News

Debiut Creature Commandos przed Superman: Legacy - dlaczego tak wcześnie?

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska30.01.20246 min.
Debiut Creature Commandos przed Superman: Legacy - dlaczego tak wcześnie?

Creature Commandos zadebiutuje przed Superman: Legacy, co może dziwić, biorąc pod uwagę, że ten drugi tytuł to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów DC. Jak wyjaśnia James Gunn, serial animowany jest już gotowy do emisji, podczas gdy produkcja filmu aktorskiego wciąż trwa. Creature Commandos przedstawi grupę zmutowanych żołnierzy, a w obsadzie znajdą się m.in. Maria Bakalova i David Harbour. Fani komiksów DC z pewnością docenią nawiązania do oryginalnych historii i bohaterów. Choć na razie nie podano dokładnej daty, serial ma zadebiutować pod koniec 2024 roku.

Gotkowy serial animowany Creature Commandos

Creature Commandos to nowy serial animowany osadzony w uniwersum DC Comics. Będzie to produkcja przeznaczona wyłącznie dla widzów dorosłych, emitowana na platformie HBO Max. Fabuła skupi się na grupie zmutowanych żołnierzy o nadludzkich zdolnościach, znanych z komiksów pod tą samą nazwą. Serial zapowiada się jako mroczny i brutalny, co potwierdzają nazwiska twórców projektu - między innymi James Gunn, scenarzysta Strażników Galaktyki i Legionu Samobójców.

Animacja łączy w sobie gatunek wojenny, science fiction i horror. Akcja osadzona będzie w realiach II wojny światowej, a głównymi bohaterami są żołnierze poddani okrutnym eksperymentom nazistowskich naukowców. W ich wyniku zostali oni zmutowani w dziwne stworzenia o nadludzkiej sile i zdolnościach. Jednocześnie zatracają jednak człowieczeństwo...

Geneza projektu

Pomysł na serial zrodził się jeszcze za kadencji poprzedniego szefa DC Films, Waltera Hamady. Projekt od początku planowany był jako animacja, choćGunn nie wyklucza w przyszłości aktorskiego filmu o Creature Commandos. Na razie jednak serial ma za zadanie wprowadzić widzów w mroczny klimat nowego uniwersum DC.

Przyczyna wczesnej daty premiery

Creature Commandos zadebiutuje przed wyczekiwanym filmem Superman: Legacy z kilku powodów. Po pierwsze, serial animowany jest już ukończony i gotowy do emisji. Natomiast aktorski Superman wciąż znajduje się w fazie produkcji - premiera planowana jest dopiero za dwa lata, na wiosnę 2025 roku.

Co więcej, twórcy uniwersum uznali, że mroczny i brutalny klimat Creature Commandos będzie doskonałym wprowadzeniem dla widzów w ton historii, jakie mają zamiar opowiadać. Zanim fani zobaczą nowego Supermana w wykonaniu Jamesa Gunna, najpierw przygotują się na bardziej dojrzałe podejście do postaci z komiksów DC.

Strategia promocyjna

Według doniesień, premiera serialu animowanego ma także służyć celom promocyjnym. Eminta Creature Commandos zwiększy zainteresowanie widzów nowym uniwersum DC przed planowaną na 2025 roku premierą Supermana. Dlatego datę debiutu wyznaczono na koniec 2024 roku.

Czytaj więcej: Premiera dodatku Shadow of the Erdtree w Elden Ring: nowe szczegóły

Bohaterowie i aktorzy udzielający głosu

W serialu animowanym Creature Commandos głosu głównym bohaterom użyczą znani aktorzy. Wśród nich znajdą się między innymi:

  • Maria Bakalova jako Ilana Ravits
  • David Harbour jako Eric Frankenstein
  • Alan Tudyk jako Doktor Phosphorus
  • Sean Gunn jako G.I. Robot

Aktor David Harbour znany jest między innymi z roli Jima Hoppera w serialu Stranger Things. Sean Gunn wystąpił już w innych filmach osadzonych w uniwersum DC - wcielił się w postać Łasicę w Legionie Samobójców Jamesa Gunna. Reżyser ten odpowiada za scenariusz Creature Commandos.

Komiksowe pierwowzory postaci

Debiut Creature Commandos przed Superman: Legacy - dlaczego tak wcześnie?

Komiksowi Creature Commandos debiutowali na kartach serii "Weird War Tales" w latach 70. XX wieku. Stworzyła ich dwójka legendarnych twórców DC Comics - scenarzysta J.M. DeMatteis i rysownik Pat Broderick.

Była to odpowiedź wytwórni na popularność horrorów wojennych. Komiks łączył w sobie gatunek wojenny z elementami fantasy i science fiction.

Oryginalni Creature Commandos składali się z:

Veliero - włoski zwiadowca Uzbrojony w magiczny miecz
Lasky - amerykański żołnierz Mógł zmieniać się w wilkołaka

Komiks doczekał się także crossoverów z Batmanem oraz Ligią Sprawiedliwych. Po latach w uniwersum DC pojawiły się nowe wersje grupy, jednak pierwszy skład pozostaje klasykiem gatunku.

Połączenie z uniwersum filmowym DC

Serial Creature Commandos będzie osadzony w nowym kinowym uniwersum DC, na którego czele stoi reżyser James Gunn. Połączy ono ze sobą różne produkcje spod szyldu DC Films oraz DC TV.

Dzięki temu możliwe są crossovery pomiędzy serialami, filmami aktorskimi oraz animacjami. Przykładowo, w Creature Commandos pojawi się postać Łasicę znana fanom z filmu Legion Samobójców. Niewykluczone, że w przyszłości ekranowi bohaterowie pojawią się także w innych produkcjach osadzonych w DCU.

Multiwersum DC

Nowe uniwersum ma szansę w pełni wykorzystać potencjał, jaki daje koncept multiwersum znany z komiksów DC. Dzięki niemu twórcy zyskują nieograniczone wręcz możliwości - mogą bawić się rożnymi wariantami postaci, czasami akcji itp.

Planowany termin debiutu produkcji

Pierwotnie w planach była premiera Creature Commandos jeszcze w 2023 roku. Jednak obecnie mówi się raczej o debiucie serialu animowanego na początku grudnia 2024 roku na platformie HBO Max. Ma to związek ze strategią promocyjną przed wielką premierą filmu o Supermanie w marcu 2025 roku.

Dokładna data nie jest jeszcze znana i może ulegać zmianom. Wiadomo natomiast, że prace nad animacją są już na ukończeniu. Twórcy czekają tylko na dogodny moment, aby rozpocząć emisję pierwszego serialu osadzonego w nowym kinowym uniwersum DC.

Podsumowanie

Przeczytałem interesujący artykuł na temat nadchodzącego serialu animowanego od DC Comics zatytułowanego „Creature Commandos”. Dowiedziałem się, że będzie to mroczna i brutalna historia osadzona w realiach II wojny światowej, skupiająca się na grupie zmutowanych żołnierzy. Fabuła zapowiada się intrygująco, a obsada głosowa, w której znaleźli się m.in. David Harbour czy Maria Bakalova, rokuje bardzo dobrze.

Co ciekawe, serial zadebiutuje przed wyczekiwaną premierą filmu „Superman: Legacy”. Jest to zamierzony zabieg ze strony twórców, mający stopniowo wprowadzić widzów w mroczny klimat nowego uniwersum DC. Animacja ma także cel promocyjny i zwiększyć zainteresowanie fanów przed debiutem aktorskiego Supermana w 2025 roku.

Artykuł szczegółowo omawia genezę projektu, komiksowe inspiracje, a także planowany termin premiery serialu na platformie HBO Max. Debiut spodziewany jest na początku grudnia 2024 roku. Jeśli jesteś fanem komiksów DC, z pewnością warto śledzić na bieżąco wszelkie informacje na temat „Creature Commandos”.

Podsumowując, zaprezentowany materiał dostarczył mi wielu ciekawych i przydatnych informacji na temat nadchodzącego serialu animowanego od DC. Lektura artykułu zdecydowanie zwiększyła moje zainteresowanie tym ambitnym projektem. Oczywiście, ostateczna ocena należeć będzie do widzów, jednak mam dobre przeczucia.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Wiemy kto wyreżyseruje remake Na rauszu
  2. Nowa data premiery Godzilla i Kong: Nowe imperium, Mickey 17 wypada z kalendarza
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Filmy z Jasonem Stathamem - najlepsze produkcje z udziałem aktora
  5. Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.