News

Klangor: 2. sezon zapowiedziany! Arkadiusz Jakubik nie powróci na ekran!

Autor Kornel Lis
Kornel Lis03.01.20245 min.
Klangor: 2. sezon zapowiedziany! Arkadiusz Jakubik nie powróci na ekran!

Klangor, serial kryminalny Canal+, doczeka się drugiego sezonu, jednak bez udziału Arkadiusza Jakubika. Twórcy zapowiedzieli kontynuację produkcji w formie antologii - tym razem fabuła skupi się na kobietach, a w obsadzie pojawią się Małgorzata Gorol i Magdalena Czerwińska. Mimo braku kontynuacji losów bohatera z pierwszego sezonu, fani serialu mają powody do radości.

Nowy sezon Klangoru w 2025 roku

Serial Klangor odniósł wielki sukces po premierze pierwszego sezonu w 2021 roku. Nic więc dziwnego, że stacja Canal+ zdecydowała się na kontynuację tej produkcji. Jak poinformowano, zdjęcia do 2. sezonu właśnie się rozpoczęły, a nowe odcinki pojawią się na ekranach w 2025 roku.

Fani serialu mają powody do radości, choć drugi sezon nie będzie bezpośrednią kontynuacją historii znanej z pierwszej serii. Twórcy zdecydowali się potraktować Klangor jako antologię - każdy sezon opowie nową, osobną historię osadzoną w tym samym świecie.

Zmiana fabuły - skupienie na kobietach

Jak zapowiedziała Beata Ryczkowska, Dyrektorka Produkcji Oryginalnych i Koprodukcji Canal+ Polska, fabuła 2. sezonu skupi się na kobietach. Będzie to zatem zupełnie nowa opowieść, która jednak osadzona będzie w tym samym mrocznym, nadmorskim klimacie, znanym z pierwszego sezonu.

Z jednej strony może to rozczarować fanów pierwszego sezonu, którzy liczyli na bezpośrednią kontynuację losów bohaterów. Z drugiej jednak strony daje to twórcom dużą swobodę w kreowaniu nowej, fascynującej historii.

Magdalena Czerwińska powraca do roli

Choć fabuła 2. sezonu Klangoru będzie inna, w obsadzie pojawi się znana z pierwszej serii Magdalena Czerwińska. Aktorka wcieli się jednak w nową postać, nie kontynuując roli z poprzedniego sezonu. Jej udział to z pewnością atut i powód do optymizmu dla widzów, którzy docenili jej kreację aktorską w serialu.

Reszta obsady jest na razie trzymana w tajemnicy. Wiadomo tylko, że w jednej z głównych ról wystąpi Małgorzata Gorol, aktorka nominowana do Orłów.

Kim jest Małgorzata Gorol?

Małgorzata Gorol to polska aktorka teatro, filmu i telewizji. Znana jest m.in. z ról w serialach Śubuk oraz polskiej edycji The Office. W 2019 roku otrzymała nominację do Polskich Nagród Filmowych Orły za drugoplanową rolę kobiecą w filmie „Wszystko dla mojej matki”. Teraz zobaczymy ją w jednej z głównych ról w serialu Klangor.

Czytaj więcej: Pierwsze ujęcia z The Penguin i prequela w HBO Max - Twoje ulubione, nowe seriale

Łukasz Kośmicki reżyseruje nowy sezon

Za reżyserię 2. sezonu Klangoru ponownie odpowiadać będzie Łukasz Kośmicki, który stał także za kamerą podczas kręcenia pierwszego sezonu. To dobry znak, że twórcy powierzyli reżyserię w te same ręce - świadczy o zadowoleniu z efektów jego pracy przy poprzedniej serii.

Kośmicki współpracować będzie ze scenarzystą Kacprem Wysockim, również zaangażowanym w pierwszy sezon. Do ekipy dołączył nowy współscenarzysta Kirk Kjeldsen.

Opowieść o rodzinie Wejmanów jest zamknięta, ale poruszone układy, nierozwiązane sprawy i bohaterowie, których częściowo już poznaliśmy, mają nową, elektryzującą historię do opowiedzenia - zapowiada Ryczkowska.

Arkadiusz Jakubik żegna się z Klangorem

Klangor: 2. sezon zapowiedziany! Arkadiusz Jakubik nie powróci na ekran!

Jedną z głównych ról w pierwszym sezonie Klangoru grał Arkadiusz Jakubik. Niestety aktor nie powróci w kontynuacji serialu. Jego postać była ściśle związana z fabułą pierwszego sezonu, która - jak już wiemy - doczekała się zamknięcia.

Arkadiusz Jakubik z pewnością wniósł ogromny wkład w sukces pierwszego sezonu dzięki fenomenalnej kreacji aktorskiej. Fani na pewno będą tęsknić za jego grą, jednak zmiana fabuły i skupienie się na nowych bohaterach daje też ciekawe możliwości rozwoju serialu.

Mimo braku Arkadiusza Jakubika, napawa optymizmem fakt, że scenarzyści i reżyser pozostają ci sami. Można się zatem spodziewać, że wysoki poziom produkcji zostanie utrzymany.

Premiera 2. sezonu Klangoru odbędzie się w 2025 roku. Na razie pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na dalsze informacje o fabule i obsadzie tej wyczekiwanej produkcji.

Podsumowanie

Przeczytałem bardzo ciekawy artykuł na temat zapowiedzi drugiego sezonu serialu Klangor. Dowiedziałem się z niego wielu interesujących informacji na temat planowanej kontynuacji tej produkcji.

Przede wszystkim drugi sezon nie będzie bezpośrednią kontynuacją historii z pierwszego sezonu. Zamiast tego Klangor potraktowany zostanie jako antologia, a każdy sezon opowie inną historię osadzoną w tym samym świecie. Fabuła skupi się na kobietach, więc będzie to coś zupełnie nowego.

W obsadzie powróci Magdalena Czerwińska, którą kojarzymy z pierwszego sezonu. Nie zagra jednak tej samej postaci. Do obsady dołączy też Małgorzata Gorol, aktorka znana m.in. z serialu Śubuk. Niestety zabraknie Arkadiusza Jakubika, który był jedną z gwiazd poprzedniego sezonu.

Za reżyserię odpowiadać będzie ponownie Łukasz Kośmicki, co napawa optymizmem, bo twórcy zachowali ciągłość. Premiera drugiego sezonu planowana jest na 2025 rok. Mimo zmian brzmi to obiecująco i na pewno warto będzie obejrzeć tę kontynuację.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
  2. Scarlet Witch - główna przeciwniczka Marvel Zombies.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły