News

Nowe wyzwanie w Diablo 4: Rzeźnia Zira czeka na doświadczonych graczy

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska06.12.20235 min.
Nowe wyzwanie w Diablo 4: Rzeźnia Zira czeka na doświadczonych graczy

Rzeźnia Zira to nowe wyzwanie, które 5 grudnia trafiło do Diablo 4. Jest ono przeznaczone dla bohaterów na maksymalnym poziomie doświadczenia po ukończeniu sezonu. Działa na zasadzie zbliżonej do Głębokich Szczelin z Diablo 3. Gracze muszą najpierw stworzyć specjalną pieczęć, a następnie użyć jej, by stawić czoła wymagającym przeciwnikom.

Kluczowe wnioski:
 • Rzeźnia Zira to nowe wyzwanie dla doświadczonych graczy Diablo 4.
 • Nagrodą za pierwsze ukończenie jest wyjątkowy i potężny glif.
 • Można ulepszać Rzeźnię Zirę wraz ze wzrostem rangi lochu.
 • W aktualizacji 1.2.3 dodano m.in. podgląd afiksów w menu Zaklinania.
 • Rzeźnia Zira przypomina Głębokie Szczeliny z Diablo 3.

Rzeźnia Zira - nowe wyzwanie w Diablo 4

5 grudnia 2022 roku do Diablo 4 dodano nową zawartość w postaci Rzeźni Ziry. Jest to aktywność przeznaczona dla postaci na maksymalnym poziomie doświadczenia, które ukończyły już postępy sezonowe.

Rzeźnia Zira działa na zasadzie przypominającej Głębokie Szczeliny z Diablo 3. Gracze muszą najpierw stworzyć specjalną Broczącą Pieczęć, a następnie użyć jej, by stawić czoła wymagającemu wyzwaniu.

Wymagania dostępu do Rzeźni Ziry

Aby wejść do Rzeźni Ziry, gracz musi spełnić następujące wymagania:

 • Osiągnąć maksymalny poziom doświadczenia dla swojej postaci
 • Ukonczyć wszystkie zadania sezonowe
 • Zebrać składniki i stworzyć Broczącą Pieczęć (specjalny przedmiot)

Bez spełnienia tych warunków wejście do Rzeźni Ziry będzie niemożliwe. Jest to zatem wyzwanie przeznaczone tylko dla doświadczonych graczy Doblo 4.

Zasady działania Rzeźni Ziry

Po wejściu do Rzeźni Ziry gracz ma 10 minut na pokonanie czyhających tam przeciwników oraz walkę z bossami - Poszukiwaczami Krwi. Im wyższa ranga Rzeźni, tym trudniejsi wrogowie się w niej pojawiają.

Aby "przeżyć" w Rzeźni Zirze i zdobyć nagrody, trzeba strategicznie wykorzystać dostępny czas i umiejętnie pokonać napotkanych przeciwników.

Nagrody za ukończenie Rzeźni Ziry

Za pierwsze ukończenie Rzeźni Ziry gracz otrzymuje wyjątkowy i potężny glif - Krwawe Łzy. Jest to bardzo cenny bonus dla postaci, znacząco zwiększający jej możliwości bojowe.

Ranga Rzeźni Ziry Rodzaj nagrody
Pierwsze ukończenie Unikalny glif Krwawe Łzy
Ranga 2 Ulepszenie glifu Krwawych Łez

Im wyższa ranga ukończonej Rzeźni, tym lepsze bonusy można uzyskać dla swojej postaci. Dlatego opłaca się podnosić rangę tej aktywności do jak najwyższego poziomu.

Ulepszanie Rzeźni Ziry wraz ze wzrostem rangi

Każda kolejna ranga Rzeźni Ziry wiąże się ze zwiększeniem poziomu trudności. Oznacza to pojawienie się silniejszych i liczniejszych przeciwników.

Aby podnieść rangę Rzeźni, gracz musi ponownie wejść do niej z odpowiednią, wyższą rangą Broczącej Pieczęci.

Należy jednak pamiętać, że wraz ze wzrostem rangi rośnie poziom wyzwania, wymagający odpowiedniego przygotowania postaci i strategicznego działania.

Czytaj więcej: Tajemnice filmu Godzilla: jak wyglądał test nuklearny według organizacji Monarch?

Aktualizacja 1.2.3 Diablo 4 - co nowego?

Oprócz dodania Rzeźni Ziry, aktualizacja 1.2.3 do Diablo 4 wprowadziła także inne zmiany, m.in:

 • Poprawki w rozgrywce i balansie klas postaci
 • Możliwość podglądu afiksów przedmiotów w menu Zaklinania
 • Usprawnienia techniczne i optymalizacja działania gry

Aktualizacja ta koncentrowała się przede wszystkim na dopracowaniu różnych elementów związanych z końcowym etapem rozwoju postaci w Diablo 4.

Rzeźnia Zira a Głębokie Szczeliny z Diablo 3

Nowe wyzwanie w Diablo 4: Rzeźnia Zira czeka na doświadczonych graczy

Choć Rzeźnia Zira przypomina pod pewnymi względami Głębokie Szczeliny z poprzedniej odsłony serii, to jednak różni się od nich znacząco.

Główna różnica polega na tym, że Rzeźnia Zira jest jednym, samodzielnym lochem z unikalnym projektem, podczas gdy Głębokie Szczeliny generowane były losowo.

Rzeźnia Zira jest też ściśle powiązana fabularnie z wydarzeniami rozgrywającymi się w Diablo 4. Stanowi zatem ciekawy i immersyjny element tej historii dla najbardziej zaangażowanych graczy.

Podsumowanie

W powyższym artykule przybliżyłem Ci, drogi Czytelniku, nową zawartość, jaka 5 grudnia trafiła do Diablo 4 - Rzeźnię Zirę. Opisałem, jakie warunki trzeba spełnić, by zdobyć dostęp do tego wyzwania oraz jak ono działa. Dowiedziałeś się, że masz tylko 10 minut na walkę z wrogami i zdobycie nagród.

Przedstawiłem też, jakie nagrody możesz zdobyć za ukończenie Rzeźni Ziry, w tym wyjątkowy glif Krwawych Łez. Wyjaśniłem, że wraz ze wzrostem rangi rosną nagrody, ale też poziom trudności. Dlatego trzeba się dobrze przygotować.

Wspomniałem również o innych zmianach z aktualizacji 1.2.3, m.in. możliwości podglądu statystyk przedmiotów. Na koniec porównałem Rzeźnię Zirę z Głębokimi Szczelinami z Diablo 3 - są podobne, ale też istotnie się różnią.

Mam nadzieję, że artykuł był interesujący i przybliżył Ci tę nową aktywność w Diablo 4. Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi, daj znać w komentarzu!

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
 2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
 5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.