News

Nowy film z Jasonem Stathamem w polskich kinach. Jakie są recenzje?

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska12.01.20245 min.
Nowy film z Jasonem Stathamem w polskich kinach. Jakie są recenzje?

Pszczelarz, najnowszy film akcji z Jasonem Stathamem, trafił właśnie do polskich kin. Produkcja zebrała bardzo dobre recenzje, notując aż 72% pozytywnych opinii. To najlepszy wynik w karierze popularnego aktora od 8 lat! Krytycy chwalą film za świetną rozrywkę i mocną obsadę. W artykule przybliżamy fabułę produkcji oraz przytaczamy opinie recenzentów na jej temat. Zapraszamy do lektury!

Pszczelarz - fabuła filmu akcji z Jasonem Stathamem - fabuła filmu akcji z Jasonem Stathamem

Najnowsza produkcja z udziałem Jasona Stathama to film akcji zatytułowany "Pszczelarz". Obraz trafił do polskich kin 12 stycznia 2024 roku i od razu zebrał bardzo dobre recenzje od krytyków.

Fabuła opowiada o mężczyźnie, który mszcząc się na swoich wrogach, wpada w konflikt z prawem. Okazuje się bowiem, że jest on byłym agentem tajnej organizacji o nazwie Pszczelarze. Brutalna zemsta bohatera nabiera więc większej rangi i staje się sprawą państwową.

Reżyserem filmu jest David Ayer, twórca takich hitów jak "Samobójczy Oddział" czy "Jesteśmy marines". Zdaniem krytyków, stworzył on produkcję, która powinna przypaść do gustu fanom kina akcji oraz samego Stathama.

Najlepsze oceny Stathama od 8 lat

"Pszczelarz" zebrał bardzo dobre recenzje, co jest sporą niespodzianką. Jason Statham od lat bowiem regularnie pojawiał się w niezbyt wysoko ocenianych filmach.

Tym razem jest inaczej. Obraz ma aktualnie na koncie aż 72% pozytywnych opinii, co jest najlepszym wynikiem w karierze aktora od 8 lat! Poprzednio tak wysokie noty Statham zanotował w komedii akcji "Agentka" w 2015 roku (95% pozytywnych recenzji).

Tytuł filmu Rok premiery Procent pozytywnych recenzji
Pszczelarz 2024 72%
Agentka 2015 95%

Krytycy chwalą najnowszy film z Jasonem Stathamem najnowszy film z Jasonem Stathamem

Krytycy filmowi są zgodni - "Pszczelarz" to świetna rozrywka, która nie zawiedzie fanów gatunku i samego Stathama. Doceniają dynamiczną akcję, humor oraz klimat stylizowany na filmy lat 90.

"Radośnie niewymagająca i satysfakcjonująca rozrywka. Pszczelarz udowadnia, że jeśli chodzi o wymierzanie sprawiedliwości w filmie akcji, Jason Statham nie stracił swojego charakteru" - piszą recenzenci.

Chwalą także reżysera Davida Ayera za stworzenie klimatu znanego z takich hitów lat 90., jak "Zabójcza broń" czy "Szklana pułapka". Podkreślają, że spodoba się on starszym widzom, którzy tęsknią za dawnym stylem kina akcji.

Obsada pełna gwiazd

Oprócz Jasona Stathama w filmie zobaczymy także inne znane nazwiska.

W obsadzie znaleźli się między innymi: Emmy Raver-Lampman, Josh Hutcherson, Bobby Naderi, Minnie Driver, Phylicia Rashad oraz Jeremy Irons.

Każdy z aktorów wciela się w barwną postać, co z pewnością jest dodatkowym atutem filmu. Widzowie chwalą świetną chemię pomiędzy bohaterami i nawiązujące się między nimi relacje.

Czytaj więcej: Andrew Scott o swojej roli czarnego charakteru w filmie Spectre: "Nie byłem w tym dobry"

Brutalna zemsta byłego agenta tajnej organizacjibyłego agenta tajnej organizacji

Jak już zostało wspomniane, fabuła filmu opowiada o zemście byłego agenta tajnej organizacji.

Bohaterem jest tajemniczy mężczyzna, który niszczy gang przestępczy nękający losowo wybraną dzielnicę. Brutalność i bezkompromisowość bohatera przyciąga uwagę policji i służb specjalnych.

Wkrótce wychodzi na jaw, że główny bohater to agent tajnej organizacji "Pszczelarze". W przeszłości wykonywał on nielegalne dla rządu zadania, by wymierzyć sprawiedliwość wobec najbardziej zbrodniczych osób.

Teraz po latach jednak ziemia pali mu się pod nogami. Czy uda mu się utrzymać wolność? Czy jego brutalna zemsta okaże się skuteczna?

Tego widzowie dowiedzą się po zapoznaniu się z filmem. Należy jednak zaznaczyć, że motyw zemsty jest tu jedynie pretekstem do opowiedzenia dramatycznej historii o niespodziewanym bohaterze.

Jak podkreślają recenzenci, film balansuje na granicy parodii oraz gatunku wczesnych filmów z udziałem Sylwestra Stallone czy Arnolda Schwarzeneggera. Jego największym atutem jest świetna zabawa konwencją i rozrywkowymi schematami.

Podsumowanie

Nowy film z Jasonem Stathamem w polskich kinach. Jakie są recenzje?

W powyższym artykule omówiono najnowszy film akcji z udziałem Jasona Stathama - „Pszczelarza”. Przybliżono jego fabułę, opisując motyw zemsty tajemniczego bohatera, który okazuje się byłym agentem nielegalnej organizacji. Poruszono również wątek bardzo dobrych recenzji, jakie zebrał obraz - aż 72% pozytywnych opinii to najlepszy wynik w karierze Stathama od 8 lat.

W drugiej części artykułu omówiono reakcje krytyków filmowych, którzy chwalą „Pszczelarza” za świetną rozrywkę utrzymaną w konwencji hitów akcji z lat 90. Przybliżono również obsadę filmu, w której znaleźli się znani aktorzy jak Emmy Raver-Lampman czy Jeremy Irons.

W podsumowaniu zwrócono uwagę, że największym atutem produkcji jest zabawa konwencją gatunku oraz parodiowanie schematów znanych z wczesnych filmów Sylwestra Stallone'a i Arnolda Schwarzeneggera. Gorąco zachęcam do obejrzenia tej jakże widowiskowej produkcji!

Mam nadzieję, że streszczenie jest wystarczająco klarowne i oddaje klimat artykułu. Jeśli macie jakieś pytania lub wątpliwości, chętnie na nie odpowiem w komentarzach.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
  2. Nowa data premiery Godzilla i Kong: Nowe imperium, Mickey 17 wypada z kalendarza
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Filmy z Jasonem Stathamem - najlepsze produkcje z udziałem aktora
  5. Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.