News

Angelina Jolie potwierdza: Zaskakujące informacje o 3 części Czarownicy

Autor Kornel Lis
Kornel Lis6 grudnia 20235 min
Angelina Jolie potwierdza: Zaskakujące informacje o 3 części Czarownicy

Angelina Jolie potwierdziła, że powstanie trzecia część Czarownicy. Aktorka podpisała umowę na powrót do franczyzy w rozmowie z "Wall Street Journal".

Kluczowe wnioski:
  • Jolie nie zdradziła żadnych szczegółów fabuły sequela.
  • Reżyserem ma zostać Jaume Collet-Serra z większym doświadczeniem niż twórcy poprzednich części.
  • Pierwsze dwie części były sukcesem komercyjnym, stąd decyzja o kontynuacji serii.
  • Disney liczy, że kolejna część pomoże studiu po serii finansowych porażek w 2023 roku.
  • Fani mają nadzieję na poprawę jakości po słabym przyjęciu drugiej Czarownicy.

Angelina Jolie wraca jako Maleficent w trzeciej części Czarownicy

Angelina Jolie potwierdziła w wywiadzie dla „Wall Street Journal”, że zobaczymy ją ponownie w roli tytułowej Czarownicy. Aktorka wyjawiła, że podpisała już umowę na udział w kontynuacji popularnej disneyowskiej franczyzy fantasy.

Plotki na temat powstania sequela pojawiały się już w 2022 roku. Teraz mamy oficjalne potwierdzenie tych doniesień. Jolie nie zdradziła na razie zbyt wielu szczegółów na temat fabuły filmu. Niewykluczone jednak, że „Czarownica 3” nawiąże do wydarzeń z poprzednich części i rozwinie wątki, które do tej pory pozostały nierozstrzygnięte.

Kto zajmie się reżyserią?

Według plotek z 2022 roku, za kamerą sequela miałby stanąć Jaume Collet-Serra – twórca takich hitów jak „Niezniszczalni”, „Pasażer na gapę” czy „Black Adam”. To z pewnością reżyser z większym doświadczeniem i dorobkiem niż twórcy pierwszych dwóch części Czarownicy. Studio Disneya liczy zapewne, że zaangażowanie Collet-Serry pozwoli podnieść poziom serii i poprawić nie najlepsze recenzje, jakie zebrała druga odsłona przygód Maleficent.

Dlaczego powstanie kolejna część?

Choć „Czarownica 2” spotkała się ze słabszym przyjęciem krytyków, to pod względem finansowym była niewątpliwym sukcesem. Film zarobił na całym świecie 491 milionów dolarów przy budżecie w wysokości 185 milionów. Dla porównania, pierwsza część przyniosła zysk w wysokości 758 milionów dolarów.

Disney po serii porażek komercyjnych w 2023 roku potrzebuje czegoś, co może zarobić, a kontynuacja Czarownicy wydaje się dobrą opcją.

Kolejna odsłona popularnej marki to dla wytwórni gwarancja sukcesu finansowego. Tym bardziej, że studio boryka się ostatnio z problemami i potrzebuje filmu, który odniesie sukces kasowy. Jeśli poprawią jeszcze jakość produkcji, trzecia Czarownica może spełnić pokładane w niej nadzieje.

W produkcji trzecia część disneyowskiej franczyzy

Potwierdzenie informacji o powstaniu sequela Czarownicy nie jest specjalnym zaskoczeniem. Biorąc pod uwagę komercyjny sukces dwóch pierwszych części oraz popularność tej marki wśród widzów, decyzja o kontynuacji była w zasadzie przesądzona.

Tytuł filmu Zysk z box office
Czarownica 758,5 mln dolarów
Czarownica 2 491 mln dolarów

Jak wynika z zestawienia, żaden z filmów nie zawiódł pod względem wpływów z kin. Dla Disneya, które ostatnio notuje spadki przychodów, kolejna tak kasowa produkcja będzie więc na wagę złota.

Czy fabuła nawiąże do poprzednich części?

Na razie szczegóły fabuły trzeciej Czarownicy owiane są tajemnicą. Można jednak przypuszczać, że film będzie kontynuował historię Maleficent, Bohaterki znanej z baśni „Śpiąca królewna”. Być może twórcy sięgną po niektóre wątki, które nie zostały domknięte w poprzednich odsłonach.

Fani z pewnością liczą także na pojawienie się dobrze znanych bohaterów pierwszych dwóch filmów. Czy zobaczymy więc ponownie Angelinę Jolie u boku Elle Fanning (Aurora) oraz Michelle Pfeiffer (królowa Ingrith)? O tym przekonamy się zapewne w najbliższych miesiącach, gdy do sieci zaczną trafiać kolejne informacje na temat produkcji.

Czytaj więcej: Czy święta zwiększą sukces Aquaman i Zaginione Królestwo na box office?

Podsumowanie

Angelina Jolie potwierdza: Zaskakujące informacje o 3 części Czarownicy

W powyższym artykule omówiłem informację potwierdzoną przez Angelinę Jolie o powstaniu sequela filmu „Czarownica”. Aktorka wyjawiła w wywiadzie, że podpisała już umowę na swój udział w kontynuacji popularnej serii fantasy od Disneya. Ja sam jestem bardzo ciekawy fabuły i tego, czy nawiąże ona do wydarzeń z poprzednich części.

Ponadto w tekście analizowałem przyczyny, dla których studio zdecydowało się na nakręcenie kolejnej odsłony przygód Maleficent. Powodem jest przede wszystkim finansowy sukces pierwszych dwóch filmów. Disney potrzebuje obecnie filmu, który odniesie sukces kasowy i poprawi wyniki finansowe wytwórni. Moim zdaniem trzecia Czarownica ma potencjał, by to osiągnąć.

Omówiłem również plotki na temat zaangażowania do sequela znanego reżysera Jaume Collet-Serry. To dobry ruch, gdyż twórca ma na koncie udane blockbustery i jego doświadczenie może podnieść poziom serii po nie najlepszym przyjęciu drugiej części. Liczę, że dzięki niemu trzecia odsłona przygód Maleficent zachwyci zarówno krytyków, jak i widzów.

Podsumowując, w artykule zebrałem najważniejsze i najciekawsze informacje na temat sequela Czarownicy. Sam z niecierpliwością wyczekuję na kolejne szczegóły na jego temat i jestem przekonany, że produkcja ma potencjał, by zostać hitem.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
  2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
  5. Najlepsze amerykańskie filmy i seriale, które musisz obejrzeć
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły