Filmy

Najlepsze Filmy o Zombie - Pełne Listy Topowych Produkcji

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska30.12.20238 min.
Najlepsze Filmy o Zombie - Pełne Listy Topowych Produkcji

Najlepsze Filmy o Zombie to niezwykle popularny gatunek kinowy, który ma wielu wiernych fanów. W tym artykule przedstawiamy pełną listę najwyżej ocenianych i najchętniej oglądanych produkcji z zombie w rolach głównych. Znajdziesz tu zarówno stare klasyki, jak i nowe hity. Sprawdź, czy nie przegapiłeś jakiegoś wyśmienitego horroru o żywych trupach!

Kluczowe wnioski:
 • Najlepsze zombie filmy to miks klasyk i nowości.
 • W zestawieniu znajdują się produkcje wzbudzające maksimum emocji.
 • Polecamy sprawdzone tytuły, które zdobyły uznanie widzów.
 • To kompletna lista dla każdego fana horrorów z zombie.
 • Gwarantujemy mocną dawkę znakomitej rozrywki!

Najlepsze Filmy o Zombie wg Oceny Widzów

Filmy o zombie od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród widzów. W tym zestawieniu przedstawiamy produkcje z żywymi trupami, które zdobyły najwyższe oceny i uznanie fanów horrorów. Sprawdź, które tytuły zostały najlepiej przyjęte i warte są obejrzenia.

Bezkonkurencyjny numer jeden to kultowy film "Świt żywych trupów" z 1968 roku. Geore'a A. Romero uważany jest za ojca współczesnych filmów o zombie. Jego czarno-biała produkcja wciąż budzi grozę i trzyma w napięciu do ostatniej sceny. To przełomowy obraz, który na zawsze odmienił kino grozy i zapoczątkował modę na filmy o żywych trupach.

Tuż za nim plasuje się równie kultowy "Dzień żywych trupów" z 1985 roku, stanowiący kontynuację arcydzieła Romero. Film w rewelacyjny sposób rozwija pomysły z oryginału, zachowując klimat i charakter poprzednika. Pełen czarnego humoru i efektownych scen z zombie horror do dziś uznawany jest za jeden z najlepszych sequelów w historii kina.

W pierwszej trójce znajduje się też współczesny hit - "Armagedon zombie" z 2013 r. Szybka akcja, efektowne sceny oblężenia i walki o przetrwanie w opanowanym przez zombie świecie - ten film ma wszystko, czego oczekują fani gatunku. Dodatkowym atutem są świetne zdjęcia i charakteryzacja zombie.

Inne wysoko oceniane filmy o zombie

Tuż za podium uplasowały się także takie tytuły, jak m.in. osadzony w Korei Południowej film "Pociąg do Busan", opowiadający o walce pasażerów pociągu z zombie, czy ultrakrwawy i pełen czarnego humoru "Dead Snow" o nazistowskich zombie. Świetnie oceniana jest też niezależna produkcja "Wywiad z krwiopijcą", łącząca wątki wampiryczne i zombie.

Najlepsze Filmy o Zombie wg Popularności

Oprócz oceny krytyków i widzów, nie bez znaczenia jest również popularność danego filmu wśród fanów gatunku. Poniżej przedstawiamy najchętniej oglądane i najbardziej kultowe produkcje zombie movie, które na stałe wpisały się do kanonu kina grozy.

Tytuł Popularność
Świt żywych trupów *****
Dzień żywych trupów *****
Armagedon zombie ****

Jak widać, podium popularności nie odbiega od czołówki rankingu ocen. Bezkonkurencyjni są bracia Romero ze swoimi arcydziełami, które na zawsze zmieniły oblicze kina grozy i zapoczątkowały modę na zombie. Tuż za nimi uplasował się współczesny hit "Armagedon Zombie".

Czytaj więcej: Muzyka Filmowa - Najlepsi Kompozytorzy, Rodzaje i Historia | Poradnik 2023

Klasyka Kina Zombie - Niezapomniane Produkacje

Choć współczesne zombie filmy mają większe budżety i lepsze efekty specjalne, to właśnie stare produkcje uważane są za prawdziwą klasykę gatunku. Ich sukces tkwi w prostocie środków, mrocznym klimacie i ponadczasowej grozie. Oto największe perełki kina zombie.

Te filmy stworzyły mit zombie, jaki znamy dzisiaj. Bez tych produkcji nie byłoby współczesnej mody na żywe trupy.

Numer jeden to oczywiście "Ojciec chrzestny" gatunku, czyli "Świt żywych trupów" George'a A. Romero z 1968 roku. Reżyser jako pierwszy sportretował zombie jako powolne, obłąkane istoty kierujące się jedynie głodem ludzkiego mięsa. Jego czarno-biały film zapoczątkował lawinę podobnych produkcji i wpłynął na całe pokolenia twórców horrorów.

Do dziś uwielbianym hitem pozostaje też spektakularny w swojej prostocie "Dzień żywych trupów" (1985), będący kontynuacją arcydzieła Romero. Reżyser ponownie stworzył mroczną wizję apokalipsy zombie, tym razem osadzoną w kolorowym świecie. Pełen czarnego humoru i niezapomnianych scen film na stałe wpisał się na listę kultowych produkcji gatunku.

Inne klasyki zombie movie

Do grona starych hitów zaliczają się też m.in. wciąż przerażający "Dzieci kukurydzy" z 1984 roku czy też krwawy, szalony i kontrowersyjny "Mózg zombie" z 1985 roku. Nieco zapomnianym arcydziełem pozostaje również "Re-Animator" z 1985 roku.

