News

Narodziny Bogów - fantastyczny zwiastun wojny bogów, demonów i ludzi

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska18.01.20246 min.
Narodziny Bogów - fantastyczny zwiastun wojny bogów, demonów i ludzi

Narodziny Bogów to epickie fantasy oparte na chińskiej legendzie, które pokazuje wojnę bogów, demonów i ludzi. Film miał kinową premierę w lipcu 2023 roku w Chinach, gdzie zebrał przyzwoite 372,95 mln dolarów przy budżecie 150 mln. Jest to pierwsza część zaplanowanej trylogii, więc twórcy liczą, że kolejne odsłony zarobią więcej. Teraz Narodziny Bogów trafiły do polskich kin i 27-29 stycznia będzie można obejrzeć ten fantastyczny zwiastun wojny mitycznych istot walczących o przetrwanie Ziemi.

Zwiastun fantastycznej wojny bogów, demonów i ludzi

Narodziny Bogów: Królestwo burz to epickie fantasy oparte na chińskiej legendzie, które opowiada o wojnie pomiędzy bogami, demonami i ludźmi sprzed 3000 lat. Film miał premierę w Chinach w lipcu ubiegłego roku i zebrał przyzwoite 372,95 mln dolarów przy budżecie 150 mln dolarów.

Jest to najdroższa produkcja w historii chińskiego kina, więc oczekiwania były ogromne. Choć box office nie jest rewelacyjny, to na pewno zwróciły się nakłady finansowe. Poza tym jest to dopiero pierwsza część z planowanej trylogii, więc przy kolejnych odsłonach można liczyć na większe zyski.

Legendarna chińska opowieść trafia na polskie ekrany

Teraz Narodziny Bogów: Królestwo burz trafiły do dystrybucji w Polsce. W dniach 27-29 stycznia będzie można zobaczyć ten film w kinach sieci Multikino i Cinema City. To świetna okazja, aby zapoznać się z fantastycznym widowiskiem opartym na azjatyckim micie.

Opowieść rozgrywa się 3000 lat temu, kiedy to rozpętała się ostateczna wojna o przetrwanie Ziemi. Ludzie, bogowie i demony stanęli do bezwzględnej walki, a stawką był los całego świata. Efekty specjalne i numery akcji robią ogromne wrażenie, przenosząc widza w sam środek fantastycznych bitew.

Pierwsza część zaplanowanej trylogii

Twórcy Narodzin Bogów zaplanowali aż trzy części opowieści o mitycznej walce o Ziemię. Na razie możemy zobaczyć pierwszą odsłonę zatytułowaną "Królestwo burz", ale już trwają pracę nad kontynuacjami. Jeśli seria spodoba się chińskiej i światowej publiczności, jest szansa na stworzenie prawdziwego kasowego hitu.

Najlepsze dopiero przed nami. Widzowie pokochają tę historię tak jak my - powiedział reżyser Wu Bai obsadzając główną rolę swoją żonę

Faktycznie, pierwsze zwiastuny i opinie sugerują, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym. Jeśli tylko jakość utrzyma się na wysokim poziomie, trylogia ma szansę zapisać się w historii kina nie tylko chińskiego. W erze superprodukcji i efektów specjalnych kluczowe jest jednak zaangażowanie widzów i zapewnienie im rozrywki na najwyższym poziomie.

Rekordowy budżet 150 milionów dolarów

Twórcy Narodzin Bogów postawili na rozmach i nie szczędzili środków na realizację swojej wizji. Budżet 150 milionów dolarów jest rekordowy w historii kina chińskiego. Dla porównania oscarowy "Avatar 2" kosztował 250 milionów.

Ogrom pieniędzy poszedł przede wszystkim na efekty specjalne i sceny akcji. Twórcy chcieli oddać skalę i wielkość mitycznych bitew o losy świata. Czy decyzja była słuszna przekonamy się już niedługo. Tymczasem w box offisie powalczy jeszcze o zyski z dystrybucji w innych krajach, w tym w Polsce.

Czytaj więcej: Orville - czy nadchodzi 4. sezon? Seth MacFarlane rozwiewa wątpliwości

Czy film zarobi na kontynuacjach?

Jak na razie trudno mówić o kasowym sukcesie, który automatycznie gwarantowałby powstanie kolejnych części. Jednak twórcy wyraźnie wierzą w potencjał tej historii i już teraz snują plany co do trylogii.

  • Budżet 150 mln dolarów na pierwszą część
  • Zarobione 372,95 mln dolarów to niezły, ale nie rewelacyjny wynik

Pamiętajmy jednak, że mówimy o produkcji chińskiej, która dopiero raczkuje na rynku światowym. Dlatego szanse na kontynuacje cały czas są spore. Tym bardziej, że udało się wypromować film za granicą i trafić do dystrybucji m.in. w Polsce. Jeśli zyska popularność także u nas, przesądzi to zapewne o dalszym losie serii.

Budżet pierwszej części 150 mln dolarów
Zysk w box offisie 372,95 mln dolarów

Czy to wystarczy, aby sfinansować kolejne odsłony? Być może nie od razu z własnych środków. Jednak przy zaangażowaniu zewnętrznych inwestorów i partnerów, którzy dostrzegą potencjał tej historii szanse są spore. Zwłaszcza, że pierwsza część spełniła już swoją rolę promocyjną i zapoznała widzów z fabułą. Kolejne epizody mogą tylko rozwinąć i pogłębić tę opowieść.

Podsumowanie

Narodziny Bogów - fantastyczny zwiastun wojny bogów, demonów i ludzi

W powyższym artykule przybliżono historię i okoliczności powstania chińskiego filmu fantasy „Narodziny Bogów: Królestwo burz”. Jest to epicka opowieść oparta na legendzie, która opisuje mityczną wojnę pomiędzy ludźmi, bogami i demonami sprzed 3000 lat. Film miał premierę w Chinach w 2023 roku i odniósł sukces komercyjny. Teraz trafił także do polskich kin.

Przedstawiono kulisy produkcji tego widowiska: ogromny, rekordowy jak na kino chińskie budżet wynoszący 150 milionów dolarów, trwające prace nad trylogią, a także nadzieje twórców związane z potencjałem artystycznym i kasowym tej historii. Poruszono również kwestię dotychczasowych wpływów, które wyniosły 372,95 mln dolarów i szanse na zyski z dystrybucji w innych krajach oraz z kontynuacji trylogii.

Podkreślono wyjątkowość tej superprodukcji jak na rodzimy przemysł filmowy Chin, ogrom pracy i nakładów finansowych na stworzenie widowiska pełnego efektów specjalnych. Zastanawiano się także, czy uda się zaplanować i zrealizować kontynuacje oraz czy pierwsza część zdoła zachęcić chińskich i zagranicznych widzów do obejrzenia całej trylogii.

Artykuł z pewnością zainteresuje osoby ceniące kino fantastyczne i fana epickich superprodukcji. Zawiera ciekawe szczegóły na temat jednej z najdroższych produkcji w historii Chin, która teraz debiutuje także w Polsce i może okazać się światowym hitem.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Wiemy kto wyreżyseruje remake Na rauszu
  2. Sekretny czat gwiazd kina akcji. Kevin Hart wygadał się!
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Turecki Film: Najlepsze Tureckie Filmy
  5. Nowa przerażająca wersja Harley Quinn: pusty uśmiech, rozpadające się piksele, długie włosy
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły