Filmy

Szybkie i Wściekłe Auta - Najlepsze Samochody z Szybkich i Wściekłych

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak23.12.20236 min.
Szybkie i Wściekłe Auta - Najlepsze Samochody z Szybkich i Wściekłych

Szybcy i Wściekli Auta to kultowa seria filmów akcji o nielegalnych wyścigach samochodowych. W produkcjach tych pojawia się wiele rasowych i mocno zmodyfikowanych aut, które robią ogromne wrażenie na widzach. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej najlepszym i najsłynniejszym samochodom, które pojawiły się w filmach z serii Szybkich i Wściekłych.

Kluczowe wnioski:

  • Dominic Toretto jeździ legendarnym czarnym Dodge'em Chargerem z 1970 roku.
  • W filmach występuje wiele mocno zmodyfikowanych japońskich sportowych aut.
  • Samochody z serii Szybkich i Wściekłych robią niesamowite wrażenie prędkością i mocą.
  • Aktorzy wcielający się w główne role często osobiście prowadzą auta.
  • Fani tych filmów inspirują się samochodami przy tuningu własnych aut.

Najsłynniejsze auta z Szybkich i Wściekłych

Szybcy i Wściekli Auta to kultowa seria filmów akcji o nielegalnych wyścigach samochodowych. W produkcjach tych pojawia się wiele rasowych i mocno zmodyfikowanych aut, które robią ogromne wrażenie na widzach swoją mocą i osiągami.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych samochodów z całej serii jest czarny Dodge Charger z 1970 roku, prowadzony przez głównego bohatera - Dominica Toretto. To klasyczne, amerykańskie auto zostało mocno zmodyfikowane i prezentuje się niezwykle efektownie, a do tego rozwija zawrotną prędkość. Stało się prawdziwą ikoną filmów.

Oprócz Dodge'a Chargera, w Szybkich i Wściekłych pojawiają się także liczne, mocno przestylizowane japońskie sportowe auta, takie jak Nissan Skyline, Toyota Supra, Mazda RX-7, Mitsubishi Lancer Evolution i wiele innych. Samochody te są ulubionymi autami rabusiówi posiadają imponujące parametry oraz design.

Supersamochody Dominica Toretto

Dominic Toretto, czyli główny bohater serii Szybkich i Wściekłych, jeździ kilkoma niezwykle efektownymi samochodami. Oprócz wspomnianego już Dodge'a Chargera z 1970 roku, warto wymienić choćby srebrnego Chevroleta Chevelle SS z tylnej osią, który pojawia się w szóstej części filmu.

Kolejnym autem Dominica jest z kolei granatowo-srebrna Plymouth Road Runner z 1968 roku z charakterystycznym malowaniem, która też robi niesamowite wrażenie. Dominic lubi klasyczne, amerykańskie muscle cars i jego samochody zawsze są najmocniejszymi maszynami w okolicy.

Najszybsze auta z filmów o przestępcach

Filmy z serii Szybkich i Wściekłych opowiadają o grupie przestępców trudniących się kradzieżą towarów i nielegalnymi wyścigami. Samochody, którymi się poruszają, muszą więc być niezwykle szybkie i sprawne.

Do najszybszych aut z tych produkcji zaliczyć można między innymi wspomnianego już Nissana Skyline'a, osiągającego prędkość powyżej 250 km/h, a także Lamborghini Murcielago z szóstej części - auto sportowe z silnikiem V12, które przyspiesza do 100km/h w niecałe 3,5 sekundy.

Nie można nie wspomnieć także o legendarnym już Toyota Suprze z czwartej części, z ogromnym spojlerem, która stała się jednym z symboli całej serii filmów.

Te trzy wymienione samochody uchodzą za najszybsze we wszystkich ośmiu częściach Szybkich i Wściekłych. Poruszają się z zawrotną prędkością i zostawiają daleko w tyle pozostałe auta.

Tuning aut z serii filmowej o wyścigach

Samochody z filmów Szybcy i Wściekli są nie tylko bardzo szybkie, ale i efektownie zmodyfikowane. Posiadają liczne tuningowe dodatki takie, jak spoilery, nakładki, specjalne felgi i wiele innych.

Samochód Główne modyfikacje
Toyota Supra Ogromny tylny spojler, nakładki na zderzaki
Mitsubishi Lancer Evo Obniżone zawieszenie, specjalny body kit

Dzięki licznym modyfikacjom auta nie tylko zyskują na wyglądzie, ale też poprawiają parametry aerodynamiczne i osiągają większe prędkości. Stają się prawdziwie wyjątkowe i rozpoznawalne.

Czytaj więcej: Filmy PRL - Top 10 najlepszych produkcji z czasów PRL

Legendarny Dodge Charger z filmu Szybcy i wściekli

Bez wątpienia najbardziej kultowym samochodem z całej serii jest czarny Dodge Charger R/T z pierwszej części Szybkich i Wściekłych. Auto to należy do Dominica Toretto i to właśnie za jego kierownicą bohater ten ściga się z przeciwnikami.

Mocno zmodyfikowany, klasyczny Dodge z ogromnym silnikiem V8 i charakterystycznym rykiem stał się prawdziwym symbolem całej serii. Jego replika pojawia się także w kolejnych częściach jako hołd dla oryginalnego auta Dominica.

Sceny pościgów z udziałem tego Chargera należą do najbardziej pamiętnych i kultowych z całej serii. To właśnie ten samochód w dużej mierze zapewnił jej popularność i status jednej z najlepszych filmowych serii o samochodach.

Kultowe auta z filmów o nielegalnych wyścigach

Szybkie i Wściekłe Auta - Najlepsze Samochody z Szybkich i Wściekłych

Filmy z serii Szybkich i Wściekłych dostarczają fanom motoryzacji wielu niezapomnianych scen pościgów z udziałem wyjątkowych, mocno zmodyfikowanych samochodów. Niektóre z nich na stałe zapisały się w historii kina i zyskały status prawdziwych kultowych aut.

Oprócz wspominanego już kilkukrotnie Dodge'a Chargera czy Toyoty Supry, do takich kultowych samochodów zaliczyć można na przykład żółtego Forda Mustanga z szóstej części. Auto to prowadzone przez Romana Pearce'a stało się niezwykle charakterystyczne i rozpoznawalne.

Kolejnym kultowym autem jest z pewnością Jensen Interceptor - klasyczne auto z silnikiem V8, prowadzone przez postać Twinka. Jego odjazd w poprzek ulicy na jednym kole na stałe zapisał się w historii filmowej serii.

Te wymienione samochody oraz wiele innych na zawsze pozostaną w pamięci fanów i na trwale zapiszą się w historii kina akcji o samochodach.

Podsumowanie

Filmy z serii Szybcy i Wściekli dostarczyły fanom motoryzacji wielu niezapomnianych scen pościgów z udziałem wyjątkowych, mocno zmodyfikowanych samochodów. Występują w nich zarówno klasyczne amerykańskie muscle cars jak i nowoczesne, sportowe auta z Japonii oraz Europy.

Bez wątpienia najsłynniejszym Autem Szybcy i Wściekli jest czarny Dodge Charger 1970 prowadzony przez Dominica Toretto. Auto to stało się prawdziwym symbolem całej serii filmów i jest rozpoznawalne nawet dla osób, które ich nie oglądały.

Oprócz Chargera, do najbardziej kultowych Samochodów Szybcy i Wściekli można zaliczyć Toyotę Suprę z ogromnym spojlerem, żółtego Forda Mustanga czy też Jensena Interceptora. Wymienione auta na zawsze pozostaną w pamięci fanów.

Popularność filmów sprawiła, że widzowie na całym świecie zaczęli tuningu swoich własnych samochodów, inspirując się autami z produkcji. Stały się one pewnego rodzaju wzorcem i marzeniem dla wielu fanów motoryzacji.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
  2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Najważniejsze festiwale filmowe na świecie
FilmyNajważniejsze festiwale filmowe na świecie

Odkryj najważniejsze międzynarodowe festiwale filmowe na świecie, takie jak Cannes, Berlinale i Sundance. Poznaj historię, tradycje oraz prestiżowe nagrody festiwalowe tych kluczowych wydarzeń branży filmowej.