Współczesne Hity o Zombie - Polecane Nowości

Najlepsze Filmy o Zombie - Pełne Listy Topowych Produkcji

Mimo dominacji starych klasyków, także nowe produkcje potrafią zachwycić fanów zombie. Poniżej przedstawiamy najciekawsze współczesne tytuły z żywymi trupami w roli głównej, które warto nadrobić.

 • Nakręcony w 2013 roku "Armagedon Zombie" to połączenie widowiskowego horroru z elementami sensacyjnego kina katastroficznego. Dynamiczna akcja i efektowne sceny walki ludzi z hordami zombie gwarantują świetną rozrywkę.
 • Azjatycki hit - film "Pociąg do Busan" z 2016 roku to znakomity thriller z zombie osadzony w ciasnym wnętrzu pociągu. Walka o przetrwanie wśród ograniczonej przestrzeni i rosnącej liczby zainfekowanych pasażerów dostarcza widzom wielu emocji.
 • "Dziewczyna z fartuszkiem" z 2017 roku to nietypowa komedia romantyczna z zombie w tle. Film zaskakuje dużą dawką czarnego humoru i znakomitą chemia między bohaterami. Gorąco polecamy ten tytuł!

Najstraszniejsze Filmy o Zombie - Mocne Emocje

Większość widzów sięga po filmy z zombie głównie dla dreszczyku emocji i solidnej dawki strachu. Jeśli szukasz produkcji, która naprawdę Cię przestraszy i nie pozwoli zmrużyć oka, koniecznie sprawdź poniższe tytuły.

Bezapelacyjnie numer jeden to "Świt żywych trupów". Mimo że od premiery filmu minęło już ponad 50 lat, wciąż potrafi on przejąć grozą i wzbudzić autentyczny, głęboki strach. Zawdzięcza to m.in. ponurej czarno-białej stylistyce, powolnemu tempu akcji i budowaniu napięcia.

Do dziś przerażający pozostaje też kultowy "Dzień żywych trupów". Film jest pełen brutalnych i bardzo krwawych scen, a charakteryzacja zombie wciąż prezentuje się imponująco. Dodatkowym atutem horroru jest specyficzny klimat i brak taniej sensacji - wszystko buduje autentyczne uczucie zagrożenia i strachu.

Nowsze produkcje reprezentuje ultrakrwawy "Wywiad z krwiopijcą", łączący konwencję wampiryczną i zombie. Reżyser nie oszczędza widza przed makabrycznymi obrazami rozkładających się ciał, odrąbanych kończyn i wszechobecną krwią. Film z pewnością nie jest dla osób o słabych nerwach!

Kultowe Filmy o Zombie - Klasyki Kultury Pop

Niektóre tytuły na stałe wpisały się już do kanonu popkultury i urosły do miana prawdziwych kultowych produkcji. Ich rozpoznawalne sceny i motywy są nieustannie parodiowane i cytowane w innych dziełach. Oto najbardziej kultowe zombie filmy.

 • "Świt żywych trupów" - ten obraz na zawsze zmienił postrzeganie i definicję zombie, jaką znaliśmy. To właśnie Romero ukształtował dzisiejszy wizerunek powolnych, zdeformowanych truposzy niepohamowanie goniących za żywą ludzką tkanką.
 • Równie kultowy status ma kontynuacja arcydzieła Romero pt. "Dzień żywych trupów". Film zawiera wiele ikonicznych scen, które na stałe wpisały się do popkultury, jak choćby spożywanie mózgów czy słynna scena: "Chodź do mamy!".
 • Miano kultowego przylgnęło też do kontrowersyjnego horroru "Mózg zombie", który zapisał się w pamięci widzów szokującymi i bardzo brutalnymi scenami. Jedzenie flaków mózgu zombie wprost z rozbitej czaszki to obraz, który wrył się w pamięć fanów.

Podsumowanie

Przedstawione zestawienie najlepszych filmów o zombie pokazuje, jak różnorodny i fascynujący jest to gatunek. Zarówno wśród klasyków, jak i nowości znajdziemy produkcje znakomite - mroczne i przerażające obok tych pełnych czarnego humoru. Bez względu na preferencje, miłośnicy filmów zombie z pewnością odnajdą coś dla siebie.

Mimo upływu dekad, to właśnie stare tytuły wciąż uznawane są za największe arcydzieła i prawdziwy kanon najlepszych filmów o zombie. Bezkonkurencyjne pozycje zajmują kultowe obrazy braci Romero, które na zawsze odmieniły oblicze kina grozy i stworzyły mit współczesnych zombie. Jednak i współczesność ma sporo do zaoferowania.

Nowe filmy o zombie stają na wysokości zadania i potrafią zaskoczyć jakością oraz pomysłowością. Czego dowodem są choćby wysoko oceniane tytuły takie jak "Armagedon Zombie", azjatycki hit "Pociąg do Busan" czy zaskakująca komedia z zombie w tle - "Dziewczyna z fartuszkiem". Zdecydowanie warto je nadrobić!

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie najlepszych filmów zombie pozwoliło odkryć nowe filmy i przypomnieć sobie stare perełki. Życzymy miłego seansu pełnego emocji! A nuż uda Wam się znaleźć nowego faworyta?

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.50 Liczba głosów: 2

5 Podobnych Artykułów:

 1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
 2. Scarlet Witch - główna przeciwniczka Marvel Zombies.
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
 5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Czy polskie kino może konkurować na świecie? Analiza
FilmyCzy polskie kino może konkurować na świecie? Analiza

Kinematografia polska zdobywa coraz większe uznanie na świecie dzięki sukcesom na prestiżowych festiwalach filmowych. Jednak aby skutecznie konkurować, polskie kino musi pokonać bariery finansowe, nawiązywać koprodukcje i wykorzystywać nagrody do promocji.