News

Zaskakujący triumf Beyoncé na amerykańskim box office: Skazana na pożarcie

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska03.12.20235 min.
Zaskakujący triumf Beyoncé na amerykańskim box office: Skazana na pożarcie

Film Renaissance: A Film by Beyoncé zaskoczył analityków, osiągając znacznie lepsze wyniki, niż prognozowano. Mimo trudnego okresu dla kin, produkcja odnotowała świetny start i pokonała konkurencję. Choć nie dorównała kasowemu sukcesowi filmu Taylor Swift, to i tak jest jedną z najlepiej otwierających się produkcji pierwszego weekendu grudnia w historii.

Kluczowe wnioski:
  • Film Beyoncé zanotował znacznie lepsze wpływy niż oczekiwano mimo niesprzyjającego terminu premiery.
  • Produkcja okazała się hitem, pokonując inne nowości i zajmując 1. miejsce w box office.
  • Choć nie dorównała kasowemu sukcesowi filmu Taylor Swift, to i tak jest jednym z najlepszych grudniowych otwarć w historii.
  • Przyszłość filmu stoi jednak pod znakiem zapytania, gdyż widownia szybko straciła zainteresowanie.
  • Pozostaje niepewność, czy sieć kin AMC będzie w stanie przyciągnąć widzów w kolejnych tygodniach.

Film Beyoncé zaskoczył analityków lepszymi niż oczekiwano wynikami

Początek grudnia nie jest łatwym okresem dla kin. Mimo to, decyzja sieci AMC o wprowadzeniu w tym terminie do dystrybucji koncertowego filmu "Renaissance: A Film by Beyoncé" okazała się strzałem w dziesiątkę. Analitycy spodziewali się kiepskich wyników, lecz produkcja z miejsca pokonała konkurencję i osiągnęła świetny jak na ten czas roku rezultat.

Szacuje się, że film zarobił około 21-22 miliony dolarów na starcie. Co prawda, daleko mu do rekordowych 92 milionów zebranych przez koncert Taylor Swift, jednak i tak jest to jedno z najlepszych otwarć w historii pierwszego weekendu grudnia. Do rekordu z 2003 roku, gdy "Ostatni samuraj" z Tomem Cruise'em zgarnął 24 miliony, zabrakło niewiele.

Wpływy gwałtownie spadły po pierwszych dniach

Niestety, po obiecującym początku zainteresowanie filmem Beyoncé gwałtownie zmalało. Duże tłumy pojawiły się tylko w czwartek i piątek, zaś w kolejnych dniach frekwencja wyraźnie spadła. Taki scenariusz stawia pod znakiem zapytania dalszą przyszłość produkcji i zdolność sieci AMC do przyciągnięcia widzów w następnych tygodniach.

Inne obcojęzyczne filmy również cieszyły się powodzeniem

Film Beyoncé nie był jedyną zagraniczną produkcją, która odnotowała udany start. Japoński film katastroficzny "Godzilla Minus One" zainkasował z kolei 11 milionów dolarów na otwarcie, co jest najlepszym w tym roku wynikiem filmu nieanglojęzycznego.

Ponadto, indyjski film "Animal" pomimo ograniczonej dystrybucji zdołał zebrać 6 milionów dolarów. Tym samym dołączył do grona bollywoodzkich hitów, które w 2023 roku okazały się kasowymi sukcesami.

Chrześcijańska widownia nie doceniła filmu "The Shift"

Trzecią dużą nowością minionego weekendu był film science fiction "The Shift" od twórców ubiegłorocznego hitu "Sound of Freedom". Niestety, tym razem produkcja nie trafiła w gusta konserwatywnej widowni. W rezultacie, mimo szerokiej dystrybucji zdołała zgromadzić jedynie 4,4 miliona dolarów.

Słabą ocenę B+ w CinemaScore należy wiązać z rozczarowaniem chrześcijańskich widzów treściami filmu. Wytwórnia stojąca za obydwoma obrazami liczyła na podobny sukces, jednak tym razem jej zabiegi marketingowe nie zdały egzaminu.

Powrót Johna Woo do USA zawiódł oczekiwania

Zaskakujący triumf Beyoncé na amerykańskim box office: Skazana na pożarcie

Ostatnią głośną premierą był nowy film akcji Johna Woo "Silent Night". Po 20 latach przerwy reżyser powrócił do kręcenia produkcji w Hollywood, jednak jego comeback okazał się rozczarowaniem. Film zebrał zaledwie 3 miliony dolarów, podczas gdy w 2003 roku jego poprzedni obraz "Zapłata" osiągnął wynik 13,5 miliona.

Nieudana premiera "Silent Night" pokazuje, że nazwisko reżysera przestało przyciągać tłumy do kin. Młodsze pokolenie widzów raczej nie kojarzy dziś Johna Woo, nawet jeśli w swoim czasie był jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców filmów akcji.

Generalnie zbliżający się tydzień również nie zapowiada się zbyt optymistycznie. Poza japońską animacją "Chłopiec i czapla" nie szykują się żadne mocne premiery, które mogłyby poruszyć kinowy rynek w USA.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem zaskakujący sukces jaki odniósł film koncertowy Beyoncé "Renaissance" mimo trudnego dla kin okresu. Analitycy nie spodziewali się dobrych wyników, tymczasem produkcja zebrała ponad 20 milionów dolarów, plasując się w czołówce otwarć grudniowego weekendu w historii. Niestety, zainteresowanie gwałtownie zmalało już po pierwszych dniach dystrybucji. W dalszej części pisałem również o innych zagranicznych filmach, które dobrze radziły sobie w minionym tygodniu. Japoński "Godzilla Minus One" okazał się najbardziej kasowym nieanglojęzycznym tytułem 2023 roku, a bollywoodzki "Animal" pomimo niewielu kin zebrał 6 milionów dolarów. Nie omieszkałem także wspomnieć o rozczarowującym powrocie Johna Woo do amerykańskiego kina. Jego nowy film "Silent Night" zawiódł oczekiwania, zbierając zaledwie 3 miliony dolarów. Pokazuje to, jak z biegiem lat zmalała atrakcyjność nazwiska tego niegdyś popularnego reżysera. Ogólnie rzecz biorąc, omówiłem najważniejsze wydarzenia i premiery minionego tygodnia w kinach w USA, analizując wyniki najgłośniejszych produkcji.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
  2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
  5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.