News

Królestwo Planety Małp: Nowe zdjęcie filmu o apokalipsie z małpami, reżyser określił go jako Apocalypto

Autor Kornel Lis
Kornel Lis18.12.20236 min.
Królestwo Planety Małp: Nowe zdjęcie filmu o apokalipsie z małpami, reżyser określił go jako Apocalypto

Królestwo Planety Małp to nowa odsłona popularnej serii filmów science fiction, która tym razem zabierze widzów w podróż do postapokaliptycznej przyszłości zamieszkiwanej przez małpy. Akcja filmu rozgrywa się 300 lat po wydarzeniach z poprzednich części i skupia na losach potomka Cezara, który pragnie odnaleźć wolność. Reżyser Wes Ball zdradził, że inspiracją dla niego był film Apocalypto Mela Gibsona, a fabuła nowej produkcji będzie łączyć wątki przygodowe z mrocznym klimatem końca świata. W artykule przeczytamy o inspiracjach reżysera, opisie fabuły i planowanej dacie premiery filmu.

Nowy film o losach małp po śmierci Cezara

Królestwo Planety Małp to kontynuacja popularnej serii filmów science fiction, która tym razem przeniesie widzów do postapokaliptycznej przyszłości zamieszkiwanej przez małpy. Akcja produkcji rozgrywa się około 300 lat po wydarzeniach z trylogii Wojny o Planetę Małp.

Fabuła skupia się na losach potomka Cezara, który pragnie odnaleźć wolność w świecie, gdzie jego pobratymcy zaczęli zniewalać inne grupy małp. To zupełnie nowa historia osadzona w znanym już widzom uniwersum.

Kontynuacja i nowe otwarcie

Twórcy postanowili pójść w nowym kierunku fabularnym i klimatycznym. Jak przyznał Joe Hartwick, wieloletni partner produkcyjny reżysera Wes Balla, historia będzie lżejsza i bardziej przygodowa niż poprzednie części serii.

Nacisk położony zostanie na poznanie świata z perspektywy tytułowego bohatera. Dzięki temu widzowie będą mogli przeżyć tę podróż razem z nim.

Wizja reżysera - Apocalypto z małpami

Reżyser Królestwa Planety Małp, Wes Ball, zdradził, że inspiracją dla niego był film Apocalypto w reżyserii Mela Gibsona. Chciał stworzyć podobny klimat końca świata, ale osadzony w znanym już widzom uniwersum małp.

Dlatego też nie zabraknie odwołań do poprzednich części serii, w tym oryginalnego filmu z 1968 roku. Jednak Ball postawił na stworzenie zupełnie nowej historii, która nie będzie powielać fabuły i motywów z trylogii Wojen o Planetę Małp.

Mroczna wizja przyszłości

Świat przedstawiony w filmie ma być mroczny i katastroficzny, co podkreślają sceny zwiastuna oraz opublikowane grafiki koncepcyjne. Ludzka cywilizacja popadła w ruinę, zaś małpy, niegdyś przywódzone przez Cezara, także zmieniły się nie do poznania.

Jeden z małpich przywódców dąży do podboju i zniewolenia innych grup, aby odnaleźć tajemniczą, niebezpieczną technologię. Z kolei potomek Cezara poszukuje wolności, której kluczem jest młoda dziewczyna - jedna z ostatnich istot ludzkich.

Czytaj więcej: Czy Yu Yu Hakusho Netflix stanie się hitem jak Alice in Borderland? Zobacz zwiastun fantazy serialu!

Inspirowany oryginałem z 1968 roku

Twórcy Królestwa Planety Małp czerpali inspiracje z klasyki gatunku. Jak zdradził reżyser Wes Ball, fani trylogii Wojen o Planetę Małp dostrzegą liczne nawiązania do oryginalnego filmu z 1968 roku.

Nie zabraknie odwołania do klasyki, w tym oryginalnego filmu z 1968 roku, którą zainspirowana została scena polowania na ludzi, czy pościg nad rzeką.

Również scenografia nowej produkcji ma nawiązywać klimatem do historii biblijnych. Zdaniem Erika Winquista, kierownika oddziału efektów specjalnych, plany filmowe prezentują się monumentalnie i katastroficznie.

Nowe spojrzenie na znane uniwersum

Królestwo Planety Małp to z jednej strony hołd dla klasycznej serii filmów o małpach, a z drugiej - zupełnie nowe spojrzenie na to uniwersum. Twórcy postawili na świeżą historię osadzoną w mrocznej, postapokaliptycznej scenerii.

Fani trylogii Wojen o Planetę Małp z pewnością dostrzegą liczne nawiązania fabularne i wizualne, które pozwolą im poczuć ducha oryginału. Jednak produkcja Wes Balla to przede wszystkim nowa przygoda rozgrywająca się w odległej przyszłości tego świata.

Opowieść o wolności i niewoli

Królestwo Planety Małp: Nowe zdjęcie filmu o apokalipsie z małpami, reżyser określił go jako Apocalypto

Jak zapowiedzieli twórcy, Królestwo Planety Małp skupi się na poszukiwaniu wolności przez potomka Cezara. Jego ludem wstrząsnęły wewnętrzne konflikty i walka o dominację.

Z kolei ocalała ludzkość coraz mocniej dziczeje, tracąc resztki cywilizacji. Wyjątkiem jest młoda dziewczyna, która odgrywa kluczową rolę w misji głównego bohatera.

  • Bohater z plemienia małp poszukuje wolności w świecie ogarniętym konfliktami.
  • Ludzkość popada w dzikość i ruiny, lecz młoda dziewczyna daje nadzieję.
  • Przywódca małp dąży do zniewolenia innych grup dla odnalezienia technologii.

Tytułowy bohater staje przed trudnym wyborem pomiędzy poszukiwaniem wolności a lojalnością wobec własnego ludu. Jego historia zapowiada się na wciągającą podróż przez mroczny świat przyszłości.

Gatunek Science fiction
Reżyseria Wes Ball
Premiera 24 maja 2024 roku

Poszukiwanie tajemniczej technologii

Jedną z kluczowych osi fabularnych Królestwa Planety Małp będzie poszukiwanie przez zniewalającego przywódcę małp tajemniczej i niebezpiecznej technologii pozostałej z czasów ludzkiej dominacji.

Nie wiadomo, czym owa technologia jest ani jakie może przynieść zagrożenia. Jednak w kontekście mrocznej wizji świata przedstawionej w zwiastunie można przypuszczać, że jej odnalezienie tylko pogorszy i tak dramatyczną sytuację.

Być może kluczem do zatrzymania tych niebezpiecznych poszukiwań będzie właśnie misja potomka Cezara, który pragnie na nowo zjednoczyć zwaśnione plemiona małp i przywrócić ład światu ogarniętemu przez chaos.

O tym przekonamy się już 24 maja, gdy Królestwo Planety Małp trafi na duże ekrany kinowe.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówione zostały kluczowe informacje na temat nadchodzącego filmu Królestwo Planety Małp. Jest to kontynuacja kultowej serii science fiction, której akcja tym razem osadzona została 300 lat po wydarzeniach z trylogii Wojny o Planetę Małp.

Fabuła skupia się na losach potomka Cezara, który pragnie odnaleźć wolność w mrocznym, postapokaliptycznym świecie przyszłości. Reżyser filmu, Wes Ball, inspirację czerpał z obrazu Apocalypto w reżyserii Mela Gibsona. Chciał stworzyć podobny klimat końca świata, ale osadzony w uniwersum małp.

Istotną rolę odgrywa również wątek poszukiwania tajemniczej, niebezpiecznej technologii z czasów ludzkiej dominacji. Jej odnalezienie może jeszcze bardziej zdestabilizować i tak chwiejny porządek tego świata.

Film zapowiada się jako mroczna, ale i ekscytująca przygoda, która wprowadzi widzów w nowy rozdział historii o planecie małp. Jej premiera odbędzie się 24 maja 2024 roku.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Miliard dolarów na szali: dramatyczna walka w tle japońskiego Oppenheimera
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Scarlett Johansson pozwała OpenAI. Mocne oskarżenia gwiazdy
NewsScarlett Johansson pozwała OpenAI. Mocne oskarżenia gwiazdy

Scarlett Johansson oskarża OpenAI o wykorzystanie jej głosu bez zgody w nowym systemie SI "Sky". Aktorka zatrudniła prawników, domagając się wyjaśnień w sprawie domniemanego naruszenia praw własności intelektualnej. OpenAI usuwa głos i zaprzecza zarzutom