News

Zapowiedź końcowych epizodów serialu The Crown - Jak zakończy się ta historia?

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska01.12.20238 min.
Zapowiedź końcowych epizodów serialu The Crown - Jak zakończy się ta historia?

Serial "The Crown" dobiega końca - 14 grudnia będą mieć premierę finałowe odcinki szóstego sezonu produkcji Netflixa.

Kluczowe wnioski:
  • W ostatnich odcinkach pojawią się nowi aktorzy grający księcia Williama, księcia Harry'ego i Kate Middleton.
  • Zobaczymy finałowe losy królowej Elżbiety II, księcia Karola, księżnej Camilli oraz innych członków rodziny królewskiej.
  • Pierwsza część szóstego sezonu zebrała fatalne recenzje - czy twórcom uda się godnie pożegnać z serialem?
  • Finałowa zapowiedź sugeruje skupienie na relacjach między Williamem i Harrym.
  • Ostatnie odcinki mają pokazać schyłek panowania królowej Elżbiety II.

Nowe postacie w finałowych odcinkach

W ostatnich odcinkach serialu „The Crown” pojawią się nowi aktorzy wcielający się w role księcia Williama, księcia Harry'ego i Kate Middleton. Będzie to jedna z najważniejszych zmian obsadowych w końcówce produkcji.

Księcia Williama zagra Ed McVey, natomiast jego młodszego brata Harry'ego wcieli się Luther Ford. Z kolei rolę Kate Middleton odtworzy Meg Bellamy. To całkiem nowe twarze, które zastąpią aktorów grających te postacie w poprzednich sezonach.

Widzowie z pewnością będą ciekawi, jak poradzą sobie nowi odtwórcy tak ważnych ról. Przed nimi niełatwe zadanie, zwłaszcza że końcówka „The Crown” budzi spore emocje i oczekiwania fanów.

Wcześniejsze zmiany obsady

Warto przypomnieć, że w ciągu 6 sezonów serialu doszło już do kilku roszad w obsadzie. Najbardziej znaczące miały miejsce między 2. i 3. oraz 4. i 5. sezonem, kiedy to wymieniono całą obsadę na starszych aktorów. Teraz podobna zmiana czeka Williama, Harry'ego i Kate.

Tego typu „odświeżanie” obsady jest koniecznością przy produkcjach obejmujących długi okres czasu. Dzięki temu aktorzy wiarygodnie odzwierciedlają faktyczny wiek portretowanych postaci w danym momencie akcji serialu.

Koniec panowania królowej Elżbiety II

Ostatnie odcinki „The Crown” mają skupiać się na schyłkowym okresie panowania królowej Elżbiety II. Akcja serialu dotrze mniej więcej do początku XXI wieku.

W tej części produkcji zobaczymy najprawdopodobniej wydarzenia z przełomu wieków, które mocno wpłynęły na monarchię brytyjską. Będzie to między innymi śmierć księżnej Diany, która wstrząsnęła opinią publiczną.

Ponadto twórcy mają pokazać coraz większe zaangażowanie księcia Karola w obowiązki monarchii, przy równoczesnym wycofywaniu się królowej Elżbiety II. Z pewnością nie zabraknie wątków dotyczących związku Karola z Camillą Parker Bowles.

Odejście Filipa

Istotnym wydarzeniem będzie również śmierć księcia Filipa, męża królowej Elżbiety II. Odejście ukochanej osoby na pewno mocno odbije się na samopoczuciu władczyni.

Można się spodziewać, że ten wątek zostanie mocno wyeksponowany, aby ukazać zmaganie się monarchini z osobistą tragedią przy równoczesnym wypełnianiu swoich obowiązków. Będzie to z pewnością jeden z kluczowych momentów całego serialu.

Czytaj więcej: Walton Goggins i Ella Purnell zadziwiają w nowym serialu opartym na grze Fallout

Relacje Williama i Harry'ego na zakończenie

Końcówka „The Crown” ma skupiać się również na relacjach między księciem Williamem i księciem Harrym. Ich więź od zawsze przyciągała uwagę opinii publicznej.

W ostatnich odcinkach zapewne zobaczymy, jakRolę księcia Harry’ego wcieli się Luther Ford. Z kolei rolę Kate Middleton odtworzy Meg Bellamy. To całkiem nowe twarze, które zastąpią aktorów grających te postacie w poprzednich sezonach.

Widzowie z pewnością będą ciekawi, jak poradzą sobie nowi odtwórcy tak ważnych ról. Przed nimi niełatwe zadanie, zwłaszcza że końcówka „The Crown” budzi spore emocje i oczekiwania fanów.

Wcześniejsze zmiany obsady

Warto przypomnieć, że w ciągu 6 sezonów serialu doszło już do kilku roszad w obsadzie. Najbardziej znaczące miały miejsce między 2. i 3. oraz 4. i 5. sezonem, kiedy to wymieniono całą obsadę na starszych aktorów. Teraz podobna zmiana czeka Williama, Harry'ego i Kate.

Tego typu „odświeżanie” obsady jest koniecznością przy produkcjach obejmujących długi okres czasu. Dzięki temu aktorzy wiarygodnie odzwierciedlają faktyczny wiek portretowanych postaci w danym momencie akcji serialu.

ich zmieniały się na przestrzeni lat oraz w jaki sposób na nie wpłynęły wydarzenia z życia rodziny królewskiej. Nie zabraknie zapewne nawiązań do kontrowersyjnej decyzji Harry'ego o wycofaniu się z pełnienia obowiązków senior royals.

Książę William jako następca tronu

Dodatkowo twórcy ukażą rosnącą rolę Williama jako bezpośredniego następcy tronu oraz jego przygotowania do przyszłej roli króla Wielkiej Brytanii. Z pewnością będzie to jeden z kluczowych wątków końcówki serialu.

Małżeństwo Karola i Camilli pod koniec serialu

Istotną kwestią, którą poruszyfinał „The Crown” jest małżeństwo księcia Karola z Camillą Parker Bowles. Ich związek od samego początku wzbudzał ogromne kontrowersje i niechęć części Brytyjczyków.

2021 17%
2022 31%

Jak pokazują badania opinii publicznej, nieufność wobec księżnej Camilli stopniowo maleje. Jednak wciąż stosunkowo niewiele osób aprobuje jej małżeństwo z następcą tronu i postrzega ją jako przyszłą królową.

Dlatego twórcy „The Crown” najprawdopodobniej postarają się pokazać, w jaki sposób para książęca próbowała zaskarbić sobie szacunek poddanych. Być może zobaczymy symboliczne momenty świadczące o ich uznawaniu przez Brytyjczyków.

Opinie widzów i krytyków o końcówce

Zapowiedzi twórców wskazują, że ostatnie odcinki „The Crown” mają szansę podnieść poziom serialu po niezbyt udanej pierwszej części 6. sezonu. Jednak czy faktycznie tak będzie? Ostateczną opinię wydają widzowie i recenzenci.

Po premierze drugiej partii finałowych epizodów z pewnością pojawi się wiele recenzji i omówień. Z ich lektury będzie można wywnioskować, czy produkcja zdołała zakończyć się w dobrym stylu, godnie podsumowując losy głównych bohaterów.

Głosy widzów

Niezwykle cenne będą również głosy samych widzów dzielących się opiniami na forum internetowym lub w mediach społecznościowych. To pozwoli sprawdzić, jak odbiorcy oceniają finał jednego z najpopularniejszych seriali Netflixa ostatnich lat.

Być może podobnie jak w przypadku innych głośnych produkcji, zakończenie „The Crown” wywoła silne reakcje i dyskusje wśród fanów. W końcu to już koniec pewnej ery dla miłośników tego serialu.

Czy twórcom uda się godnie pożegnać z serialem

Ostatnie sceny serialu z pewnością będą podsumowaniem całej opowieści o losach brytyjskiej rodziny królewskiej. Czy uda się twórcom w satysfakcjonujący sposób zamknąć ten rozdział?

Zważywszy na bogactwo wątków i postaci, nie będzie to łatwe zadanie. Jednak można mieć nadzieję, że scenarzyści sprostają wyzwaniu i znajdą odpowiedni sposób, aby pożegnać widzów z „The Crown”.

Bez względu na ostateczny odbiór, serial na zawsze pozostanie jedną z najważniejszych i najchętniej oglądanych produkcji Netflixa ostatnich lat. To bez wątpienia koniec pewnej epoki dla platofrmy streamingowej.

Podsumowanie

W moim artykule przyjrzałem się zapowiedziom finałowych odcinków serialu „The Crown”. To niezwykle popularna produkcja Netflixa opowiadająca o losach brytyjskiej rodziny królewskiej, która właśnie dobiega końca.

Omówiłem najważniejsze wątki, które prawdopodobnie pojawią się w ostatnich epizodach. Skupiłem się między innymi na nowych aktorach grających kluczowe role, relacjach Williama i Harry'ego, małżeństwie Karola i Camilli oraz końcu panowania Elżbiety II.

Analizowałem również opinie krytyków i widzów na temat pierwszych odcinków 6. sezonu. Zastanawiałem się, czy twórcom uda się zakończyć tę historię w satysfakcjonujący sposób. Finał „The Crown” z pewnością przejdzie do historii i będzie szeroko komentowany.

Zachęcam do lektury całości materiału, w którym szerzej omawiam wszystkie wspomniane zagadnienia. To z pewnością bardzo ciekawy moment dla fanów tego wyjątkowego serialu, który właśnie dobiega końca po 6 sezonach. Czy twórcom udało się godnie pożegnać widzów i podsumować tę historię?

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
  2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
  5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły