News

Seks z grobem: nowe wyzwanie aktorskie Barry'ego Keoghana

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak16.02.20244 min.
Seks z grobem: nowe wyzwanie aktorskie Barry'ego Keoghana

Seks z grobem: nowe wyzwanie aktorskie Barry'ego Keoghana. Znany z ekscentrycznych ról irlandzki aktor zagra amerykańskiego żołnierza pilnującego Saddama Husajna tuż przed jego egzekucją. Będzie to jego pierwsza główna rola w hollywoodzkiej superprodukcji. Reżyseruje twórca serialu "Czarnobyl". Film ma mieć klimat horroru i intensywnie wcielać widza w realia Bagdadu z 2006 roku.

Seks z grobem: nowe wyzwanie aktorskie Barry'ego Keoghana

Znany z ekscentrycznych i intensywnych ról irlandzki aktor Barry Keoghan stanie przed niezwykłym zadaniem. Będzie jednym z głównych bohaterów nowego filmu Amo Saddam, który opowie o ostatnich miesiącach przed śmiercią irackiego dyktatora Saddama Husajna.

Keoghan wcieli się w jednego z 12 amerykańskich żołnierzy, którzy pilnowali Husajna tuż przed jego egzekucją. Będzie to zdecydowanie inna rola niż te, które dotychczas grywał. Znany z mrocznych i kontrowersyjnych postaci, tym razem zmierzy się z opowieścią osadzoną w realiach, choć równie przerażającą.

Film Amo Saddam z Barrym Keoghanem w roli głównej

30-letni aktor dotychczas kojarzony był raczej z drugoplanowymi rolami charakterystycznych postaci. Teraz dostał szansę zagrania jednej z głównych ról w hollywoodzkiej superprodukcji. Będzie to dla niego zwieńczenie dotychczasowej kariery, ale i spore wyzwanie aktorskie.

Reżyser filmu Amo Saddam, Johan Renck twierdzi, że szukał aktora, który "promieniuje intensywnością". Jego zdaniem Keoghan idealnie wpisuje się w tę wizję. Z pewnością aktor wniesie w tę rolę swoją charyzmę i zaangażowanie.

Reżyser Czarnobyla o swoim nowym filmie Amo Saddam

Za reżyserię Amo Saddam odpowiedzialny będzie Szwed Johan Renck, który na koncie ma już uznany serial Czarnobyl dla HBO. Jak sam mówi, tym razem chce zrobić coś zupełnie innego niż typowe, schematyczne kino wojenne.

Renck zdradził, że Amo Saddam będzie miał konwencję horroru i opowie o irackim dyktatorze z nieco innej, mroczniejszej perspektywy. Sceny rozgrywać się będą głównie w bunkrze i pałacu Husajna, a widz poczuje klaustrofobiczny nastrój Bagdadu w 2006 roku.

Książka źródłem scenariusza filmu Amo Saddam

Scenariusz filmu Amo Saddam powstał na podstawie książki Willa Bardenwerpera zatytułowanej "The Prisoner in His Palace: Saddam Hussein, His American Guards, and What History Leaves Unsaid".

Opowiada ona historie 12 amerykańskich żołnierzy, którzy przez ostatnie miesiące życia Husajna pilnowali go w bunkrze. Poznali z bliska jego codzienne życie, nawyki i sposób bycia. Na tej podstawie powstał scenariusz filmu z Keoghanem w roli jednego ze strażników.

Czytaj więcej: Rewolucyjny zwiastun Władcy wszechświata: Zaskakująca śmierć He-Mana

Renck: film Amo Saddam ma mieć klimat horroru

Szwedzki reżyser Johan Renck zdradził w wywiadzie dla magazynu Empire, że Amo Saddam będzie miał charakter mrocznego horroru. Chce, by widzowie poczuli się jak w bagdadzkim bunkrze w 2006 roku tuż przed upadkiem dyktatury.

Zdaniem Rencka najlepszą konwencją, by oddać nastrój tamtych wydarzeń i postać Husajna jest właśnie horror. Dlatego w filmie nie zabraknie mrocznych scen, napięcia i zwrotów akcji. Ma to być horror osadzony w realiach, oparte na faktach.

Chcę, by widzowie poczuli się jakby byli w bunkrze razem z Saddamem Husajnem. To będzie intensywne kino grozy - powiedział Johan Renck.

Keoghan gra amerykańskiego strażnika pilnującego Husajna

Seks z grobem: nowe wyzwanie aktorskie Barry'ego Keoghana

Głównym bohaterem filmu Amo Saddam będzie sam tytułowy dyktator granego przez jeszcze nieznanego aktora. Jednak jedną z kluczowych postaci jest także wspomniany już Barry Keoghan jako amerykański żołnierz pilnujący Husajna.

Aktor wcieli się w jednego z 12 strażników przetrzymujących Husajna przed egzekucją. Ich zadaniem była obserwacja i raportowanie zachowania dyktatora. Znaleźli się z nim sam na sam w bunkrze tuż przed jego śmiercią.

Jak mówi reżyser, będzie to film łączący konwencję więzienną z wojenną. Strażnicy musieli zmierzyć się nie tylko z samym Husajnem, ale też z traumą wojny i jej okrucieństwem. Dla Keoghana będzie to zdecydowanie inna rola niż wcześniejsze.

Podsumowanie

W artykule omówiono nowy film Amo Saddam z udziałem Barry'ego Keoghana. Aktor znany ze swojej ekscentryczności i mrocznych ról tym razem wcieli się w amerykańskiego żołnierza pilnującego Saddama Husajna przed jego egzekucją. Będzie to dla niego spore aktorskie wyzwanie, zwłaszcza że film ma mieć konwencję horroru i przedstawiać dyktatora w dość makabryczny sposób. Reżyser Johan Renck chce, aby widzowie poczuli się tak, jakby znaleźli się w bunkrze z Husajnem tuż przed jego śmiercią.

Film oparty jest na książce opisującej losy amerykańskich strażników Husajna. Ich relacje posłużyły do napisania scenariusza. Barry Keoghan wciela się w jednego z nich. Będzie to dla aktora zupełnie nowe doświadczenie i nietypowa rola. Z pewnością wniesie w nią swój charakterystyczny, intensywny styl gry.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.50 Liczba głosów: 2

5 Podobnych Artykułów:

  1. Terrifier 3: Adepcja niebezpieczne starcie z klaunem. Co czeka bohatera?
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły