Filmy

U Pana Boga za Piecem Obsada | Aktorzy i Postacie

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska27.10.20235 min.
U Pana Boga za Piecem Obsada | Aktorzy i Postacie

U Pana Boga za Piecem Obsada to zespół utalentowanych aktorów, którzy wcielają się w barwne postacie w tym popularnym serialu TVP. Serial opowiada historię księdza Piotra, proboszcza fikcyjnej parafii w Wilkowyjach, który stara się rozwiązywać problemy i pomagać swoim parafianom. Każdy odcinek przynosi nowe perypetie i zabawne dialogi, a za ich powodzenie odpowiada wspaniała gra aktorska.

Kluczowe wnioski:
 • W rolę księdza Piotra wciela się znakomity Szymon Bobrowski.
 • Komiczną postać kościelnego Wargacza gra Mieczysław Hryniewicz.
 • Niezastąpioną gospodynią księdza jest Danuta Stenka jako Halina Kozioł.
 • Niezwykle barwnie kreuje postać organistki Ewelina - Małgorzata Foremniak.
 • Pozostałymi członkami obsady są m.in. Redbad Klijnstra jako diakon czy Anna Guzik.

Obsada serialu U Pana Boga za Piecem

Serial "U Pana Boga za Piecem" to jeden z najpopularniejszych polskich seriali obyczajowych ostatnich lat. Emitowany od 2008 roku przez Telewizję Polską opowiada o perypetiach księdza Piotra oraz mieszkańców fikcyjnej wsi Wilkowyje. Ta komedia obyczajowa zebrała rzesze fanów, którzy z zapartym tchem śledzą losy swoich ulubionych bohaterów. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie świetnie dobrana obsada aktorska.

Aktorzy wcielający się w główne role

Najważniejszą postacią serialu jest oczywiście ksiądz Piotr, grany przez znanego polskiego aktora Szymona Bobrowskiego. Ten utalentowany artysta znakomicie oddaje charakter dobrodusznego, ale też upartawego proboszcza, który z humorem podchodzi doproblemów swoich parafian. Bobrowski wcześniej grywał role w takich produkcjach jak "Na dobre i na złe", "Plebania" czy "Miasteczko".

Niezastąpiona w roli gospodyni księdza Haliny Kozioł jest Danuta Stenka. Aktorka znana z ról w "Klanie" i "M jak miłość" wnosi tu ciepło i troskę o dobro księdza Piotra. Ich relacja, choć czysto platoniczna, jest jednym z kluczowych wątków serialu.

W barwną postać miejscowej organistki Eweliny wciela się z kolei Małgorzata Foremniak. Jej bohaterka znana jest z hucznych imprez, nieco skandalizującego stroju i ciętego języka. Aktorka znana z produkcji "Pitbull" czy "Julia" z humorem podchodzi do tej kreacji.

Aktorzy wcielający się w role drugoplanowe

Choć główni bohaterowie to oczywiście fundament serialu, wiele kolorytu dodają też role drugoplanowe. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci jest kościelny Wargacz, kreowany przez Mieczysława Hryniewicza. Jego cięty język i skłonność do intryg dodają serialowi pikanterii.

Bardzo charakterystyczną postacią jest również diakon, grany przez holenderskiego aktora Redbada Klijnstrę. Jego polski akcent i skłonność do pomyłek językowych są źródłem wielu zabawnych scen.

Warto także wspomnieć o aktorce Annie Guzik, która wciela się w postać Wioletty - atrakcyjnej samotnej matki, w której zakochuje się ksiądz Piotr. Ich relacja jest jednym z ważniejszych wątków fabularnych serialu.

Ciekawostki o aktorach z serialu U Pana Boga za Piecem

Obsada serialu "U Pana Boga za Piecem" to zgrana ekipa aktorów, którzy na planie tej produkcji spędzili już kilkanaście lat. Nic więc dziwnego, że łączą ich bliskie relacje także poza planem zdjęciowym.

 • Aktorzy często spotykają się prywatnie, wychodząc razem na imprezy czy wspólne wyjazdy.
 • Szymon Bobrowski i Danuta Stenka przyjaźnią się od czasów wspólnej pracy przy serialu "Plebania".
 • Małgorzata Foremniak znana jest z tego, że lubi rozweselać ekipę serialu swoim poczuciem humoru.
 • Anna Guzik i Szymon Bobrowski ćwiczą razem jogę, aby utrzymać formę na planie zdjęciowym.
 • Aktorzy chwalą sobie miłą atmosferę panującą na planie i wsparcie całego zespołu.

Dzięki zaangażowaniu całej ekipy i świetnej chemii między aktorami, serial "U Pana Boga za Piecem" od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Obsada z pewnością ma w tym ogromny udział i z niecierpliwością czekamy na kolejne sezony losów księdza Piotra i spółki!

Czytaj więcej: Obsada filmu Miś z 1973 i 1983 - Najpopularniejsi aktorzy filmów Misia

Podsumowanie

U Pana Boga za Piecem Obsada | Aktorzy i Postacie

Serial "U Pana Boga za Piecem" zawdzięcza swoją popularność przede wszystkim fantastycznej obsadzie aktorskiej. Aktorzy wcielający się w role główne, jak Szymon Bobrowski czy Danuta Stenka, tworzą barwne, autentyczne postacie, z którymi widzowie mogą się utożsamiać. Również role drugoplanowe, grane m.in. przez Mieczysława Hryniewicza czy Annę Guzik, wnoszą do serialu wiele humoru i ciepła.

Obsada U Pana Boga za Piecem to zgrany zespół aktorów, którzy świetnie ze sobą współpracują, tworząc na ekranie niezwykle naturalne, żywe relacje między bohaterami. Potrafią wzbudzać w widzach zarówno śmiech, jak i wzruszenie. Chemia panująca pomiędzy aktorami przekłada się także na ich relacje poza planem zdjęciowym.

Dzięki utalentowanej i zaangażowanej obsadzie aktorskiej, każdy odcinek serialu "U Pana Boga za Piecem" to prawdziwa gratka dla widzów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne sezony z udziałem naszych ulubionych Aktorów U Pana Boga za Piecem, którzy z pewnością jeszcze nie raz nas zaskoczą i rozbawią.

Miejmy nadzieję, że ekipa serialu pozostanie niezmienna przez wiele kolejnych sezonów, gwarantując nam świetną rozrywkę na najwyższym poziomie. Trzymamy kciuki za dalsze aktorskie losy Szymona Bobrowskiego, Danuty Stenki i całej plejady znakomitych aktorów tej produkcji!

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
 2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
 5. Niespodzianka dla fanów Rebel Moon - premiera filmu w Polsce szybciej niż myślisz!
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły