News

Zaskakujące nowości dotyczące postępu prac nad filmem Avatar 3 od Jamesa Camerona

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska15.12.20235 min.
Zaskakujące nowości dotyczące postępu prac nad filmem Avatar 3 od Jamesa Camerona

James Cameron, reżyser kultowego już Avatara, podczas ostatniej konferencji prasowej ujawnił zaskakujące informacje na temat postępu prac nad trzecią odsłoną filmu. Dowiadujemy się, że sequel jest obecnie w intensywnej dwuletniej postprodukcji i zgodnie z obietnicą twórcy, premiera nastąpi podczas świąt Bożego Narodzenia 2025 roku.

Kluczowe wnioski:
  • Avatar 3 ma trafić do kin dokładnie 19 grudnia 2025 roku, Cameron potwierdza, że termin nie ulegnie zmianie.
  • Film jest obecnie na etapie dwuletniej postprodukcji, trwają intensywne prace nad efektami i montażem.
  • Kolejne części - Avatar 4 i 5 - mają mieć premiery odpowiednio w 2029 i 2031 roku.
  • James Cameron zapowiedział, że do końca kariery będzie kręcił filmy tylko w Nowej Zelandii.
  • Budżet Avatara 3 ma wynieść ponad 250 milionów dolarów.

James Cameron zdradza postęp prac nad Avatarem 3Avatarem 3

Podczas ostatniej konferencji prasowej James Cameron ujawnił kilka interesujących informacji na temat trzeciej części Avatara. Jak zdradził reżyser, prace nad sequelem są obecnie w intensywnym dwuletnim etapie postprodukcji. Trwają zaawansowane prace nad efektami specjalnymi i montażem, aby film był gotowy na zaplanowaną premierę.

Twórca potwierdził, że mimo kilkukrotnego przesuwania daty premiery w przeszłości, tym razem Avatar 3 zadebiutuje w kinach dokładnie 19 grudnia 2025 roku, czyli w święta Bożego Narodzenia. Jest to o rok później niż pierwotnie zakładano, ale Cameron zapewnił, że obecny termin jest ostateczny i nie zmieni się.

Dlaczego data premiery była przesuwana?

Przypomnijmy, że początkowo trzecia część Avatara miała trafić na ekrany kin już w grudniu 2024 roku. Jednak ze względu na ogromną skalę i złożoność produkcji, reżyser poprosił wytwórnię o dodatkowy rok na ukończenie efektów specjalnych i montażu.

Kręcenie tak ambitnych filmów jak Avatar, wymaga nie tylko sporego budżetu, ale przede wszystkim bardzo dużo czasu. Dlatego premiera została ostatecznie przesunięta na grudzień 2025 roku. Jak zapewnił Cameron, ten termin jest już ostateczny.

Avatar 3 z budżetem ponad 250 milionów dolarów z budżetem ponad 250 milionów dolarów

Kolejną ciekawą informacją, którą zdradził Cameron jest budżet filmu. Okazuje się, że na produkcję trzeciej części Avatara wydano aż 250 milionów dolarów. To zdecydowanie więcej niż na pierwszy film z 2009 roku.

Te pieniądze poszły jednak na sfinansowanie nie tylko zdjęć w Nowej Zelandii. Ogromna część budżetu została przeznaczona na ponad dwuletnią postprodukcję, podczas której powstają spektakularne efekty specjalne i wizualne, do których Cameron przyzwyczaił widzów.

Nie ukrywam, że jestem mocno zestresowany tym projektem i czuję presję, aby dorównać sukcesowi poprzednich części - powiedział Cameron.

Czytaj więcej: Odkryj niepokojąco fascynujący pomysł Sony na najnowszy film komiksowy!

James Cameron będzie kręcił filmy tylko w Nowej Zelandii

Jedną z ciekawszych informacji, które padły podczas konferencji była deklaracja Jamesa Camerona dotycząca miejsca kręcenia przyszłych filmów.

Reżyser podkreślił, że Nowa Zelandia to dla niego idealne miejsce do tworzenia tak epickich produkcji jak Avatar. Ujawnił, że do końca swojej kariery zamierza kręcić swoje filmy tylko w tym właśnie kraju.

Kwota budżetu na film Avatar 3 ponad 250 milionów dolarów
Planowana data premiery 19 grudnia 2025 r.
Miejsce kręcenia filmu Nowa Zelandia

Avatar 3 znowu pobije rekordy popularności?

Zaskakujące nowości dotyczące postępu prac nad filmem Avatar 3 od Jamesa Camerona

Avatar 3 będzie musiał stanąć w szranki z poprzednikami, które osiągnęły niewyobrażalny sukces kasowy i popularność. Fani z niecierpliwością czekają na kontynuację historii i nowe wizualne widowisko od Jamesa Camerona.

Czy trzecia część Avatara ponownie pobije rekordy oglądalności w kinach, tak jak miało to miejsce przy poprzednich filmach z tej serii? O tym przekonamy się za nieco ponad 2 lata.

Tymczasem reżyser zapewnia, że trwają intensywne prace, aby sequel był gotowy na czas i sprostał ogromnym oczekiwaniom fanów. Myślę, że możemy spodziewać się kolejnej kinowej uczty na miarę poprzednich filmów z tej serii.

Podsumowanie

James Cameron na najnowszej konferencji prasowej podzielił się kilkoma ciekawymi informacjami na temat trzeciej części Avatara. Dowiadujemy się, że trwają intensywne dwuletnie prace postprodukcyjne nad sequelem. Mimo kilkukrotnego przesuwania daty premiery w przeszłości, tym razem Avatar 3 zadebiutuje w kinach 19 grudnia 2025 roku, zgodnie z najnowszą obietnicą reżysera.

Okazuje się również, że na produkcję trzeciego Avatara wydano aż 250 milionów dolarów. To znacznie więcej niż na pierwszą część w 2009 roku. Te pieniądze zostały przeznaczone między innymi na ponad dwuletnią postprodukcję. W jej trakcie powstają spektakularne efekty wizualne, do których Cameron przyzwyczaił widzów.

Co więcej, reżyser ogłosił, że do końca swojej kariery będzie kręcił filmy wyłącznie w Nowej Zelandii. Uznał ją za idealne miejsce do realizacji tak monumentalnych dzieł jak Avatar.

Przekonamy się już za nieco ponad 2 lata, czy Avatar 3 sprosta ogromnym oczekiwaniom fanów i ponownie pobije rekordy popularności, tak jak miało to miejsce w przypadku poprzednich odsłon tej kultowej serii filmów sci-fi.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
  2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
  5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.