News

Zwiastun nowej animacji dla dorosłych od twórców Big Mouth i Russian Doll: Drugi najlepszy szpital w Galaktyce

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska03.02.20245 min.
Zwiastun nowej animacji dla dorosłych od twórców Big Mouth i Russian Doll: Drugi najlepszy szpital w Galaktyce

Zwiastun nowej animacji dla dorosłych od twórców Big Mouth i Russian Doll zapowiada serial animowany Drugi najlepszy szpital w Galaktyce. Produkcja opowie historię kosmitek-chirurgów, najlepszych przyjaciółek, które zajmują się dziwnymi chorobami w kosmosie. W obsadzie znaleźli się m.in. Maya Rudolph, Natasha Lyonne, Keke Palmer oraz Kieran Culkin. Pierwszy sezon skupi się na niebezpiecznej i potencjalnie przełomowej sprawie, z jaką zmierzą się główne bohaterki.

Zwiastun nowej animacji dla dorosłych od twórców seriali Big Mouth i Russian Doll

Platforma Amazon Prime Video zaprezentowała zwiastun swojej nowej produkcji animowanej zatytułowanej „Drugi najlepszy szpital w Galaktyce”. Jest to komedia science fiction przeznaczona dla dorosłych widzów, za którą odpowiadają twórcy takich popularnych seriali jak „Big Mouth” i „Russian Doll” - Cirocco Dunlap, Maya Rudolph, Danielle Renfrew Behrens oraz Natasha Lyonne.

Zwiastun, który można już obejrzeć w internecie, zapowiada barwną i zwariowaną animację osadzoną w kosmicznych realiach, pełną dziwacznych postaci i absurdalnego humoru. Całość utrzymana jest w konwencji komedii science fiction z elementami czarnego humoru, satyry i gorzkiej ironii. Twórcy celują przede wszystkim w dorosłego widza, stąd serial klasyfikowany jest jako produkcja +18.

Data premiery na platformie Prime Video

Premiera „Drugiego najlepszego szpitala w Galaktyce” odbędzie się już 23 lutego bieżącego roku na platformie streamingowej Amazon Prime Video. Serial dostępny będzie w ramach standardowej subskrypcji Prime Video. Produkcja liczyć ma 8 odcinków w pierwszym sezonie.

W zwiastunie można zobaczyć minimalistyczną, ale pomysłową i sugestywną animację z zabawnymi motywami kosmicznymi. Animacja ma klimat zbliżony do innych popularnych seriali dla dorosłych jak choćby „Rick i Morty”, który zdobył rzesze fanów na całym świecie.

Gwiazdorska obsada serialu animowanego

W obsadzie głosowej nowego serialu animowanego znaleźli się znani aktorzy i komicy, m.in. Maya Rudolph, Natasha Lyonne, Keke Palmer, Stephanie Hsu, Sam Smith i Kieran Culkin. Do tej pokaźnej listy dołączyli także m.in. Tracee Ellis Ross, Bowen Yang, Abbi Jacobson czy też Macaulay Culkin.

Taka gwiazdorska obsada z pewnością przyciągnie przed ekrany wielu widzów, którzy kojarzą te nazwiska z innych popularnych produkcji. Będzie to zatem dodatkowa zachęta, by sięgnąć po nowy serial animowany od twórców takich hitów jak „Big Mouth” czy „Russian Doll”.

Kosmiczna fabuła o przyjaciółkach-chirurgach

Fabuła „Drugiego najlepszego szpitala w Galaktyce” skupia się na dwóch kosmitkach i najlepszych przyjaciółkach - doktor Sleech i doktor Klak. Są one chirurgami o międzygalaktycznej sławie, specjalizującymi się w dość nietypowych schorzeniach.

Lekarki zajmują się m.in. pasożytami żywiącymi się niepokojem, nielegalnymi pętlami czasu czy chorobami przenoszonymi drogą płciową w kosmosie. W pierwszym sezonie podejmują się ryzykownej i potencjalnie przełomowej sprawy, narażając własne życie. Zwiastun sugeruje, że nie obędzie się bez rozmaitych kosmicznych katastrof, niebezpiecznych sytuacji i zwariowanych perypetii bohaterek.

Niebezpieczna i potencjalnie przełomowa sprawa lekarek

Jak wspomniano, kosmiczne chirurżki Sleech i Klak podejmują się w pierwszym sezonie serialu ryzykownej misji. Wiąże się ona z ogromnym zagrożeniem, ale też możliwością dokonania przełomowego odkrycia. Szczegóły fabularne owianej są jeszcze tajemnicą, ale zwiastun sugeruje mroczny, tajemniczy klimat tej historii.

Być może lekarki natkną się na ślad jakiejś zaginionej cywilizacji i postanowią zbadać zagadkę? A może odkryją portal do innego wymiaru? Tego dowiemy się dopiero z premierowego odcinka. Na pewno jednak bohaterki zmierzą się z czymś niezwykle groźnym, na co wskazują sceny zwiastuna przedstawiające rozmaite kosmiczne katastrofy i niebezpieczeństwa.

Klimat serialu

Twórcy „Drugiego najlepszego szpitala w Galaktyce” postawili na konwencję czarnej komedii z elementami satyry i fantastyki naukowej. Serial ma dostarczać rozrywki przede wszystkim dorosłemu widzowi, stąd sporo w nim czarnego i absurdalnego humoru. Jednocześnie osadzenie akcji w realiach kosmosu i motyw kosmitów-chirurgów nadają produkcji charakter science fiction.

Można się spodziewać zwariowanych dialogów, niespotykanych dotąd gatunków kosmicznych, dziwacznych chorób i zabawnych sytuacji. Całość utrzymana będzie zapewne w konwencji zbliżonej do popularnych animacji dla dorosłych typu „Rick i Morty”, z mnóstwem czarnego humoru i elementów groteskowych.

Data premiery 23 lutego na Amazon Prime Video

Zwiastun nowej animacji dla dorosłych od twórców Big Mouth i Russian Doll: Drugi najlepszy szpital w Galaktyce

Jak już wcześniej wspomniano, serial animowany „Drugi najlepszy szpital w Galaktyce” zadebiutuje na platformie Amazon Prime Video już 23 lutego 2023 roku. Będzie on dostępny w ramach standardowej subskrypcji Prime Video. Pierwszy sezon ma liczyć 8 odcinków.

Data premiery 23 lutego 2023
Liczba odcinków (sezon 1) 8
Gatunek Komedia science fiction

Serial z pewnością zainteresuje wszystkich fanów animacji dla dorosłych, zwłaszcza tych lubiących mroczny humor i nietypowe historie osadzone w realiach fantastyki naukowej. Po tak głośnych hitach jak „Big Mouth” i „Russian Doll” twórcy tych produkcji ponownie mają szansę trafić w gusta widzów.

Podsumowanie

Przedstawiony artykuł omawia nowy serial animowany dla dorosłych pt. „Drugi najlepszy szpital w Galaktyce”, który już 23 lutego zadebiutuje na platformie Amazon Prime Video. Jest to produkcja utrzymana w konwencji czarnej komedii science fiction, za którą stoją twórcy popularnych seriali „Big Mouth” i „Russian Doll”.

Dowiadujemy się, że w obsadzie znaleźli się znani aktorzy i komicy, którzy uż

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły