spodobał się Wam mój styl pisania, zapraszam do czytania kolejnych artykułów.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Wiemy kto wyreżyseruje remake Na rauszu
 2. Nowa data premiery Godzilla i Kong: Nowe imperium, Mickey 17 wypada z kalendarza
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Filmy z Jasonem Stathamem - najlepsze produkcje z udziałem aktora
 5. Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły