News

Nowy James Bond kandydatem na niższym wieku od Paula Mescala?

Autor Kornel Lis
Kornel Lis12.12.20236 min.
Nowy James Bond kandydatem na niższym wieku od Paula Mescala?

Paul Mescal faworytem do roli Bonda. Brytyjska gazeta "The Sun" podaje, że 26-letni aktor jest jednym z dwóch kandydatów do zagrania agenta 007 w kolejnym filmie o przygodach Jamesa Bonda. Jeśli informacje się potwierdzą, będzie to znaczne odmłodzenie tej postaci w porównaniu do ostatniego odtwórcy roli, Daniela Craiga. Czy Mescal ma predyspozycje, by wcielić się w jednego z najsłynniejszych agentów Jej Królewskiej Mości?

Kluczowe wnioski:
 • Paul Mescal jest faworytem "The Sun" do roli Jamesa Bonda w następnym filmie o agencie 007
 • Mescal ma 26 lat i byłby znacznie młodszy od poprzednika Daniela Craiga
 • Nie wiadomo, kto jest drugim kandydatem wymienianym przez "The Sun"
 • Producenci chcą "wymyślić na nowo" postać Jamesa Bonda
 • Pozostaje pytanie, czy Mescal ma predyspozycje, by wcielić się w agenta 007

Paul Mescal faworytem do roli Bonda

Brytyjska gazeta "The Sun" podała zaskakującą informację, że 26-letni irlandzki aktor Paul Mescal jest jednym z dwóch głównych kandydatów do zagrania Jamesa Bonda w następnym filmie o przygodach agenta 007. Jeśli doniesienia się potwierdzą, będzie to radykalne odmłodzenie tej kultowej postaci, gdyż Mescal jest aż o 28 lat młodszy od Daniela Craiga, ostatniego aktora wcielającego się w Bonda.

Paul Mescal to obecnie jeden z najbardziej rozchwytywanych aktorów młodego pokolenia. Przełomem w jego karierze był występ w serialu "Normalni ludzie" z 2020 roku. Od tamtej pory regularnie pojawia się w cenionych produkcjach filmowych i zdobywa uznanie krytyków i widzów. Widać jego gwiazda wschodzi i być może wkrótce zobaczymy go jako kolejnego agenta Jej Królewskiej Mości.

Czy Mescal ma predyspozycje do bycia Bondem?

Nie da się ukryć, że obsadzenie w tej roli 26-latka byłoby sporym zaskoczeniem. Dotąd Bond kojarzył się raczej z dojrzałymi mężczyznami, mającymi za sobą bogate życiowe doświadczenia. Czy Mescal dysponuje charyzmą i autorytetem, by przekonująco sportretować agenta 007? Być może producenci postawią na młodość i świeżość, chcąc stworzyć nowoczesną interpretację postaci stworzonej przed laty przez Iana Fleminga.

Kto drugim kandydatem do roli Bonda?

"The Sun" nie ujawniła nazwiska drugiego aktora branego pod uwagę przy obsadzaniu roli Bonda. To z pewnością wzbudza ciekawość i prowokuje do spekulacji. Być może jest to ktoś równie znany i ceniony co Mescal? A może początkujący aktor, na którego postawią producenci? Na razie pozostaje to tajemnicą.

Nie da się ukryć, że obsadzenie w tej roli 26-latka byłoby sporym zaskoczeniem. Dotąd Bond kojarzył się raczej z dojrzałymi mężczyznami, mającymi za sobą bogate życiowe doświadczenia.

Faworyt gazety "The Sun" budzi kontrowersje nie tylko ze względu na młody wiek. Pojawiają się także głosy, że rola Agenta 007 powinna przypaść brytyjskiemu aktorowi. Tymczasem Paul Mescal pochodzi z Irlandii. Jednak już w przeszłości role Jamesa Bonda grał Irec Pierce Brosnan oraz Australijczyk George Lazenby, więc być może nie będzie to istotna przeszkoda.

Czytaj więcej: Netflix Polska: Informacja Zwrotna pokonuje Squid Game w Top 10 tygodnia

Będzie to radykalne odmłodzenie agenta 007

Jeśli Paul Mescal faktycznie dostanie angaż do kolejnego filmu o Bondzie, będzie to rekordowe odmłodzenie tej postaci. 26-latek debiutujący w roli agenta będzie młodszy od swoich poprzedników nawet o kilkanaście lat.

Aktor Wiek przy debiucie jako Bond
Sean Connery 32 lata
George Lazenby 30 lat
Roger Moore 45 lat
Timothy Dalton 41 lat
Pierce Brosnan 42 lata
Daniel Craig 38 lat

Producenci wyraźnie zamierzają odświeżyć wizerunek agenta Jej Królewskiej Mości i dostosować go do współczesnych realiów. Być może postawienie na młodego Mescala ma im w tym pomóc.

Czy Mescal nadaje się na agenta 007?

Nowy James Bond kandydatem na niższym wieku od Paula Mescala?

Pomysł obsadzenia 26-letniego aktora w roli agenta specjalnego budzi kontrowersje. Z jednej strony Mescal ma urodę, charyzmę i aktorski talent. Z drugiej - brakuje mu życiowego doświadczenia, przebiegłości i twardości kojarzonych z Jamesem Bondem.

 • Zalety Mescala: charyzma, wysportowana sylwetka, aktorski talent
 • Wady Mescala: brak doświadczenia życiowego, młody wiek

Pozostaje pytanie, czy uda mu się przekonująco zagrać agenta Jej Królewskiej Mości i sprostać oczekiwaniom widzów oraz krytyków. Być może twórcy postawią jednak na bardziej doświadczonego aktora, który lepiej odnajdzie się w tej kultowej roli.

Nowy Bond zostanie wymyślony na nowo

Niezależnie od ostatecznego wyboru aktora, nowy James Bond będzie musiał być wymyślony na nowo i dostosowany do współczesności. Sugeruje to producentka filmów o Bondzie Barbara Broccoli. Zapewne zachowane zostaną pewne cechy charakterystyczne, ale wiele elementów historii czy osobowości może ulec zmianie. Świat się zmienia i agenci Jej Królewskiej Mości również muszą nadążyć za duchem czasu.

Być może Paul Mescal okaże się tym aktorem, który wprowadzi Bonda w XXI wiek. Jego młody wiek, charyzma i talent mogą okazać się atutami w nowoczesnej interpretacji tej niezwykle popularnej postaci. Ostateczny wybór jeszcze przed nami, ale z pewnością będzie to jedna z najgłośniejszych premier filmowych najbliższych lat.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem zaskakującą informację podaną przez britską gazetę "The Sun", jakoby 26-letni irlandzki aktor Paul Mescal był jednym z głównych kandydatów do roli Jamesa Bonda. To młody, utalentowany aktor, którego gwiazda ostatnio bardzo wschodzi, jednak obsadzenie go w roli dojrzałego agenta 007 byłoby sporym zaskoczeniem.

Nie wiadomo, kto jest drugim akotrem rozpatrywanym przy tej roli. Ja spekulowałem na ten temat, zastanawiając się, czy to ktoś równie sławny co Mescal. W artykule poruszyłem kwestię kontrowersji związanych z obsadzeniem Irlandczyka w roli kojarzonej dotąd z Brytyjczykami.

Zwróciłem uwagę, że ewentualny wybór Mescala oznaczałby radykalne odmłodzenie postaci Bonda w porównaniu do jego poprzedników. Przytoczyłem wiek aktorów grających Agenta Jej Królewskiej Mości przy ich kinowym debiucie w tej roli. Najmłodszy był 30-letni George Lazenby.

Na koniec wskazałem, że niezależnie od wyboru odtwórcy, nowy Bond będzie musiał być wymyślony na nowo i dostosowany do realiów XXI wieku. Być może Mescal ze swoją charyzmą i młodością będzie pasował do nowoczesnej interpretacji tej kultowej postaci.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
 2. Scarlet Witch - główna przeciwniczka Marvel Zombies.
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
 5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły