Aktorstwo

Daniel Olbrychski - Wiek, Ile Lat, Młodość

Autor Kornel Lis
Kornel Lis05.01.20245 min.
Daniel Olbrychski - Wiek, Ile Lat, Młodość

Olbrychski Wiek to temat, który wzbudza zainteresowanie wielu fanów tego wybitnego polskiego aktora. Daniel Olbrychski jest bowiem niekwestionowaną legendą polskiego kina, którego kariera trwa już od lat 60. XX wieku.

Kluczowe wnioski:
 • Daniel Olbrychski urodził się w 1945 roku we Lwowie na terenie ówczesnego ZSRR.
 • Na ekranie zadebiutował jako nastolatek w filmie „Ranny w parki” w 1963 roku.
 • W latach 60. i 70. XX wieku zagrał wiele pamiętnych ról filmowych.
 • Ma na koncie role w ponad 120 filmach fabularnych.
 • Jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich aktorów.

Olbrychski Wiek Lat Aktor

Daniel Olbrychski to jedna z największych legend polskiego kina. Przez lata zagrał wiele niezapomnianych ról kinowych, czym zaskarbił sobie uznanie i miłość widzów w Polsce i na świecie. Warto przyjrzeć się jego wkładowi w rozwój polskiej kinematografii od najmłodszych lat.

Urodzony w 1945 roku we Lwowie, zadebiutował na dużym ekranie w wieku zaledwie 18 lat. Pierwszą poważną rolę otrzymał w 1963 roku w filmie „Ranny w parki”, czym dał zapowiedź nadchodzącej wielkiej kariery. Szybko zaczął grywać pierwszoplanowe role młodych mężczyzn zbuntowanych przeciwko ówczesnej rzeczywistości.

Choć debiutował jako aktor nastoletni, bardzo szybko wydoroślał i w wieku przed 30-stką zagrał znaczące, mocno psychologiczne role, z których najważniejsze to bez wątpienia rola w "Rękopisie znalezionym w Saragossie” (1964) oraz rola Pawła w „Przedświątecznym wieczorze” (1969).

Lata 70. i pełnia kariery

Olbrychski Ile Lat Miał, gdy osiągnął szczyty popularności? Zapisał się w historii kina polskiego wiekiem dojrzałym, boleśnie przepracowując problemy związane z rodzącą się tuż po wojnie konsumpcją.

W latach 70. aktor miał na koncie dziesiątki ról charakterystycznych dla jego osobowości i charyzmy. Sławę przyniosły mu głównie role w takich hitach jak „Potop” czy „Wesele”. Świetnie odnajdywał się również w produkcjach zagranicznych, czego dowodem rola w "Obywatelu Kane” (1976).

Daniel Olbrychski Ile Lat Grał

Mało który aktor może pochwalić się tak długą i owocną karierą jak Daniel Olbrychski. Na dużym ekranie pojawił się jako 18-latek. Dziś, mając 78 lat, wciąż aktywnie pracuje, nie tracąc werwy i pasji do zawodu.

Jest autorem setek niezapomnianych kreacji aktorskich w ponad 120 filmach fabularnych. Jego role zawsze były pełne ekspresji i głębokich przeżyć, co przekładało się na ich wiarygodność.

Nigdy nie grałem dla pieniędzy czy sławy. Zawsze dla samej przyjemności gry aktorskiej.

Podkreśla, że nigdy nie traktował aktorstwa jako sposobu na zarabianie pieniędzy. Robił to z czystej pasji do gry aktorskiej, czego efekty widać na ekranie.

Czytaj więcej: Aktorzy z Krakowa - Znani i popularni aktorzy krakowscy

W Jakim Wieku Daniel Olbrychski

Mając 78 lat, Olbrychski nadal pozostaje aktywny zawodowo i wcale nie zwalnia tempa. W ostatnich latach pojawił się m.in. w takich produkcjach jak:

 • "Jack Strong” (2014)
 • "W ciemności” (2011)
 • "Essential Killing” (2010)

Pomimo zaawansowanego wieku, wciąż emanuje pasją, energią i niezwykłą charyzmą na ekranie. Daje tym samym nadzieję, że prawdziwe aktorstwo nie zna granic wiekowych.

Olbrychski Kariera Od Najmłodszych

Daniel Olbrychski - Wiek, Ile Lat, Młodość

Kariera Daniela Olbrychskiego trwa już blisko 60 lat i obejmuje lata młodości oraz dojrzałości. Od najmłodszych lat rozwijał swój warsztat i budował pozycję wybitnego aktora.

1963 Debiut w filmie „Ranny w parki”
1960-1970 Liczne role młodzieżowe
Lata 1970 Rola Andrzeja Kmicica w „Potopie”

W kolejnych latach grał głównie role dojrzałych bohaterów. Tym niemniej, nigdy nie zatracił młodzieńczego zapału i werwy.

Mając na koncie role w blisko 130 produkcjach kinowych i telewizyjnych, na zawsze wpisał się w historię polskiej kinematografii. Jego popularność nie maleje, a młodsze pokolenia wciąż na nowo odkrywają talent tego wyjątkowego aktora.

Podsumowanie

Artykuł przybliżył sylwetkę i dokonania jednego z najwybitniejszych polskich aktorów - Daniela Olbrychskiego. Prześledziliśmy jego drogę zawodową od pierwszych kroków w branży filmowej aż po dzień dzisiejszy. Dowiedzieliśmy się, że zadebiutował jako 18-letni młodzieniec, a dziś, mając 78 lat, wciąż cieszy się doskonałą formą i gra w filmach.

Olbrychski Wiek nie stanowi dla niego żadnej przeszkody w dalszej pracy. Co więcej, dojrzały wiek i bogate doświadczenie tylko dodają mu charyzmy i wiarygodności scenicznej. Po tylu latach w show-biznesie wciąż emanuje pasją i zamiłowaniem do aktorstwa.

Ile Lat Ma Daniel Olbrychski dokładnie? Urodzony w 1945 roku we Lwowie aktor może już pochwalić się 78 wiosen. I choć dla wielu ludzi byłby to wiek emerytalny, on nadal pozostaje aktywny zawodowo. W ostatnich latach zagrał w kilku głośnych produkcjach filmowych.

Artykuł pozwolił przyjrzeć się z bliska niezwykłej karierze Daniela Olbrychskiego Młodego, od pierwszych ról młodzieńczych, przez burzliwe lata 70., aż po czasy współczesne. Aktor od zawsze wzbudzał podziw i zainteresowanie widzów, na co zapracował ciężką pracą i niegasnącą pasją do aktorstwa.

Najczęstsze pytania

Aktor urodził się 27 września 1945 roku we Lwowie. Obecnie ma 78 lat i wciąż aktywnie pracuje w zawodzie, grając w filmach i serialach.

Jego przygoda z aktorstwem rozpoczęła się w 1963 roku, kiedy jako 18-latek zadebiutował na dużym ekranie. Oznacza to, że w branży filmowej pracuje już od około 60 lat.

Przez ponad półwieczną karierę aktorską zagrał łącznie w około 130 produkcjach filmowych i serialowych. Są wśród nich takie hity jak „Potop”, „Wesele” czy „Rękopis znaleziony w Saragossie”.

Jest laureatem wielu prestiżowych nagród aktorskich, m.in. Orłów, Złotych Lwów, Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach oraz Polskich Nagród Filmowych. Znakomite role przyniosły mu uznanie krytyków.

Ze względu na niezwykły talent, charyzmę i ponadczasowe role, które na stałe wpisały się do historii polskiej kinematografii. Jest aktorem kompletnym o bardzo szerokim wachlarzu możliwości.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
 2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
 5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły