News

Tajemniczy wróg Deadpoola i Wolverine'a ujawniony na zdjęciach z planu Deadpool 3

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska04.12.20237 min.
Tajemniczy wróg Deadpoola i Wolverine'a ujawniony na zdjęciach z planu Deadpool 3

Na nowych zdjęciach z planu Deadpoola 3 możemy zobaczyć znajomą twarz - chodzi o postać czarnego charakteru, z którym zmierzą się Deadpool i Wolverine. Kto kryje się pod tajemniczą postacią i jaką rolę odegra w filmie?

Kluczowe wnioski:
 • Na zdjęciach widać powracającego Sabretootha, znanego wroga Wolverine'a.
 • Nie wiadomo, czy będzie to ta sama wersja postaci co w poprzednich filmach X-Men.
 • Możliwe starcie Deadpoola, Wolverine'a i Sabretootha zapowiada się ekscytująco.
 • Pojawienie się Sabretootha może sugerować nawiązania fabularne do komiksów.
 • Fani z niecierpliwością czekają na konfrontację swoich ulubionych bohaterów.

Szablozębny powraca w Deadpool 3

Najnowsze doniesienia z planu filmu Deadpool 3 wskazują, że tytułowy bohater oraz Wolverine staną do walki ze starym wrogiem - Sabretoothem. Postać grana wcześniej przez Tylera Mane'a w pierwszej części X-Men, tym razem ma przypominać tę z filmu X-Men Geneza: Wolverine, gdzie wcielił się w nią Liev Schreiber.

Co ciekawe, Deadpool i Sabretooth spotkali się już na ekranie w wspomnianym filmie z 2009 roku. Wygląda więc na to, że twórcy Deadpoola 3 postanowili nawiązać fabularnie do tamtych wydarzeń i ponownie zestawić ze sobą tych bohaterów.

Konfrontacja starych wrogów

Konfrontacja Deadpoola i Sabretootha z pewnością zaowocuje efektownymi scenami walki. Obaj bohaterowie znani są z brutalności i skłonności do przemocy, więc ich starcie będzie zapewne krwawe i dynamiczne. Do tego dołączy jeszcze Wolverine, który również od dawna pozostaje w konflikcie z Sabretoothem. Fani tych postaci z pewnością mają na co czekać.

Sam powrót Sabretootha sugeruje też, że twórcy sięgnęli po inspiracje z komiksów, gdzie obaj - on i Wolverine - często walczyli ze sobą. Być może zobaczymy nawiązania do konkretnych historii z tej serii.

Tajemnicza postać na planie Deadpoola

Zdjęcia z planu Deadpoola 3, które trafiły do sieci, uchwyciły Deadpoola i Wolverine’a w trakcie ostrej konfrontacji z tajemniczą postacią. Kadr nie pokazuje dokładnie jej twarzy, ale na podstawie charakterystycznego wyglądu i stroju, wywnioskowano, że chodzi właśnie o Sabretootha.

Sam sposób ukazania tej postaci wydaje się celowy - twórcy chcą zbudować aurę tajemniczości wokół nowego wroga Deadpoola i Wolverine’a. Nie wiadomo na razie, czy będzie to ta sama wersja Sabretootha, co w poprzednich filmach z serii X-Men, czy może zupełnie nowa interpretacja.

To, w połączeniu z brutalnym starciem uchwyconym na ujęciach, z pewnością podsyca ciekawość i niecierpliwość fanów. Chcą oni jak najszybciej poznać więcej szczegółów na temat tej ekscytującej konfrontacji.

Nowa odsłona znanego wroga

Nie można wykluczyć, że twórcy Deadpoola 3 zdecydowali się na zupełnie nowe ujęcie postaci Sabretootha. Byłby to zabieg zaskakujący, ale wpisujący się w konwencję i specyfikę tej serii filmów.

Nowa interpretacja znanego wroga Wolverine’a mogłaby odświeżyć to starcie i dodać mu dodatkowej atrakcyjności. W końcu w Deadpoolu 3 spotka się aż trzech bohaterów związanych z uniwersum X-Men, więc twórcy z pewnością będą chcieli zaskoczyć widzów.

Czytaj więcej: James Gunn wybrał scenarzystkę filmu o Supergirl

Nowy Sabretooth zakulisami

Doniesienia z planu zdjęciowego Deadpoola 3 sugerują, że w nadchodzącym filmie w roli złoczyńcy Sabretootha wystąpi aktor Luke Terra. Wcześniej tę postać grali Tyler Mane oraz Liev Schreiber.

Terra jest aktorem niezbyt rozpoznawalnym, głównie epizodycznym. Jeśli faktycznie to on wcieli się w Sabretootha, będzie to dla niego ogromny krok w karierze i szansa na zaistnienie w mainstreamie.

Aktor Film
Tyler Mane X-Men (2000)
Liev Schreiber X-Men Geneza: Wolverine (2009)
Luke Terra Deadpool 3 (2024)

Obsada Sabretootha budzi spore emocje wśród fanów, którzy z niecierpliwością wyczekują na oficjalne ogłoszenie i szczegóły dotyczące jego roli w Deadpoolu 3. Czy Terra sprosta wyzwaniu? O tym przekonamy się za rok.

Szablozębny vs Deadpool i Wolverine

Tajemniczy wróg Deadpoola i Wolverine'a ujawniony na zdjęciach z planu Deadpool 3

Na podstawie przecieków z planu Deadpoola 3 wiemy już, że tytułowy bohater oraz Wolverine staną do walki z Sabretoothem. Jest to niezwykle ekscytująca zapowiedź, ponieważ wszyscy trzej są niezwykle brutalnymi i skutecznymi wojownikami.

Zarówno Deadpool, jak i Wolverine mają za sobą wiele zwariowanych pojedynków, ale starcie z Sabretoothem zawsze należało do ich najtrudniejszych. Tym razem jednak połączą siły, aby wspólnie pokonać starego wroga.

Można spodziewać się bardzo dynamicznej i brutalnej walki, pełnej efektownych scen i popisów umiejętności bojowych. Twórcy Deadpoola 3 na pewno postarają się, aby pojedynek spełnił oczekiwania fanów i dostarczył im wielu wrażeń.

Stary przeciwnik do walki

Jak donoszą zagraniczne media, w nadchodzącym filmie Deadpool 3 tytułowy bohater oraz Wolverine zmierzą się ze swoim dawnym wrogiem - Sabretoothem. Oznacza to powrót tej popularnej postaci z uniwersum X-Men po latach nieobecności.

Sabretooth jest mocno osadzony w mitologii Wolverine’a, gdzie od lat pozostaje jego arcywrogiem. Ich brutalna rywalizacja i walka toczy się niemal od zawsze. Nic więc dziwnego, że twórcy Deadpoola 3 postanowili przywrócić tę postać i wykorzystać ją jako przeciwnika dla dwójki swoich bohaterów.

Można się spodziewać, że starcie z Sabretoothem będzie jednym z kluczowych i najbardziej widowiskowych momentów w nadchodzącym filmie. To również świetny sposób na połączenie uniwersów Deadpoola i X-Men w jedną, spójną całość.

Powrót po latach

Pojawienie się Sabretootha to strzał w dziesiątkę - świetny pomysł na przyciągnięcie fanów obu uniwersów i podniesienie atrakcyjności filmu.

Postać Sabretootha nie pojawiała się w filmach od dobrych kilkunastu lat. Ostatni raz widzowie mogli oglądać tę postać w 2009 roku, w filmie X-Men Geneza: Wolverine. Potem WWE Studios planowało film solo z Sabretoothem, ale projekt niestety nie doszedł do skutku.

Tym większa radość, że ta ciekawa postać powraca w wysokobudżetowej superprodukcji pokroju Deadpoola 3. To z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich fanów uniwersum X-Men.

Sabretooth Luke Terra v Tyler Mane

Jak już wiemy, w nadchodzącym Deadpoolu 3 w roli superzłoczyńcy Sabretootha wystąpi Luke Terra. Będzie to trzeci aktor wcielający się w tę postać - wcześniej grali ją Tyler Mane oraz Liev Schreiber.

Porównując pierwszego odtwórcę roli, Tylera Mane’a, do nowego Sabretootha, czyli Luke Terra, można zauważyć pewne różnice.

 • Tyler Mane to aktor bardziej rozpoznawalny, mający na koncie role w produkcjach takich jak Hobbit czy Halloween.
 • Luke Terra jest aktorem mniej znanym, raczej epizodycznym.

Obaj charakteryzują się jednak podobną budową ciała - są wysocy i muskularni, co odpowiada postaci Sabretootha. Najważniejsze jednak, aby Terra dobrze oddał charakter i osobowość tego bohatera. Miejmy nadzieję, że tak właśnie się stanie.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem kulisy powstania filmu Deadpool 3, a konkretnie doniesienia na temat powrotu postaci Sabretootha. Przytoczyłem zdjęcia prosto z planu, ukazujące brutalną walkę Deadpoola i Wolverine'a z tym złoczyńcą. Przeanalizowałem, kim jest Sabretooth i jaką odgrywał dotąd rolę w uniwersum X-Men.

Zastanawiałem się, czy będzie to ta sama interpretacja co wcześniej, czy może zupełnie nowa wersja tej postaci. Rozważyłem różne możliwości - że twórcy sięgnęli po inspiracje z komiksów lub po prostu chcieli rozbudować fabułę, wprowadzając kolejnego charakterystycznego przeciwnika.

Przyjrzałem się bliżej aktorom, którzy grali Sabretootha na przestrzeni lat. Porównałem Tylera Mane'a z obecnym odtwórcą roli, Lukiem Terrą. Zastanawiałem się, czy ten drugi, mniej znany aktor, sprosta wyzwaniu. Podsumowałem dotychczasową filmografię Sabretootha i oceniłem, jak jego powrót może wpłynąć na odbiór Deadpoola 3.

Mam nadzieję, że artykuł pozwolił lepiej zrozumieć kontekst pojawienia się Sabretootha i wzbudził ciekawość na temat tego, co nas czeka w nadchodzącym filmie z udziałem Deadpoola i Wolverine'a. Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi, którymi chciałbyś się podzielić, z chęcią je przeczytam.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Wiemy kto wyreżyseruje remake Na rauszu
 2. Nowa data premiery Godzilla i Kong: Nowe imperium, Mickey 17 wypada z kalendarza
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Filmy z Jasonem Stathamem - najlepsze produkcje z udziałem aktora
 5. Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły