News

Zwroty są ogłoszone: Noc Dziękczynienia 2 już wkrótce! Kto na liście?

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska01.12.20236 min.
Zwroty są ogłoszone: Noc Dziękczynienia 2 już wkrótce! Kto na liście?

Zwroty akcji kultowego slashera "Noc Dziękczynienia" z 2007 roku są już ogłoszone - reżyser Eli Roth potwierdził, że sequel filmu trafi na ekrany kin w 2025 roku.

Kluczowe wnioski:
 • Akcja rozgrywa się rok po wydarzeniach z pierwszej części, a tajemniczy seryjny morderca poluje na mieszkańców Plymouth.
 • Zabójca inspiruje się Świętem Dziękczynienia przy doborze i układaniu swoich ofiar w makabrycznej uczcie.
 • Film nawiązuje do fałszywego zwiastuna z 2007 roku, który spotkał się z entuzjazmem widzów domagających się pełnej wersji.
 • Data premiery została wyznaczona na 2025 rok, 14 lat po niezwykle udanym debiucie pierwszej odsłony.
 • Kolejna odsłona kultowego już slashera zapowiada się niezwykle krwawo i przerażająco.

Zemsta zabójcy z Plymouth

Bohaterem sequela kultowego już slashera „Nocy Dziękczynienia” będzie tajemniczy seryjny morderca zwany Johnem Carverem. Akcja filmu rozgrywa się w Plymouth, mieście uznawanym za kolebkę Święta Dziękczynienia w USA.

Rok po tragicznych w skutkach zamieszkach, do których doszło w lokalnym supermarkecie, Carver postanawia dokonać makabrycznej zemsty. Jego ofiarami padają kolejni mieszkańcy Plymouth, wybijani przez psychopatę jeden po drugim.

Morderca realizuje swój złowrogi plan

Wszystko wskazuje na to, że Carver dobiera i aranżuje swoje ofiary według starannie zaplanowanego, acz zupełnie niezrozumiałego klucza. Wygląda na to, że psychopata inspiracje czerpie z Dnia Dziękczynienia, układając zamordowanych niczym „gości” przy karykaturalnej, makabrycznej uczcie.

Kluczowe staje się pytanie, czy śledczym uda się powstrzymać tajemniczego zabójcę i rozwikłać zagadkę jego chorej psychiki, zanim lista ofiar jeszcze bardziej się wydłuży.

Ofiary dobierane przez mordercę

Zwiastuny zapowiadają, że „Thanksgiving 2” będzie niezwykle krwawym i mrocznym thrillerem. Tajemniczy John Carver w bestialski sposób morduje kolejne ofiary. Wszystko wskazuje na to, że dobiera je według specyficznych kryteriów, znanych tylko jemu.

Być może ofiarami padają mieszkańcy Plymouth mający coś wspólnego z ubiegłorocznymi, tragicznymi zamieszkami. A może Carver wybiera zupełnie przypadkowe osoby. Jedno jest pewne - jego złowrogi plan jest nie do końca jasny i zrozumiały dla postronnych obserwatorów.

Nie wiadomo, kto znajdzie się na liście tajemniczego zabójcy. Pewne jest tylko, że dla mieszkańców Plymouth zbliżające się Święto Dziękczynienia może okazać się wyjątkowo krwawe.

Czytaj więcej: Niesamowity zwiastun Aquaman 2 pojawił się w sieci - czy fani będą zachwyceni?

Zabójca inspiruje się Świętem Dziękczynienia

Jak donoszą twórcy filmu, John Carver czerpie swoją inspirację z Dnia Dziękczynienia, jednego z najważniejszych świąt obchodzonych w USA. W perwersyjny sposób nadaje swoim zbrodniom „świąteczny” charakter.

Ofiary Carvera pełnią rolę „gości” przy jego makabrycznym stole. Morderca dba o każdy szczegół swojej chorej wizji Dnia Dziękczynienia, nadając zabójstwom odpowiednią oprawę. Tym samym kpi sobie z jednego z fundamentów amerykańskiej tradycji.

Zabójca realizuje własną, chorą wizję święta

Dla Carvera zbliżające się Święto Dziękczynienia jest tylko pretekstem do realizacji swoich zbrodniczych fantazji. Wykorzystując motyw „dziękczynnej uczty”, tworzy makabryczną jej wersję, dobierając „gości” i dbając o odpowiednią oprawę.

Tym samym psychopata na swój sposób „celebruje” Święto Dziękczynienia, realizując przy tym własną, chorą wizję wydarzenia. Jedno jest pewne - dla ofiar Carvera święto to z pewnością nie będzie powód do wdzięczności i radości.

Tytuł filmu Thanksgiving 2
Gatunek Slasher/Horror
Data premiery 2025

Film nawiązuje do pierwszej części

„Thanksgiving 2” to sequel kultowego już slashera „Nocy Dziękczynienia” z 2007 roku. Tamten film, choć początkowo istniał jedynie w formie 3-minutowego zwiastuna, zebrał znakomite recenzje i od lat domagał się pełnometrażowej wersji.

Teraz, po 14 latach, fani w końcu doczekają się sequela, osadzonego w tym samym mrocznym klimacie co pierwowzór. Tym razem jednak zamiast grupy nastolatków, ofiarą psychopaty padają dorośli mieszkańcy Plymouth.

Powrót do miejsca akcji po 14 latach

Choć niewiele jeszcze wiadomo na temat fabuły filmu, z opisów twórców wynika, że będzie to powrót do Plymouth, gdzie rozgrywała się akcja pierwszej części.

Tym razem jednak zamiast Michaela Myerse’a, ikonicznego zabójcy z „Halloween”, przerażać będzie tajemniczy John Carver. Czy powtórzy sukces pierwowzoru i na stałe wpisze się do panteonu kultowych slasherów?

Data premiery filmu wyznaczona

Po latach niepewności, czy„Thanksgiving 2” w ogóle powstanie, w końcu pojawiło się światełko w tunelu. Reżyser pierwszej części, Eli Roth, potwierdził niedawno, że sequel jego dzieła trafi na ekrany kin już w 2025 roku.

Dokładna data nie została jeszcze podana, ale Roth zapewnił, że fani horrorów nie będą musieli czekać kolejnych kilkunastu lat. Zapowiedział też, że będzie to jeszcze mroczniejsza i bardziej krwawa odsłona niż część pierwsza.

 • Premiera filmu „Thanksgiving 2” odbędzie się w 2025 roku
 • Dokładny termin nie został jeszcze podany do wiadomości
 • Będzie to kontynuacja kultowego slashera sprzed 14 lat
 • Fani mogą spodziewać się jeszcze większych emocji i dreszczy grozy
 • Krew lać się będzie już niebawem...

Kolejna odsłona kultowego slashera

Choć początkowo istniał jedynie w formie kilkuminutowego zwiastuna, „Noc Dziękczynienia” z miejsca zdobyła status kultowego slashera. Teraz, po latach niepewności, doczeka się w końcu sequela godnego pierwowzoru.

„Thanksgiving 2” ma wszelkie szanse powtórzyć sukces pierwszej części. Mroczny, tajemniczy klimat, charakterystyczny dla tego gatunku oraz iluzoryczne poczucie bezpieczeństwa bohaterów sprawią z pewnością, że widzowie będą trzymać się za fotele od początku do końca.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem najnowsze doniesienia na temat sequela kultowego slashera z 2007 roku - „Nocy Dziękczynienia”. Dowiedzieliśmy się w końcu, że druga część na pewno powstanie i trafi na ekrany kin już za 2 lata, w 2025 roku.

Przybliżyłem sylwetkę tajemniczego seryjnego mordercy Johna Carvera, który terroryzuje mieszkańców Plymouth, miasta uznawanego za kolebkę Dnia Dziękczynienia w USA. Psychopata w makabryczny sposób czerpie inspiracje z tego święta przy popełnianiu okrutnych mordów.

Omówiłem fabułę filmu, która nawiązuje do wydarzeń sprzed 14 lat przedstawionych w pierwszej części. Tym razem jednak zamiast grupki nastolatków, ofiarami Carvera padają dorośli, zupełnie przypadkowi ludzie.

Przytoczyłem także słowa reżysera Eli Rotha, który obiecał, że będzie to jeszcze bardziej mroczny i krwawy film niż pierwowzór. Z pewnością dostarczy widzom wielu emocji!

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
 2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
 5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły