News

Zaskakujące wiadomości dotyczące losu programu The Grand Tour

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska02.12.20237 min.
Zaskakujące wiadomości dotyczące losu programu The Grand Tour

Zaskakujące wiadomości dotyczące losu popularnego programu motoryzacyjnego The Grand Tour z udziałem Jeremy'ego Clarksona, Jamesa Maya i Richarda Hammonda. Po 35 latach prowadzenia programów o motoryzacji w telewizji, Clarkson ogłosił, że nadchodzący, szósty sezon The Grand Tour będzie ostatnim.

Kluczowe wnioski:
 • Clarkson prowadził programy motoryzacyjne od 1989 roku, a decyzja o zakończeniu przygody z The Grand Tour zapadła po nakręceniu finałowego odcinka szóstego sezonu w Zimbabwe.
 • Ostatnie odcinki popularnego show mają pojawić się na ekranach w 2024 roku.
 • Stacja Prime Video rozważa kontynuację formatu z nowymi prowadzącymi, ale na razie nie podjęła ostatecznej decyzji.
 • Podobny los spotkał niedawno brytyjski program Top Gear, który również został zdjęty z anteny po latach emisji.
 • Clarkson skupi się teraz na prowadzeniu swojego hitowego show Farma Clarksona, które doczeka się kolejnego sezonu.

Koniec emisji po 35 latach na ekranie

Informacja o zakończeniu emisji popularnego programu motoryzacyjnego The Grand Tour z pewnością zaskoczyła wielu fanów. Jak podał prowadzący show Jeremy Clarkson, decyzja o zamknięciu tego rozdziału została podjęta po niedawnym nakręceniu finałowego odcinka szóstego sezonu w Zimbabwe.

Clarkson prowadził programy poświęcone motoryzacji od 1989 roku, a więc przez ponad 34 lata był jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy tego gatunku. Nic więc dziwnego, że dla wielu miłośników samochodów i show o motoryzacji jest to koniec pewnej ery.

Sam Clarkson stwierdził, że "to koniec" i po wydaniu odcinków The Grand Tour zaplanowanych na 2024 rok, definitywnie żegna się z ocenianiem samochodów w telewizji. To smutna informacja dla fanów charyzmatycznej trójki prowadzących.

Dalsze losy prowadzących

Oprócz Clarksona, który będzie skupiał się na prowadzeniu swojego hitowego programu Farma Clarksona, nie wiadomo jeszcze, jakie plany na przyszłość mają pozostali prowadzący - James May i Richard Hammond.

Być może również oni zdecydują się na realizację autorskich projektów i odejdą z telewizji motoryzacyjnej. W każdym razie na pewno będzie im brakowało fanom The Grand Tour.

Zakończenie przygody prowadzącej trójki

Z pewnością dla wielu widzów, którzy od lat śledzili motoryzacyjne przygody charyzmatycznej trójki, decyzja o zakończeniu The Grand Tour to smutna wiadomość. Komiczne potyczki Clarksona, Maya i Hammonda oraz ich testy najnowszych, ekskluzywnych samochodów na całym świecie przyciągały przed ekrany rzesze fanów.

Trzeba jednak pamiętać, że panowie są już w słusznym wieku i być może chcą zwolnić tempo pracy i skupić się na innych projektach. Clarkson wspominał już o planach dalszego rozwijania swojego hitowego show Farmy Clarksona.

Fani będą musieli po prostu pogodzić się z tym, że wspólna przygoda trójki dobiegła końca. Na szczęście mają jeszcze szansę zobaczyć ich razem w odcinkach The Grand Tour w 2024 roku.

Czytaj więcej: Chris Evans wraca jako Kapitan Ameryka w Avengers 6? Oto jego odpowiedź na plotki

Brak kontynuacji pomimo rozważań

Co ciekawe, stacja Prime Video, która emituje The Grand Tour, rozważała kontynuację programu z nową obsadą prowadzących. Jednak jak na razie żadnych ostatecznych decyzji nie podjęto.

The Grand Tour 2016-2024
Top Gear 1977-2022

Być może trudno będzie widzom zaakceptować kontynuację kultowego już formatu bez rozpoznawalnej i lubianej trójki prowadzących. Podobnie zresztą stało się z programem Top Gear stacji BBC, który również został zdjęty z anteny po 45 latach emisji.

Wszystko wskazuje więc na to, że popularne programy motoryzacyjne z udziałem charyzmatycznych gospodarzy po prostu przestają się już pojawiać na ekranach.

Możliwość pojawienia się nowych twarzy

Zaskakujące wiadomości dotyczące losu programu The Grand Tour

Jak już wspomniano, stacja Prime Video bierze pod uwagę pomysł znalezienia nowych prowadzących, którzy mogliby kontynuować format The Grand Tour. Jest to o tyle trudne, że Clarkson, Hammond i May na trwale zapisali się w historii tego gatunku programów i zdobyli rzesze fanów na całym świecie.

Zastąpienie tak kultowej obsady będzie nie lada wyzwaniem. Widzowie przyzwyczaili się do specyficznego stylu i humoru trójki gospodarzy, i być może ciężko będzie im zaakceptować nowe twarze próbujące kontynuować dzieło poprzedników.

To koniec. Oceniałem samochody w telewizji od 1989 roku. To już 34 lata. Po przyszłym roku już tego nie będę robić.

Te słowa Clarksona dobitnie pokazują, jak mocno zżył się przez lata z programem Top Gear, a później The Grand Tour. Czy ktoś będzie w stanie go zastąpić i sprostać oczekiwaniom widzów? Wielu fanów z pewnością w to wątpi.

Finałowy odcinek nakręcony w Zimbabwe

Jak ujawnił Clarkson, decyzja o zakończeniu przygody z programem The Grand Tour została podjęta po nakręceniu finałowych odcinków szóstego, ostatniego sezonu w Zimbabwe.

Dla prowadzących i ekipy programu była to zapewne sentymentalna podróż, podczas której zdawali sobie sprawę, że po raz ostatni w takim składzie kręcą materiał do kultowego show o motoryzacji.

Niewątpliwie widzowie z niecierpliwością wyczekują tych ostatnich odcinków, aby po raz ostatni zobaczyć ulubioną trójkę w akcji i pożegnać program, który przez lata dostarczał rozrywki fanom samochodów.

Miejsca kręcenia poprzednich sezonów

 • Sezon 1 - Kalifornia, Londyn, Namibia
 • Sezon 2 - Szwecja, Włochy, Niderlandy

Z pewnością Zimbabwe zapisze się jako symboliczne miejsce, w którym zakończyła się pewna era w historii programów motoryzacyjnych.

Premiera ostatnich odcinków w 2024 roku

Jak podaje Jeremy Clarkson, ostatnie odcinki programu The Grand Tour z jego udziałem oraz współprowadzących Jamesa Maya i Richarda Hammonda, mają trafić do widzów Prime Video na początku 2024 roku.

Będzie to z pewnością wyjątkowe pożegnanie dla wszystkich fanów, którzy od lat śledzili przygody trójki prezenterów z samochodami i podziwiali ich niezwykłą chemie oraz poczucie humoru.

Odcinki zapowiadają się więc bardzo sentymentalnie i na pewno popłynie przy nich niejedna łza. To z pewnością koniec pewnej ery w historii programów motoryzacyjnych.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem bardzo smutną informację dla fanów motoryzacji - popularny program The Grand Tour z udziałem Jeremy'ego Clarksona, Jamesa Maya i Richarda Hammonda zostanie zdjęty z anteny po zakończeniu emisji szóstego sezonu w 2024 roku. To dla mnie koniec pewnej ery, ponieważ oglądałem show od samego początku i polubiłem prowadzącą trójkę za ich poczucie humoru i chemie między nimi.

Przedstawiłem kulisy decyzji o zamknięciu programu - padła ona po nakręceniu finałowych odcinków szóstego sezonu w Zimbabwe. Clarkson prowadzi programy motoryzacyjne od 1989 roku, więc to dla niego na pewno bardzo emocjonalny moment. Wspomniał też, że skupi się teraz na rozwijaniu swojego hitu Farma Clarksona.

Omówiłem też fakt, że stacja Prime Video rozważała początkowo kontynuację show z nowymi prowadzącymi, ale ostatecznie z tego zrezygnowano. Porównałem to do podobnej sytuacji z programem Top Gear stacji BBC. Myślę jednak, że dla widzów ciężko będzie zaakceptować nowe twarze zastępujące kultową już trójkę.

Mam nadzieję, że fani The Grand Tour chociaż będą mogli raz jeszcze pożegnać uwielbianych prowadzących w premierowych odcinkach szóstego sezonu na początku 2024 roku. To na pewno będą wyjątkowe chwile pełne wspomnień i wzruszeń.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
 2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
 5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.