Seriale

Animowane Seriale dla Dorosłych - Najlepsze Kreskówki dla Dorosłych

Autor Kornel Lis
Kornel Lis30.01.20248 min.
Animowane Seriale dla Dorosłych - Najlepsze Kreskówki dla Dorosłych

Animowane Seriale dla Dorosłych cieszą się coraz większą popularnością. Chociaż kojarzone są głównie z produkcjami dla dzieci, to jednak istnieje sporo kreskówek stworzonych specjalnie z myślą o dorosłych widzach. Zawierają one często brutalne sceny, wulgaryzmy oraz treści seksualne. W niniejszym artykule przedstawiamy zestawienie najlepszych animacji przeznaczonych wyłącznie dla dorosłej widowni.

Kluczowe wnioski:
 • Animacje dla dorosłych zyskują coraz większą popularność i uznanie widzów.
 • Zawierają często kontrowersyjne i obrazoburcze treści - nie są odpowiednie dla dzieci.
 • Najlepsze tytuły to m.in. Rick and Morty, BoJack Horseman czy Big Mouth.
 • Dają możliwość poruszenia w animacji tematów tabu niedostępnych w filmach aktorskich.
 • Warto zapoznać się z tą częścią rynku filmowego kierowaną do dorosłych odbiorców.
 • Najlepsze animacje dla dorosłych

  Animacje dla dorosłych zyskują w ostatnich latach coraz większą popularność. Kiedyś kojarzone głównie z bajkami dla dzieci, obecnie często poruszają bardzo dojrzałe i kontrowersyjne tematy. Jakie są najlepsze seriale animowane dla dorosłych? Przygotowaliśmy zestawienie tytułów, które koniecznie musicie znać.

  Na pierwszym miejscu zdecydowanie musi znaleźć się kultowy już Rick and Morty. Serial opowiada o szalonym naukowcu Ricku, który wraz ze swoim wnukiem Mortym przeżywa niesamowite przygody międzywymiarowe. Pełno w nim czarnego humoru, przemocy, wulgaryzmów i seksu. Zdecydowanie nie jest to produkcja dla dzieci!

  Inne świetne tytuły

  Kolejna pozycja to BoJack Horseman - serial o antropomorficznym koniu, który był kiedyś gwiazdą sitcomu, a obecnie zmaga się z problemami osobistymi i zawodowymi. Porusza bardzo poważne tematy jak depresja, uzależnienia czy samobójstwo. Świetnie napisana, inteligentna produkcja z mocnymi, dramatycznymi momentami.

  Znakomite animacje dla dorosłych widzów to także: Big Mouth, South Park, F is for Family, Paradise PD czy Tuca i Bertie. Wszystkie prezentują bardzo wysoki poziom, poruszając często kontrowersyjne wątki. Zdecydowanie polecamy każdą z wymienionych pozycji!

  Kreskówki z treściami tylko dla dorosłych

  Specyfiką animacji skierowanych do dorosłych widzów jest częste pojawianie się w nich wulgaryzmów, przemocy lub treści seksualnych. Są to zatem produkcje przeznaczone wyłącznie dla pełnoletniej widowni, z uwagi na drastyczność prezentowanych scen.

  We wspomnianym już Rick and Morty nie brakuje krwawych potyczek z obcymi istotami, a także odniesień seksualnych. W Big Mouth mamy animowane penisy i waginy prowadzące rozmowy z bohaterami w okresie dojrzewania. Z kolei BoJack Horseman, pod humorami i satyrą, ukrywa przejmujące dramaty osób zmagających się z wieloma problemami życiowymi.

  Cenzura nie istnieje

  Twórcy animacji dla dorosłych nie boją się kontrowersji i poruszania tematów tabu. Dzięki technice animacji mogą sobie pozwolić na o wiele więcej, niż miałoby to miejsce w filmach aktorskich. Sceny seksu, przemocy czy zażywania narkotyków są tu na porządku dziennym.

  Oczywiście tego typu produkcje spotykają się często z krytyką środowisk konserwatywnych. Z drugiej jednak strony doceniane są przez wielu widzów za inteligentne scenariusze, satyrę społeczną oraz poruszanie ważnych problemów współczesnego świata. Jeśli zatem szukasz czegoś kontrowersyjnego i bez cenzury - animacje dla dorosłych są tym, czego potrzebujesz.

  Czytaj więcej: "Wednesday": prace nad 2. sezonem rozpoczną się latem 2023

  Gdzie legalnie oglądać animacje 18+?

  Gdzie zatem można legalnie obejrzeć najlepsze animacje skierowane do dorosłych widzów? Na szczęście jest kilka dobrych opcji streamingu wideo.

  Przede wszystkim warto wypróbować serwis Netflix, który ma naprawdę bogatą ofertę kreskówek dla dorosłych. Dostępne są tam m.in. takie tytuły jak: BoJack Horseman, Big Mouth, F is for Family, czy Paradise PD. Spora część z nich dostępna jest także z polskim lektorem lub napisami.

  Serwis Tytuły
  Netflix BoJack Horseman, Big Mouth, F is for Family, Paradise PD
  HBO Max Rick and Morty, South Park, Tuca i Bertie

  Kolejna platforma to HBO Max, gdzie obejrzymy m.in. kultowego Rick and Morty oraz South Park i Tuca i Bertie. To zdecydowanie najlepsze miejsca, by zanurzyć się w świat animacji tylko dla pełnoletnich widzów.

  Seriale animowane z dużą ilością przemocy

  Animowane Seriale dla Dorosłych - Najlepsze Kreskówki dla Dorosłych

  Specyficzną cechą wielu animacji dla dorosłych są sceny pełne brutalnej przemocy. Twórcy wcale się z tym nie kryją, wręcz przeciwnie - epatują widza drastycznymi scenami walk, tortur czy okaleczeń.

  Doskonałym tego przykładem jest Invincible - serial na podstawie komiksu o superbohaterze. Produkcja wypełniona jest krwawymi potyczkami z przeciwnikami oraz makabrycznymi scenami rozrywania bohaterów na strzępy. Zdecydowanie jest to pozycja tylko dla osób o mocnych nerwach.

  Podobnie w przypadku Castlevanii - animacji osadzonej w gotyckim świecie pełnym wampirów i potworów. Walki z demonami obfitują tu w odcięte kończyny, fontanny krwi i wyrwane flaki. Brutalna jatka godna najlepszych horrorów.

  Krew lała się strumieniami

  Innym tytułem, który zdecydowanie nie jest odpowiedni dla wrażliwych osób jest Happy!. Główny bohater to były policjant, który stara się uratować porwaną dziewczynkę. Na swej drodze napotyka jednak masę gangsterów i psychopatów, z którymi musi się krwawo rozprawić. Twórcy nie oszczędzają widza - krew lała się tu strumieniami.

  Nawet w pozornie niewinnych i zabawnych animacjach takich jak Ugly Americans, czy Mr Pickles znajdziemy sporo makabrycznych scen. Nie brakuje tu rozczłonkowanych zwłok, brutalnych morderstw i krwawych rytuałów. Zdecydowanie są to kreskówki tylko dla osób pełnoletnich, o ile nie chcemy mieć koszmarów po seansie.

  Kontrowersyjne produkcje pełne seksu

  Oprócz przemocy, częstym motywem pojawiającym się w animacjach dla dorosłych są wątki erotyczne oraz seksualne. Niektóre produkcje wręcz epatują widza nagością oraz dosadnymi scenami seksu.

  Dobrym przykładem może być Big Mouth - serial o dojrzewaniu nastolatków, z antropomorficznymi postaciami hormonów płciowych. Bohaterowie przeżywają tu pierwsze fascynacje erotyczne, masturbację, a nawet orgie. Momentami jest to bardzo drastyczne, ale też zabawne.

  Podobnym tytułem jest F is for Family - animacja osadzona w latach 70. w USA. Głowa rodziny Frank Murphy regularnie odwiedza domy publiczne, a jego syn ma pierwsze doświadczenia seksualne. Serial jest więc momentami bardzo dosadny, zwłaszcza w wątkach erotycznych.

  Erotyka i fantastyka

  Fani erotycznej fantastyki powinni sięgnąć z kolei po takie tytuły jak Futurama, gdzie w jednym z odcinków pojawia się nawet scena orgii robotów z ludźmi! Kontrowersyjne są też niektóre odcinki American Dad, gdzie bohater uprawia seks m.in. ze swoją adoptowaną córką.

  Jak widać, twórcy animacji dla dorosłych nie boją się poruszać nawet najbardziej odważnych tematów. Dlatego też produkcje takie jak wymienione wyżej zdecydowanie nie są odpowiednie dla młodszych widzów.

  Najśmieszniejsze animacje dla dorosłych widzów

  Mimo częstych motywów przemocy i seksu, animacje dla dorosłych potrafią też świetnie rozbawić i rozśmieszyć widza. Czarny humor i absurdalne sytuacje to ich znaki rozpoznawcze.

  Najlepszym tego przykładem są kultowe już South Park oraz Rick and Morty. Twórcy tych seriali wykazują się niezwykłą pomysłowością w tworzeniu zabawnych i szalonych scenariuszy. Śmiech gwarantowany!

  Kto nie widział odcinka South Parku z Towelie - antropomorficznym ręcznikiem naćpanym na amen - ten wiele stracił. To humor jakiego dawno nie było!

  Świetną parodią seriali animowanych i filmu sensacyjnego jest Danger Mouse. Przygody tytułowego agenta obfitują w niesamowicie komiczne sceny i gagowe dialogi. To zdecydowanie jedna z najzabawniejszych produkcji jakie powstały.

  Nie możemy też zapomnieć o genialnym Robot Chicken. Setki krótkich skeczy ze znanymi postaciami filmowymi w zupełnie nowych, absurdalnych sytuacjach. Twórcy wykazali się tu niezwykłą inwencją i poczuciem humoru godnym mistrzów gatunku.

  Podsumowanie

  Animacje dla dorosłych to obecnie bardzo popularny, choć kontrowersyjny gatunek filmowy. Produkcje takie jak Animowane Seriale dla Dorosłych poruszają często tematy tabu, epatując widza drastycznymi scenami. Niektórzy krytykują je za zbytnią brutalność i wulgarność. Niemniej mają one również grono zagorzałych fanów, doceniających inteligentny humor i odwagę twórców.

  Seriale Animowane dla Dorosłych, jak np. kultowe South Park czy Rick and Morty, to bez wątpienia produkcje nietuzinkowe i pełne czarnego humoru. Reagując na problemy współczesnego świata, często w satyryczny i prześmiewczy sposób. Nie brakuje w nich przerysowanych postaci, absurdalnych dialogów i szalonych zwrotów akcji.

  Trzeba jednak pamiętać, że Animacje dla Dorosłych zdecydowanie nie nadają się dla dzieci i młodzieży. Rodzice powinni pilnować, by ich pociechy nie sięgały po produkcje zawierające drastyczne sceny seksu czy przemocy. To rozrywka wyłącznie dla dorosłej, odporej psychicznie widowni.

  Mimo kontrowersji, Kreskówki dla Dorosłych zdobywają sobie coraz większą popularność i uznanie krytyków. Być może już niedługo animacje tego typu staną się równie docenianą formą sztuki, co ambitne filmy aktorskie. Czas pokaże jak potoczą się dalsze losy tego niezwykłego gatunku filmowego.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
 2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
 5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

"Wednesday": prace nad 2. sezonem rozpoczną się latem 2023
Seriale"Wednesday": prace nad 2. sezonem rozpoczną się latem 2023

Fani mrocznej komedii "Wednesday" mogą zacierać ręce! Netflix ogłosił, że prace nad 2. sezonem serii z Jenną Ortegą rozpoczną się już latem 2023 roku. Oznacza to rychłe premiery nowych odcinków pełnych czarnego humoru i mrożących krew w żyłach przygód rodziny Addamsów.

Najlepsze filmy i seriale 2023 wg Google. Odkryj więcej niż Barbie
SerialeNajlepsze filmy i seriale 2023 wg Google. Odkryj więcej niż Barbie

Odkryj najbardziej popularne filmy i seriale 2023 wg Google! W tym zestawieniu znajdziesz najczęściej wyszukiwane tytuły minionego roku, które warto zobaczyć. Znajdziesz tu zarówno oczywiste hity, jak i nieoczekiwane smaczki, które zaskoczą. Poznaj preferencje widzów i zaplanuj swoją listę do obejrzenia!