Filmy

Czy Będzie Kraina Lodu 3 - Zwiastun, Premiera, Aktualności

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska30.12.20237 min.
Czy Będzie Kraina Lodu 3 - Zwiastun, Premiera, Aktualności

Czy Będzie Kraina Lodu 3 to pytanie, które zadaje sobie wielu fanów popularnej animacji studia Disneya. Choć sequel zatytułowany Kraina Lodu 2 powstał dopiero w 2019 roku, widzowie z niecierpliwością wyczekują informacji na temat kontynuacji losów Anny, Elsy i Olafa. W tym wpisie przyjrzymy się aktualnym informacjom na temat ewentualnej produkcji filmu Kraina Lodu 3 - czy studio planuje sequel, kto miałby powrócić z obsady, jaka mogłaby być fabuła trzeciej części i czy ujawniono już pierwszy zwiastun nadchodzącej animacji.

Kluczowe wnioski:
 • Na razie Disney oficjalnie nie potwierdził prac nad Krainą Lodu 3, ale wiele wskazuje, że sequel powstanie.
 • Główna obsada ma duże szanse powrócić, by użyczyć głosów swoim bohaterom.
 • Trzecia część może skupić się na losach Olafa lub zaprezentować nowych bohaterów.
 • Premiera ewentualnego sequela to najpewniej rok 2026 lub później.
 • Na zwiastun i pierwsze materiały z filmu przyjdzie nam poczekać.

Czy pojawi się Kraina Lodu 3

Kraina Lodu to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych animacji w historii Disneya. Pierwsza część z 2013 roku podbiła serca widzów na całym świecie, zdobywając Oscara i przynosząc studiu ogromne zyski.

Nic więc dziwnego, że w 2019 roku powstała kontynuacja losów Anny, Elsy i ich przyjaciół. Film Kraina Lodu 2 również spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem fanów, choć nie dorównał kasowemu sukcesowi pierwszej odsłony.

Mimo tego, biorąc pod uwagę popularność uniwersum oraz decyzje Disneya z przeszłości, wydaje się bardzo prawdopodobne, że doczekamy się Krainy Lodu 3. Studio od lat stawia na marki, które zwielokrotniają zyski - i tak samo było chociażby z trylogiami Toy Story czy Księga Dżungli.

Oficjalne stanowisko Disneya

Co prawda Disney jak na razie oficjalnie nie zapowiedział powstania Krainy Lodu 3. Może to jednak wynikać po prostu z wczesnego etapu ewentualnych prac nad filmem.

Przy produkcji animacji miną zazwyczaj 2-3 lata nim zobaczymy finałowy efekt. Stąd być może twórcy wolą na razie nie robić szumu wokół sequela i skupić się na jego tworzeniu.

Kiedy możliwa premiera Krainy Lodu 3

Biorąc pod uwagę długi proces produkcji animacji, realistyczny termin premiery ewentualnej Krainy Lodu 3 to rok 2026 lub później. Odstęp czasowy między pierwszą a drugą częścią wyniósł 6 lat - podobnie może być tym razem.

Warto też pamiętać, że Disney ma już w planach wiele innych animacji, których daty premier są ustalone. Stąd Kraina Lodu 3 zapewne będzie musiała trochę poczekać na swoją kolej.

Niektórzy spekulują, że trzecia część popularnej bajki może pojawić się wcześniej - być może już w 2024 roku. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne biorąc pod uwagę harmonogram Disneya.

Inne produkcje osadzone w tym świecie

W oczekiwaniu na ewentualną pełnometrażową kontynuację losów bohaterów, Disney może zdecydować się na stworzenie serialu animowanego osadzonego w świecie Krainy Lodu.

Tak jak to miało już miejsce choćby w przypadku trylogii Toy Story iserialu Forky zadaje pytania, który powstał już po premierze części czwartej w kinach.

Czytaj więcej: Najpopularniejsze Gatunki Filmowe 2023 - Poznaj Wszystkie Rodzaje Filmów

Aktorzy powrócą w Krainie Lodu 3

Gdyby faktycznie doszło do realizacji Krainy Lodu 3, bardzo prawdopodobny jest powrót głównych aktorów użyczających swoich głosów bohaterom:

 • Kristen Bell jako Anna
 • Idina Menzel jako Elsa
 • Josh Gad jako Olaf
 • Jonathan Groff jako Kristoff

Trudno sobie wyobrazić, że sequela mogłoby zabraknąć którejkolwiek z tych postaci. Widzowie na całym świecie pokochali te animowane persony, a aktorzy z entuzjazmem podchodzą do projektu.

Aktor / Aktorka Postać
Kristen Bell Anna
Idina Menzelr Elsa

Wydaje się więc niemal pewne, że w razie powstania filmu Kraina Lodu 3, Kristen Bell, Idina Menzel i cała reszta ekipy ponownie wcielą się w dobrze znane fanom role.

Fabuła Krainy Lodu 3 - czego można oczekiwać

Czy Będzie Kraina Lodu 3 - Zwiastun, Premiera, Aktualności

Jeśli faktycznie Disney zdecyduje się na produkcję Krainy Lodu 3, jednym z kluczowych pytań pozostaje fabuła sequela. O czym mogłaby opowiadać historia trzeciej części przygód Anny i Elsi?

Skupienie na losach Olafa

Biorąc pod uwagę, jak bardzo widzowie pokochali śmiesznego bałwana Olafa, twórcy mogliby zdecydować się na skupienie fabuły właśnie na jego losach. Olaf mógłby np. wyruszyć w podróż po królestwie, podczas której przeżywałby zabawne przygody i zapoznawał nowych bohaterów.

Wprowadzenie nowych bohaterów

Innym pomysłem mogłoby być wprowadzenie zupełnie nowych postaci, które urozmaiciłyby fabułę i zaprezentowały widzom inny wątek niż ten skupiony wyłącznie na siostrzanych relacjach Anny i Elsi. Być może pojawi się romantyczna linia fabularna z nową parą bohaterów lub wątek przygodowy związany z podróżą do odległych krain.

W chwili obecnej żadne konkrety na temat fabuły oczywiście nie są znane. Jeśli jednak rzeczywiście powstanie Kraina Lodu 3, możemy spodziewać się wciągającej historii, barwnych bohaterów i znanego z poprzednich części humoru.

Zwiastun Krainy Lodu 3 - kiedy się pojawi

Skoro na razie Disney nie potwierdził oficjalnie prac nad Krainą Lodu 3, na pierwszy zwiastun będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Najpewniej trailer pojawi się około rok przed planowaną premierą filmu.

Biorąc pod uwagę, że data premiery sequela raczej nie jest przewidziana na najbliższe 2-3 lata, to zwiastuna możemy spodziewać się około 2025 roku. Wcześniej Disney może co najwyżej wypuścić bardzo krótką zapowiedź zapowiadającą powstanie filmu.

Kiedy tylko pojawią się bardziej konkretne informacje na temat daty premiery Krainy Lodu 3, będzie można dokładniej określić przybliżony termin, w którym zobaczymy pierwszy zwiastun.

Kraina Lodu 3 - na jakim etapie są prace

Jak już wspomniano, Disney jak na razie oficjalnie nie potwierdził sequelu. Może to oznaczać, że trzecia część nadal pozostaje w sferze pomysłu i na razie trwają jedynie wstępne prace koncepcyjne.

Być może trwają obecnie dyskusje nad pomysłami fabularnymi, a scenarzyści pracują nad szkicem historii. Kiedy ten zostanie zaakceptowany, rozpocznie się właściwa produkcja filmu.

Miejmy nadzieję, że niebawem doczekamy się oficjalnej zapowiedzi Krainy Lodu 3. Na pewno warto śledzić na bieżąco wszelkie informacje ze studia Disneya, by być może jako pierwsi dowiedzieć się o starcie prac nad upragnionym przez fanów sequelem!

Podsumowanie

Kraina Lodu to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych marek filmowych należących do studia Disneya. Nic więc dziwnego, że wielu fanów z niecierpliwością wyczekuje informacji na temat ewentualnej kontynuacji przygód ulubionych bohaterów. Czy powstanie wyczekiwane Kraina Lodu 3?

Wprawdzie Disney oficjalnie nie potwierdził jeszcze prac nad sequelem, jednak biorąc pod uwagę komercyjny sukces poprzednich odsłon, trzecia część wydaje się bardzo prawdopodobna. Niestety na razie niewiele wiadomo na temat fabuły czy daty premiery. Być może powstanie serial animowany, który umili fanom oczekiwanie na pełnometrażową kontynuację.

Jeśli faktycznie dojdzie do realizacji filmu Kraina Lodu 3, najpewniej powrócą główni aktorzy podkładający głosy bohaterom. Widzowie z całą pewnością chcieliby zobaczyć dalsze losy Anny, Elsi i sympatycznego bałwana Olafa. Być może fabuła skupi się właśnie na jego postaci lub wprowadzi nowych bohaterów.

Niestety na razie ciężko przewidzieć, kiedy mogłaby odbyć się premiera ewentualnej kontynuacji. Biorąc pod uwagę harmonogram Disneya, realistyczny termin to rok 2026 lub później. Miejmy nadzieję, że niebawem pojawią się oficjalne informacje ze studia zapowiadające powstanie Krainy Lodu 3!

Najczęstsze pytania

Na razie nic nie zostało oficjalnie potwierdzone przez studio Disneya. Jednak biorąc pod uwagę ogromną popularność poprzednich części, wydaje się bardzo prawdopodobne, że doczekamy się kontynuacji losów bohaterów z Krainy Lodu.

Realistyczny termin to najwcześniej rok 2026, choć być może na film przyjdzie nam poczekać nieco dłużej. Wszystko zależy od harmonogramu Disneya i etapu prac nad ewentualnym sequelem.

Prawdopodobnie pierwszy trailer trzeciej części pojawi się na około rok przed planowaną datą premiery filmu. Disney może wcześniej wypuścić bardzo krótką zapowiedź informującą o powstaniu sequela.

Fani z pewnością chcieliby usłyszeć dobrze znane głosy Kristen Bell (Anna), Idiny Menzel (Elsa) i Josha Gada (Olaf). Wydaje się bardzo prawdopodobne, że większość aktorów powróci w kontynuacji.

Tego niestety w chwili obecnej nie wiemy. Być może skupi się na losach Olafa lub wprowadzi nowych bohaterów. Szczegóły poznamy zapewne bliżej daty premiery filmu.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 3.67 Liczba głosów: 3

5 Podobnych Artykułów:

 1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
 2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
 5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Dokumenty Filmy: Najlepsze Filmy Dokumentalne i Dobre Dokumenty
FilmyDokumenty Filmy: Najlepsze Filmy Dokumentalne i Dobre Dokumenty

Zestawienie najlepszych i najciekawszych filmów dokumentalnych różnych gatunków. Znajdziesz tu dokumenty historyczne i przyrodnicze, poruszające losy ludzi oraz podróżnicze, a także pełne tajemnic produkcje o niewyjaśnionych zagadkach. Pragniesz poszerzyć horyzonty? Koniecznie sprawdź nasze rekomendacje dobrych dokumentów.

Film o Obozie Koncentracyjnym i Auschwitz - Najlepsze Filmy
FilmyFilm o Obozie Koncentracyjnym i Auschwitz - Najlepsze Filmy

Zobacz listę najlepszych filmów fabularnych i dokumentalnych o obozach koncentracyjnych oraz Auschwitz. Poruszające obrazy, prawdziwe historie więźniów, opowieści świadków zagłady. Ostrzeżenie przed nienawiścią i przestroga przed zapomnieniem.