News

Zdjęcia zakończone! Diego Luna opuszcza rolę w sezonie 2 Andora

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska10.02.20246 min.
Zdjęcia zakończone! Diego Luna opuszcza rolę w sezonie 2 Andora

Po przerwie związanej ze strajkiem scenarzystów i aktorów, ekipa serialu Star Wars: Andor zakończyła właśnie zdjęcia do drugiego sezonu produkcji. W emocjonalnym poście na Instagramie pożegnał się z rolą Cassiana Andora sam Diego Luna, dziękując ekipie za wspólną pracę. Choć zdjęcia trwały zaledwie miesiąc, przed twórcami jeszcze długi okres postprodukcji. Fani Gwiezdnych Wojen na premierę kontynuacji będą musieli poczekać do 2024 roku.

Zakończono zdjęcia do 2. sezonu Andora

Po problemach związanych ze wstrzymaniem produkcji z powodu ubiegłorocznego strajku scenarzystów i aktorów, zdjęcia do drugiego sezonu Andora właśnie się zakończyły. O nakręceniu serialu poinformował Diego Luna za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zdjęcia wznowiono na początku stycznia i twórcom wystarczył miesiąc dodatkowej pracy, aby zakończyć produkcję drugiego sezonu serialu. Teraz nowe odcinki Andora czeka długi okres postprodukcji, który potrwa prawdopodobnie przez cały bieżący rok.

Diego Luna w emocjonalnym wpisie pożegnał się z rolą Cassiana Andora i podziękował ekipie za wspólną pracę:

Dzisiaj ostatni dzień zdjęć do Andora. Nie mógłbym być bardziej wdzięczny całej ekipie za to niesamowite przeżycie i lata ciężkiej pracy. Nad tą produkcją pracowało ponad 700 osób, więc nie sposób się pożegnać i podziękować każdemu z osobna, dlatego tu piszę. DZIĘKUJĘ za okazaną miłość i wspaniałe przeżycie. Do zobaczenia wkrótce.

Na drugi sezon Andora będziemy musieli poczekać do 2025 roku. Niedawno Disney zaprezentował listę serialowych nowości z Gwiezdnych wojen na najbliższe miesiące, nie uwzględniając na niej kontynuacji Andora. W 2024 roku fani uniwersum będą mogli obejrzeć trzeci sezon Gwiezdnych wojen: Parszywej zgrai, a także Skeleton Crew, The Acolyte i drugi sezon Gwiezdnych wojen: Opowieści Jedi.

Diego Luna żegna się z rolą Cassiana Andora

Diego Luna, odtwórca głównej roli Cassiana Andora, pożegnał się z tą postacią w emocjonalnym poście na Instagramie. Aktor podziękował całej ekipie serialu za wspólną pracę przy tej produkcji. Jak zaznaczył, nad serialem Andor pracowało łącznie ponad 700 osób.

Luna w ciepłych słowach podsumował swoje doświadczenie z graniem Andora, dziękując za okazaną miłość i wspaniałe przeżycie. Zdjęcia do serialu były dla aktora intensywnym okresem, który pochłonął wiele miesięcy ciężkiej pracy.

Fani docenili kreację Diego Luny w roli młodego rebelianta - jego gra spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem widzów. Aktor znakomicie wcielił się w postać Cassiana Andora, nadając jej charakterystyczny, buntowniczy rys.

Reakcje fanów

Wpis Diego Luny spotkał się z ciepłym przyjęciem fanów uniwersum Gwiezdnych Wojen. W komentarzach wyrazili oni swoją wdzięczność za stworzenie serialu i żal z powodu zakończenia tej przygody. Wielu z nich doceniło grę aktora i wyraziło nadzieję na jego powrót w innych produkcjach osadzonych w tym świecie.

Czytaj więcej: Doktor Who - krótki teaser przygód 15 Doktora. Kto powróci w nowej odsłonie?

Data premiery 2. sezonu serialu Star Wars

Mimo zakończenia zdjęć, na premierę drugiego sezonu serialu Star Wars - Andor przyjdzie nam jeszcze poczekać. Według ostatnich informacji, nowe odcinki pojawią się na platformie Disney+ dopiero w 2024 roku.

Fani mieli nadzieję na szybszą premierę, jednak twórcy potrzebują więcej czasu na etap postprodukcji. Proces ten obejmuje dodanie efektów specjalnych, montaż, udźwiękowienie i koloryzację materiału. Jest to żmudna i czasochłonna praca.

Dokładna data premiery 2. sezonu nie jest jeszcze znana. Biorąc jednak pod uwagę harmonogram innych seriali osadzonych w uniwersum, najbardziej prawdopodobny wydaje się termin jesienno-zimowy 2024 roku.

Zdjęcia do kontynuacji trwały zaledwie miesiąc

Zdjęcia zakończone! Diego Luna opuszcza rolę w sezonie 2 Andora

Okres zdjęciowy do kontynuacji Andora był stosunkowo krótki, trwając zaledwie miesiąc. Dla porównania, prace na planie pierwszego sezonu serialu pochłonęły około 7 miesięcy.

Zdjęcia do drugiego sezonu rozpoczęły się na początku stycznia 2023 roku. Ekipa pracowała intensywnie, aby nakręcić wszystkie sceny w zaledwie kilka tygodni. Taki napięty harmonogram był podyktowany opóźnieniami, z jakimi zmagała się produkcja.

Przyczyny krótkiego okresu zdjęciowego

Do skrócenia okresu zdjęciowego przyczyniły się:

Dzięki zdyscyplinowanej ekipie udało się zmieścić w bardzo napiętym harmonogramie i zakończyć okres zdjęciowy w zaledwie miesiąc. Pozwoli to na premierę serialu jeszcze w 2024 roku, choć na nowe odcinki i tak przyjdzie fanom poczekać dłużej niż początkowo zakładano.

Produkcja Andora przesunięta na 2024 rok

Pierwotnie 2. sezon Andora miał trafić na ekrany w 2023 roku, jednak termin ten nie został dotrzymany. Oficjalnie potwierdzono, że nowe odcinki serialu pojawią się dopiero w 2024 roku.

Opóźnienie było spowodowane kilkoma czynnikami:

 • Wspomnianym już strajkiem scenarzystów i aktorów w Hollywood.
 • Przerwą w zdjęciach związaną z pandemią COVID-19.
 • Koniecznością dogrania brakujących scen z 1. sezonu.
 • Dodatkowymi pracami nad efektami specjalnymi i postprodukcją.

Choć dla fanów to rozczarowująca informacja, twórcy serialu potrzebują więcej czasu, by zapewnić produkcji odpowiednią jakość i dopracowanie. Pierwszy sezon zebrał bardzo dobre recenzje, więc oczekiwania wobec kontynuacji są wysokie.

Przed nami długi okres postprodukcji serialu

Mimo zakończenia zdjęć na planie, twórcom Andora pozostał jeszcze kluczowy etap prac - postprodukcja. Jest to czasochłonny proces obejmujący:

 • Montaż i scalanie materiału filmowego.
 • Dodanie efektów specjalnych i wizualnych.
 • Koloryzację i korekcję barwną.
 • Udźwiękowienie i nagranie ścieżki dźwiękowej.
 • Mastering i przygotowanie serialu w wersji gotowej do emisji.

Zwłaszcza efekty specjalne w serialu osadzonym w realiach Gwiezdnych Wojen wymagają ogromu pracy. Należy stworzyć futurystyczne pojazdy, roboty, blasterów, a także obce planety i przestrzeń kosmiczną.

Dopiero po zakończeniu tego etapu i naniesieniu ostatnich poprawek, 2. sezon Andora będzie gotowy do emisji dla widzów na całym świecie.

Podsumowanie

Po miesiącu intensywnych zdjęć zakończono prace na planie drugiego sezonu serialu Star Wars: Andor. Główny aktor, Diego Luna, pożegnał się w emocjonalnym poście z rolą Cassiana Andora, dziękując ekipie za wspólną pracę. Fani Gwiezdnych Wojen będą musieli uzbroić się w cierpliwość - nowe odcinki pojawią się na platformie Disney+ dopiero w 2024 roku. Przed twórcami Andora jeszcze długi proces postprodukcji, obejmujący m.in. dodanie efektów specjalnych.

Mimo stosunkowo krótkiego, bo zaledwie miesięcznego okresu zdjęciowego, udało się zrealizować wszystkie sceny do kontynuacji. Teraz rozpoczyna się żmudny etap prac studyjnych nad serialem osadzonym w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Na finałowe efekty pracy ekipy przy Andorze przyjdzie fanom jeszcze zaczekać ponad rok.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
 2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
 5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły