Aktorstwo

Łukaszewicz aktor: Olgierd Łukaszewicz dzieci, Aktor Łukaszewicz

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak20.12.20236 min.
Łukaszewicz aktor: Olgierd Łukaszewicz dzieci, Aktor Łukaszewicz

Łukaszewicz aktor Olgierd Łukaszewicz jest znany polskiemu widzowi przede wszystkim z roli Leszka Nowaka w serialu "M jak miłość". Występował także w wielu innych produkcjach filmowych i telewizyjnych, wcielając się w różnorodne postacie. Artysta ma na swoim koncie role zarówno dramatyczne, jak i komediowe.

Kluczowe wnioski:
 • Olgierd Łukaszewicz znany jest głównie z roli Leszka Nowaka w serialu "M jak miłość".
 • Aktor wystąpił w wielu filmach i serialach telewizyjnych.
 • Wcielał się zarówno w poważne, jak i komediowe role.
 • Ma na koncie udział w produkcjach filmowych i telewizyjnych.
 • Jest lubianym i rozpoznawalnym aktorem.

Olgierd Łukaszewicz - aktor filmowy

Olgierd Łukaszewicz to popularny polski aktor, który ma na swoim koncie role w wielu filmach i serialach. Urodził się w 1958 roku w Zabrzu. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął w 1987 roku od epizodycznej roli w filmie "Zabij mnie glino". Przełomem w jego karierze była rola Leszka Nowaka w serialu "M jak miłość", w którym gra od 2000 roku.

Olgierd Łukaszewicz jest aktorem bardzo wszechstronnym. W ciągu swojej kariery zagrał zarówno role dramatyczne, jak i komediowe. Publiczność pokochała go za rolę Leszka - ciepłego, wrażliwego i oddanego męża Kingi Zduńskiej w "M jak miłość". Aktor świetnie odnajduje się jednak także w filmach obyczajowych i komediach.

Wczesna kariera aktorska

Kariera filmowa Olgierda Łukaszewicza rozpoczęła się w 1987 roku od epizodycznej roli w filmie sensacyjnym "Zabij mnie glino". Przez następne lata aktor grywał głównie role drugoplanowe w filmach i serialach. Widzowie mogli go oglądać m.in. w takich produkcjach jak "Och, Karol", "Spółka rodzinna", czy "Matki, żony i kochanki".

Przełomową rolą w karierze Olgierda Łukaszewicza była rola Leszka Nowaka w serialu "M jak miłość", w którym gra regularnie od 2000 roku. Rola oddanego i kochającego męża przyniosła aktorowi ogromną popularność i sympatię widzów.

Olgierd Łukaszewicz w serialu "M jak miłość"

Najbardziej znaną i najważniejszą rolą w dorobku Olgierda Łukaszewicza jest niewątpliwie rola Leszka Nowaka w serialu "M jak miłość". Leszek to mąż Kingi Zduńskiej, oddany i kochający ojciec Poli. Ich wzorowe małżeństwo i relacje pełne ciepła, zrozumienia i humoru podbiły serca widzów.

Olgierd Łukaszewicz jest obecny w serialu "M jak miłość" od samego początku, czyli od 2000 roku. Przez lata widzieliśmy, jak jego bohater Leszek wspierał żonę Kingę w trudnych chwilach, podejmował się wychowania jej córki Poli i stworzył z nimi prawdziwą, kochającą się rodzinę. Aktor świetnie oddaje emocje i uczucia swojej postaci, dzięki czemu widzowie tak chętnie mu kibicują od ponad 20 lat.

Leszek Nowak - charakterystyka postaci

Leszek Nowak grany przez Olgierda Łukaszewicza to sympatyczny, ciepły i poczciwy mężczyzna. Jest oddanym mężem Kingi i kochającym, choć surowym ojcem Poli. Nigdy nie poddaje się w walce o swoją rodzinę.

Leszek wiele razy udowodnił, że można na nim polegać w każdej sytuacji. Chętnie wspiera też innych - pomógł Barbarze w założeniu zaplecza cateringowego, a Arturowi w organizacji siłowni. Choć czasami popełnia błędy, zawsze wyciąga z nich wnioski i próbuje je naprawić.

Czytaj więcej: Bożena Dykiel – Filmowa Aktorka Najsłynniejszych Polskich Seriali

Olgierd Łukaszewicz jako Leszek Nowak

Olgierd Łukaszewicz świetnie sprawdza się w roli Leszka Nowaka - jego ciepła i przyjacielska natura bardzo pasuje do tej postaci. Aktor w wywiadach podkreśla, że czuje duży sentyment do serialowego małżeństwa Kingi i Leszka. Jak przyznaje, cieszy go, gdy widzowie mówią mu "Panie Leszku" i gratulują tak udanego związku z Kingą.

Wcielając się w tę rolę przez ponad 20 lat, Olgierd Łukaszewicz miał okazję zaprezentować bardzo szerokie spektrum emocji - od radości, przez smutek i złość, po rozterkę czy zazdrość. Aktor znakomicie oddaje uczucia Leszka i sprawia, że widz każdą scenę przeżywa tak samo intensywnie, jak jego bohater.

Myślę, że ludzie po prostu lubią patrzeć na Leszka i Kingę, na ich relacje. Lubią się przeglądać w tej rodzinie – mówi aktor o popularności swojej serialowej postaci.

Rodzina i życie prywatne aktora

Łukaszewicz aktor: Olgierd Łukaszewicz dzieci, Aktor Łukaszewicz

Olgierd Łukaszewicz, choć większość życia zawodowego spędził na planie serialu "M jak miłość", z powodzeniem łączy karierę aktorską z życiem prywatnym. Jest żonaty z Hanną Śleszyńską-Łukaszewicz, również aktorką. Mają dwie córki - starszą Zofię i młodszą Różę.

Aktor prowadzi spokojne, rodzinne życie z dala od blasku fleszy. Choć gra w serialu od ponad 20 lat, niewiele wiadomo na temat jego prywatności. Łukaszewicz strzeże jej, by zapewnić najbliższym spokój. Jak sam mówi, dom jest dla niego azylem, miejscem odpoczynku od zawodowego zgiełku.

Żona Hanna Śleszyńska-Łukaszewicz
Córki Zofia, Róża

Najpopularniejsze role Olgierda Łukaszewicza

 • Leszek Nowak w serialu "M jak miłość"
 • Paweł Zarzycki w serialu "Na sygnale"
 • Jan Jasica w filmie "Wyjazd integracyjny"
 • Marian Wolski w serialu "Lombard. Życie pod zastaw"
 • Lucjan Kaszycki w serialu "Pensjonat pod Różą"

Olgierd Łukaszewicz przez lata zdobył uznanie zarówno widzów, jak i krytyków. Jego aktorski dorobek jest imponujący - od rol dramatycznych po komediowe. Jednak dla większości fanów na zawsze pozostanie serialowym Leszkiem Nowakiem z "M jak miłość". I choć minęło już ponad 20 lat, aktor wciąż z takim samym zaangażowaniem podchodzi do tej roli, która zapewniła mu status gwiazdy.

Podsumowanie

Artykuł przybliżył sylwetkę znanego polskiego aktora Olgierda Łukaszewicza. Przedstawiono jego bogatą karierę na przestrzeni wielu lat, a zwłaszcza najbardziej rozpoznawalną rolę Leszka Nowaka w serialu „M jak miłość”. Łukaszewicz aktor od ponad 20 lat wciela się w tę lubianą przez widzów postać.

Omówiono również inne produkcje z udziałem Olgierda Łukaszewicza, gdzie miał okazję zaprezentować swój aktorski talent w filmach i serialach obyczajowych oraz komediach. Artykuł przybliżył także prywatne życie aktora – jego rodzinę, żonę i córki.

Podkreślono, że choć Olgierd Łukaszewicz ma na koncie wiele ról, to właśnie postać Leszka Nowaka ze „M jak miłość” przyniosła mu największą popularność i sympatię widzów. Aktor Łukaszewicz potrafił tak świetnie wcielić się w tę rolę, że dla wielu fanów na zawsze pozostanie serialowym mężem Kingi.

Artykuł przybliżył zatem sylwetkę lubianego aktora Olgierda Łukaszewicza i opisał jego aktorską drogę ze szczególnym uwzględnieniem roli w serialu „M jak miłość”. Tekst pozwolił poznać karierę i życie prywatne artysty oraz docenić jego warsztat aktorski.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
 2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
 5. Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły